Pracovny NTB

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Pracovny NTB

Příspěvekod lukas-svk » 09 led 2017 16:18

Hello,
potreboval by som radu, resp. nejake nazory co urobit.

Aktualny stav: HP 8460p, i5 SB 2520M, 8GB ram ( 2 x 4GB ), SSD 512GB
NTB pouzivany na pracu, pripojeny do dockiny na roznych miestach s 1 x externym monitorom a klavesnicou + mysou.

Zvuk prehravany na sluchatkach, reproduktory nepouzivam.

Cinnosti: Prehravanie videi, Filmov, Hudba, Kancelarsky balik, Email, Virtualizacia kvoli testovaniu veci, Virtualizacia sietovych veci, Hry nejak nehram - nie je HW ani cas.

Pozeram po nahrade kvoli tomu ze mi pomaly ale isto prestava dany stroj stacit.
Potrebujem stroj ktory bude reagovat svizne pri vsetkych cinnostiach vid vyssie.

Najlepsie -FHD IPS panel, Dokovanie, Viac pamatovych slotov ( v tejto triede som videl max 2 ), Spracovanie, podsvietena klavesnica, tiche chladenie rozumna vaha, dlha vydrz.

Moja idea doteraz bol HP Elitebook 840G2, FHD display, 16 GB RAM ( 2 x 8GB ), i7 5500u s SSD a HP ultraslim dockom z druhej ruky. K nemu som chcel dopojit druhy monitor.

Ten stroj som mal k dispozicii na otestovaie. Fajn stroj. Vsetko by bolo super az na jeden hacik. Kedze dost pocuam na sluchatkach, nevedel som si zvyknut na neskutocny sum zo zvukovky ( realtek alc 3228 ). Bolo jedno aku uroven hlasitosti mam nastavenu, ci prehravam hudbu alebo nie, ci som shutol line-in, stereo mixer, mic, ake drivre, resp aky windows.

Ten sum je este horsi po pripojeni dockiny ( sluchatka v notebooku ), a este horsi po pripojeni sluchatok do vystupu na dockine.

Cele to slo len trosku zlepsit v linuxe cez hda-verb shutnutim amp int zosikov. No vyzera to ako drobnost, ale jeden den s tym notasom bol utrpenie. Externu zvukovku by som nerad, musel by som ju nosit spolu s notasom.

Neviem ci mam len take citlive usi, ale terajsia 8460p s codecom IDT to vobec nerobi. Trosku mi to pripada akoby dizajn 840g2 nebol z tohto pohladu uplne ok, resp odtienenie komponentov alebo dizajn mainboardu je horsi.


Dockina by teoreticky nemusela byt cez dockovaci konektor, mozno by stacilo nieco s USB type C. Notas moze byt novy aj repasovany. 8460p mam repas, a spravil velmi dobru sluzbu. Okrem toho mi z mojej nepozornosti spadol na zem a ma ohnuty a premacknuty bok, cize to vyzera aj dost nepekne. Cize dalsi dovod na vymenu.

Tak som sa chcel poradit, co by ste odporucili.
Ak bude treba nieco doplnit dajte pls vediet.

Vopred vdaka vsetkym za nazory.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 09 led 2017 17:28

A v cem ti to soucasne HP presne nestaci?

Protoze kdyz se divam na ty procesory, tak maji podobne frekvence, ta starsi i5 je ma o fous vyssi, ale i7 bude mit lepsi vykon na dane frekvenci. Takze i7 je lepsi, ale rozhodne ne nasobne. O fous :) SSD uz tam mas a zbyva mi RAM. Pokud toho mas spusteneho vic najednou, do toho virtualizace, tak 8GB nemusi stacit. Ale na 16GB jde upgradovat.

Chapu to poskozeni padem, ale neni mi jasne ten nedostatek vykonu. Ja u toho noveho proste nevidim zadny vyrazny narust vykonu, kvuli kteremu chces upgradovat.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 09 led 2017 17:58

Hi, no tak terajsi stroj sa sprava tak ze ked mam uz naotvarane taby k tomu si otvorim napr kodi (filmy/serialy) a altabujem medzi, tak vyuzitie pamate ram je 7GB+, procesor vytazeny na 40 - 60 percent a ten pocit z toho nie je taky plynuly. Cize som myslel ze si pomozem.

Neskusal som vymenit 2 x 4GB a dat tam 2 x 8GB.
Dalej, ta vymena je aj taka zmeska dalsich faktorov. Lepsi display, nizsia hmotnost. Teoreticky lepsia vydrz. Novsi stroj, podsvietena klavesnica. Mozno by som s tou i7 dopadol uplne rovnako resp. viac RAM by situaciu zlepsilo.

Vravel som si ze novsie procesory maju integrovane novsie grafiky a tym padom by nemuseli zrat tolko cpu na HD video. Tiez ta spolahlivost, predsalen tato 8460p je uz taky starsi kusok, a nerad by som riesil vymenu narychlo ked sa pokazi.

Vcelku by zaujimalo ako by si terajsia 8460p viedla pri pripojeni 2 monitorov ( zatial neviem ci idu pripojit digitalnymi rozhraniami ako DP etc. cez docking ). Ci by s tym vykonovo nebol problem.

Ak by som kvoli tomu znicenemu boku chcel vymenit tak vlastne zatial ani neviem za co. Vravel som si ze ked uz kupujem tak nieco novsie. Stale je sice moznost kupit nejaku povedzme 8470p alebo t430(s), ale tiez su to uz dost stare stroje.

Rozmyslal som este aj nad tym ze novy stroj napr s usb3.1 pripadne tbolt3 by mi umoznil v buducnosti kupit eGPU a pripadne zaparit aj nejaku tu hru ak by som chcel. Pozeral som ze obdobne riesenie tu mali niektori aj na starych x220.

Zivan, cize co by si urobil? Upgradoval terajsi stroj?

L.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 10 led 2017 08:34

To za tebe nikdo nerozhodne. Ja uz taky nejakou dobu hledam novy stroj a zatim jsem nic moc nevybral. Moje X220 je uz 5,5 roku stara, bez zaruky, tak po nahrade taky koukam, ale zatim jsem jen postupne upgradoval a 2x menil vetrak. Na druhou stranu me kdyz chcipne, tak umim z vetsi casti zacit pracovat na jakemkoliv jinem PC/ntb, ktere doma najdu. Takze zavada u me neznamena, ze dam vypoved v praci nebo poletim do nejblizsiho obchodu pro jakykoliv notebook skladem :)

Netusim jakou tam mas grafiku, ale moje intel 3000 bez problemu zvlada dva externi monitory 2560x1080 + 1680x1050. Pokud tedy neni nejaka zrada v HP docku, tak grafika nebude mit problem.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 11 led 2017 14:17

No zistil som ze G2 rada sustanim trpi ( testovane na viac kusoch 840 a 820 ). Videl som par ludi pisat obdobne problemy na HP support fore a doteraz to nevyriesili. Udajne jedine riesenie bolo kupit si externu USB zvukovku.

G1 a G3 tieto problemy nemaju.

Obdobne napr T450s s ALC 3232 taky problem nemalal. Hp muselo nieco dobre pokaslat ked je tam taky problem so sumom.

No tak uvidim, budem musiet porozmyslat ake zvolit finalne riesenie.
Moc alternativ na vyber teda nie je ..

@zivan; jo chapem. 8460p ma HD3000, a Dock ma DP, DVI a VGA ( D-SUB ).
Ci ale DP a DVI su fyzicky oddelene nezavisle porty som zatial nezistoval.

L.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 led 2017 15:37

Do doku z notebooku vedou dva samostatné displayporty, takže pokud máš malou stanici, můžeš použít DP i DVI současně. Pokud máš velkou dokovací stanici, je tam dvakrát dvojice propojených DVI a DP, nicméně přímo na tom doku je vyznačeno, které dvojice portů jsou sdílené.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

xarrow
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 17 kvě 2011 15:45

Příspěvekod xarrow » 13 led 2017 12:44

zivan píše: Ja uz taky nejakou dobu hledam novy stroj a zatim jsem nic moc nevybral. Moje X220 je uz 5,5 roku stara, bez zaruky, tak po nahrade taky koukam, ale zatim jsem jen postupne upgradoval a 2x menil vetrak.


Já mám T420 taky už starsí kousek. Zatím jsem řešil jen baterku a teplovodivou pastu. Ale taky se rozhlížím na co bych upgradoval. Bohužel je to dost smutné. Doufal jsem, že vznikne něco z akce http://www.lenovoblog.cz/2015/07/retro-thinkpad-pruzkum-4-ruzne.html
Už se pomalu smiřuju s tím, že sedmiřadá klávesnice nebude. Používám ho každej den, dělám v IT, vozím ho na motorce, šlape spolehlivě ale display byl vždy slabší a už má nalítáno taky 5,5. Kdyby odešel tak bych se nedivil.
Nemáte někdo typ pro mě :D

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 13 led 2017 15:43

V dnesni dobe se budes muset holt naucit delat na jine klavesnici. Je to frustrujico prechod, ale kdyz si zvyknes, budes zvyklej :)
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

lukas-svk
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2008 16:57

Příspěvekod lukas-svk » 19 led 2017 12:16

Tak teraz uz je v predaji ( v US ) HP Elitebook 840 G4 a vo februari by mohla prist nova T470ka

https://www.thinkscopes.com/2016/12/28/ ... derbolt-3/

Mozno budu zaujimave. Nechapem vsak preco vsade zacali davat ako lepsie display-e QHD a pod. Zbytocne vyssie naroky na bateriu oproti FHD.
Mohli by mat FHD IPS display v ponuke, to by uplne stacilo.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů