Win8 nereaguje - např. nelze otevřít správce úloh..

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.
gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Win8 nereaguje - např. nelze otevřít správce úloh..

Příspěvekod gartik » 02 zář 2014 19:37

Dobrý den,
nerad zakládám nový dotaz a vždy se snažím hledat již vyřešené otázky a opravit si věci sám. Nyní jsem ale již bezradný a žádné z pokusů nepomohly.
Je těžké přesně specifikovat můj problém, takže zkusím popsat co nejvíce z vysledovaného chování a snad mi pomůžete alespoň trošku nasměřovat kde hledat chybu. Je to pracovní notebook a určitě bych nerad (znovu) přeinstalovával celý Windows.
Chování:
- Dlouhé spuštění Google Chrome prohlížeče -> po kliknutí ikonka zase zneaktivní a než prohlížeč nastartuje trvá to cca 10 minut.
- Systém nevidí žádné soubory na oddílu D: (nesystémová část HDD) -> mám tam práci, spoustu souborů, ale průzkumník, total commander ani žádný jiný program na disku D: nic nevidí za soubory. Přitom ukazuje obsazenost normálně.
- Nelze spustit správce úloh -> ani přes Shift + Ctrl + ; , ani přes Ctrl + Alt + delete (tato klávesová zkratka však funguje (zobrazí se možnosti uzamknout, přepnout uživatele...))
- Ve složce "Tento počítač" nelze otevřít pod sekcí systém ikonku "Spravovat" - z kurzoru je jen kolečko (načítání) a po 10-15 minutách mi to vyhodilo chybu od explorer.exe "Služba neodpověděla na řídící nebo zahajovací požadavek dostatečně včas.", ostatní ikonky (vlastnosti systému..) fungují normálně
- Odhlášení nebo restart trvá strašně dlouho 10 - 20 minut, někdy i přes hodinu nebo do tvrdého restartu.
Všechno tohle má nějakou souvislost, protože to vždy začne najednou. Někdy normálně během práce, ale většinou po probuzení ze spánku nebo po restartu/vypnutí PC. Pomůže až opět další restart.. ale vrací se to často.
Ještě se mi stává, že zničeho nic uprostřed práce všechno z plochy zmizí a zase zpátky načítá (jako při spuštění PC) i ikony u hodin a CDromka se na chvilku protočí u toho..
Tento stav je už dlouhou dobu nejsem si jistý jestli od koupě notebooku nebo po upgrade na 8.1.
Je to strašně otravné a doufal jsem že přeinstalace windows pomůže, ale opět se to vrátilo.. (dával jsem tu možnost ve Win. obnovení do továrního nastavení)
Poslední zajímavost. Máme úplně stejné notebooky s kolegou, ve stejný čas kupované i upgradované na 8.1 a mu to dělá to samé. Jsou to Asus G750JX. Celkem výkonné (herní) notebooky tak je škoda aby dělaly takové neplechy :( Nestály málo.. Začínáme se ve firmě přiklánět k Applu, tak to chci ještě zvrátit než bude další nákup "materiálu"..
Díky moc..

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 zář 2014 20:16

Já bych to reklamoval.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 02 zář 2014 21:01

Někde jsem četl, že s tím mělo více lidí problémy. Řešení je jednoduché...přechod na Win 7.
Asus ROG Strix G18

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 03 zář 2014 07:48

Spravca uloh sa spusta predsa kombinaciou: Ctrl + Shift + Esc (a nie ";" !!!) :lol:

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 03 zář 2014 08:24

Podle googlu by to mohla dělat utilita Power4Gear, která se stará o režimy fungování notebooku (výkon, úspora,...). Může blbnout a trvale podtaktovávat CPU.

Podívej se na jaké frekvenci běží procesor (ve správci úloh nebo utilitou cpu-z a pod). Zkus odinstalovat ten Power4Gear. Stejně je na nic, jenom duplikuje funkce, které už v systému jsou.

Jo a čistá instalace systému je nejlepší z OEM média (dá se stáhnout z webu MS), potom instalace základních ovladačů od výrobců součástek (Intel, Nvidia, Realtek - tam jsou aktuálnější než na webu Asusu). Jestli si dělal jenom recovery tak to je na nic.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Příspěvekod gartik » 03 zář 2014 18:38

Roman2277: Reklamace je trošku komplikovanější a to bych nerad řešil (doklady ve firmě, sériové čísla zavedeny v programu o dotacích, postrádat notebook se speciálním SW... to je nejdražší věc.. zhruba týden by trvalo dostat se zase do pracovního tempa a na to teď bohužel není čas :( )

Orgasmic: Na tohle téma jsem se dotazoval zde na fóru ve vláknu přímo u tohoto notebooku, když jsem se 2 měsíce pral s Win8.. Nebylo mi to doporučeno, protože údajně ovladače k tomuto NB jsou podporovány až ve Win8.

Michalko58: Ano, to byl úklep :D normálně tu zkratu používám ale když jsem to psal do textu tak jsem si to "nechytnul" jak jsem zvyklý :D

Kubino: Asi jediný konstruktivní plán :) Díky za tip, začnu od těch nejjednodušších akcí a snad nedojdu až k té čisté instalaci, protože to by moji peněženku bolelo (čas = peníze) ;)

Díky všem za snahu pomoci a ozvu se jak jsem dopadl ;)

gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Příspěvekod gartik » 05 lis 2014 09:59

VYŘEŠENO!

Tak jsem si nechal nějaký čas na prověření a opravdu jsem se této neduhy zbavil a i kolega se stejným notesem a problémem! Tak se chci podělit o řešení - snad někomu taky pomůže, až bude z toho vytočený do červených.. :D

Po všech pokusech pomohlo opravdu odinstalovat aplikaci ASUS Power4Gear a problémy se ztratily...

Kubino, jestli budeš někdy na moravě tak se ozvi, máš u mě flašku trnkové ;) :D

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 05 lis 2014 10:49

Tak super...snad jsi to nezjistil po dvou mesicich laborovani :D
Asus ROG Strix G18

Belli
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 06 lis 2014 09:59
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Belli » 06 lis 2014 10:16

Pro ASUS Power4Gear už by měla být k dispozici aktualizace, která toto řeší. Alespoň to psali na blogu od Asusu.

gartik
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 18 úno 2013 21:08

Příspěvekod gartik » 06 lis 2014 10:26

No to snad není pravda.. Tak vyřešeno jen na půl :/

Dva měsíce nic a když sem napíšu že je to vyřešeno, buch a dnes problém..

Správce úloh funguje. Ale opět několik minut trvá spuštění chrome a na oddílu D:/ nevidím žádné soubory.

Nechápu to.. jdu restartovat.. mimochodem, během psaní tohoto textu mi zase zmizely všechny ikony na hlavním panelu a zmizely všechny ikonky u hodin a to opět za doprovodu krátkého protočení DVD-romky. Až po zkratce na plochu (windows + D) se zase všechny spuštěné programy a okna zobrazily.

Nemůže v tom mít prsty google drive? po restartu se tomu taky moc nechtělo ale první co jsem viděl na D:/ byl google drive a pak dlouho načítalo až našlo všechny soubory..

Další EDIT: opravdu mám nyní pochybnosti o google drive.. po jeho vypnutí se google chrome už rozjel.. a jelikož složku s google diskem mám právě na kořenu D:/ dost možná že to dělá právě on!


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů