Aspire 9502

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
hanzvelky
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2016 20:57

Aspire 9502

Příspěvekod hanzvelky » 27 led 2016 21:07

Ahojte jsem tu novy snad nezakladam tema ktere jiz existuje ale pomoci vyhledavace jsem jej nenasel. mam vyse zmineny notebook a chci se zeptat na par veci.
1. kde sezenu nejaky pouzity lcd panel do tohoto stroje?
2. notebook obsahuje procesor intel a grafiku ati avsak neumi zobrazovat teploty. je to zpusobeno starim hw? nebo je to jen nepodporou napriklad speedfan? protoze hwinfo tu teplotu zobrazi.
3. mate nekdo zkusenosti harazenim stavajiciho hdd u tohoto ntb kde je ATA100 na redkcu na msata hdd?

na internetu nejak moc popisu tohoto ntb neni a uz skoro zadny v ceskem jazyce :D to je to takovy smejd ze ho nikdo nikdy nemel ?

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 27 led 2016 22:33

Použitý displej seženeš těžko - jediná šance je z "mrtvého" notebooku na součástky, kdy třeba umřela deska a přežil displej - to je otázkou hledání v inzerátech, případně ebay (kde teda u použitého displeje do postaršího notebooku s přepravou může být nulová záruka).
Novej se dá koupit do cca 3000,-
Teplotní čidla v procesoru rozhodně jsou, jiank by HWINFO neměl kde ty teploty brát - samozřejmě mohou být programy, kde podpora zrovna těchto čidel pro Tvůj typ není a tak software nic nenalezne a nezobrazuje.
Pokud Ti jde o zobrazení teploty v Tray řádku, tak můžeš vyzkoušet spoustu alternativ, namátkou Core Temp 10 RC7, Open Hardware Monitor, Notebook Hardware Control (jen 32b, což asi není problém) a mnoho dalších. Předpokládám, že určitě najdeš nějaký, který tvojí desku/kontrolery bude podporovat.
Zkušenosti s nahrazením PATA disku řadičem s mSATA nemám, ale těchto redukcí je poměrně dost a většina z nich asi bez problémů funguje (namátkou nalezený článek na toto téma)
http://diit.cz/clanek/upgrade-ssd-v-notebooku-s-ide
Takže to asi jde, jak to dobře bude fungovat bude asi záležet na konkrétním notebooku/desce/BIOSu a taky kvalitě redukce. Nicméně je to řešitelné.
Jediná otázka je, zda se to dnes vyplatí - pokud míníš koupit nový displej a ještě mSATA SSD a redukci, na pár tisíc Tě to určitě vyjde a za pár tisíc dnes seženeš bazarově nějaký "repas" notebooku, který bude o 2-3 generace novější a tím pádem asi celkově výkonnější.
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 28 led 2016 00:16

Určitě nic takového nedělej...Tvůj notebook má hodnotu ve funkčním stavu max 500Kč.
Za ty min 4tis, co do toho vrazíš si kup bazarový kousek, který bude výkonem někde jinde.
Asus ROG Strix G18

hanzvelky
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2016 20:57

Příspěvekod hanzvelky » 28 led 2016 09:19

dekuju za rychlou odpoved. psal jsem i do ts bohemia kde tu redukci maji a asi do ni pujdu a msata disk si poncham i do dalsiho notebooku.
jinak chapu nerozumnost tohoto nakupu aleja mam doma 7 notebooku a ted jako posledni jsem si koupil dell E5540 takze me nejde o novinky ale oto mit stroje ktere se me libi doma :)

takze na ten lcd dat do sekce bazar popavku a treba se nekdo chytne.

tak par utilitek ze seznamu jsem uz vyzkousel ale jedinej hwinfo me zobrazil teplotu.

zeptam se jeste na dazek jaky program v podobe hwinfo dokaze zobrazit vyuziti graficke karty? vetsina z tech co jsem zkousel to nenajde anigrafiku a zbytek nezobrazi jeji vykon. divne na vetsine ntb to funguje ale na tomhle troji skoro nic :(

hanzvelky
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 27 led 2016 20:57

Příspěvekod hanzvelky » 13 úno 2016 21:45

lidicky nevali se nekomu doma proesor Pentium® M 770 do aspire 9502 ? chci ho vytunit na macximum a na technicke podpore aceru napsali ze toto je nejsilnejsi porcesor ktery je tam mozne dat. souhlasite s nima nebo jemone tam dat i jiny procesor?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 14 úno 2016 07:13

Vykopávka.Zkus se podívat na ebay.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů