Konvertibilní ultrabook na cesty do 30k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lada777
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 23 zář 2010 18:37

Konvertibilní ultrabook na cesty do 30k

Příspěvekod lada777 » 21 říj 2016 22:24

Dobrý den,
brousím do těchto vod, protože potřebuji radu. Mám řadu odborných textů (velká část malým písmem na formátu A4 + řada schémat a obrázků) a potřebuji nějaké zařízení na jejich učení,. Mám 8´´tablet a je pro mé potřeby velice malý. Nejdříve jsem se poohlížel po nějakém tabletu 10´´, ale poté co jsem jej osahal v showroomu, zjistil jsem, že to až takový rozdíl není. Mám lenovo Z580, které je ale těžké a nikam jej nechci tahat, takže jej aktuálně prodávám, protože jsem jej téměř nevyužil. Uvažuji tedy nad konvertibilním ultrabookem, který by měl mít následující parametry:

- dobrý displej (bude zejména na čteni, dříve jsem měl strašnou zkušenost s lenovo Miix 300, který má 106 PPI a pixely mě doslova ryly do očí)
- co nejlehčí a konvertibilní (asi překlopením)
- byl bych rád, kdyby měl i takový výkon, aby zvládl stříhat fullhd vidoe (klasické vytváření klipů z rodinné dovolené a zároveň jej neuvařil)
- hodně kancelářské práce, prezentace apod
- něco co můžu všude tahat sebou (asi jako větší tablet)...takovej kámoš sekretářka :-)
- nejlépe podpora stylusu (podtrhávání), ale není to potřeba a na microsoft surface nemám :-(

Mým favoritem je asus zenbook, konkrétně tyto modely:

1) https://www.tsbohemia.cz/asus-zenbook-f ... ook%20flip

Zde mám obavy, aby full HD s nějakými 170 PPI neměl viditelné pixely (můj tablet ma full hd s 260 PPI a je skvělý), další otázka je jestli bude mít stejnný výkon jako i7 (v benchmarcích dopadl o cca 10 % hůř) a jestli to nebude markantní rozdíl.

nebo

2. https://www.tsbohemia.cz/asus-zenbook-f ... ook%20flip

Zde se mi líbí jemný displej, který nebude určitě mít rastr, ale není to velká zátěž na grafiku a stojí za to si ty 4000 připlatit??

U obou je obrovské plus váha cca 1,2 kg, což diskvalifikovalo dell touch 13z, který má skoro o 0,5 kg více.

Popřípadě máte nějaký jiný návrh?? (za každý budu vděčný). Strop mám cca 30000 Kč.

Děkuji předem všem.

Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů