PRAVIDLA SEKCE: Výběr notebooku

... důležité informace pro uživatele od admina.
Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

PRAVIDLA SEKCE: Výběr notebooku

Příspěvekod Jirrick » 25 pro 2011 21:12

:arrow: Motivace
Do této sekce přispívá nejvíce nových uživatelů. Hlavně na ně bych tímto chtěl apelovat, aby se co nejvíce snažili udržovat přehlednost. Správně položený dotaz (o tom jak má vypadat více níže) totiž:
 • pomáhá zkušenějším uživatelům vám rychleji a lépe poradit,
 • pomáhá i vám - zkušenější uživatelé na něj spíš odpoví,
 • pomáhá i ostatním tazatelům - nemusí si zakládat nové téma, pro nalezení odpovědi jim pouze stačí přečíst si vaše téma.
Poslední bod je přímo kritický: Některé dotazy se na fóru velice často opakují (např. požadavek na výběr "noťasu na všechno do 12tisíc" nebo "ntbku do 16k na hry") a právě u těcho témat je nejvyšší potenciál jejich použitelnosti pro ostatní.

:arrow: Jak postupovat při pokládání dotazu?
 • Ujasněte si priority (tedy na co notebook potřebuji, jak ho hodláte využívat, kolik jste ochotni investovat,...)
 • Pokud je to alespoň trochu možné, zkuste se trochu seznámit s problematikou notebooků. Přečtení několika textů pojednávajících o výběru notebooku (zde na fóru např. tato :arrow:nákupní příručka, s jinými vám poradí váš oblíbený internetový vyhledávač) vám přinejmenším rozšíří trochu obzory a může pomoci si ujasnit priority. Obojí se vám bude v následné diskuzi hodit.
 • Projděte si poslední příspěvky v této sekci. Pokud jsou příspěvky správně napsané (při procházení je důležitý hlavně Předmět tématu), měli byste být schopni rychle najít pár podobných témat. Ty si podrobněji projděte.
 • Pokud se požadavky některého z předchozích tazatelů schodují s vašimi (a pokud není téma starší než několik týdnů), zapojte se do něj.
 • Pokud se požadavky ostatních témat s vašimi rozchází (např. stejné požadavky, ale jiná cena) nebo jste podobné téma mezi poslednímy tématy nenašli, založte nové téma.
:arrow: Jak vypadá správně položený dotaz
 • U nového tématu je velice důležitý jeho Předmět (podle něj příspěvky prochází ostatní uživatelé). O jeho psaní pojednává tento příspěvek o :arrow:pojmenování tématu. V názvu tématu určitě nezapomeňte uvést cenu a plánované užití notebooku, nepoužívejte slovní vatu - předmět musí být stručný, ale zahrnovat co nejvíce informací.
  I když se rozhodujete mezi několika konkrétnímy modely, pojmenujte váš příspěvek tak, jako kdyby jste ještě žádný něměli vybraný (tedy napište cenu, užití, viz. výše). Důvody jsou dva: zaprvé, porovnání noteboků lze zřídkakdy udělat jen tak, bez informací o vašem plánovaném použití (např. oba jsou sami o sobě výborné, ale vašemu využití by se spíš hodil uplně jiný). Zadruhé, pomáhá to přehlednosti a tím pádem i ostatním uživatelům vybírajícím notebook.
  Dobrým příkladem může být např. "NTB 15k - kancelářská práce, škola - denní nošení 12,5-14,1" a špatným např. "Toshiba, acer alebo asus? pomoc"
 • Při psaní samotného příspěvku mějte rozhodně na paměti obecná doporučení :arrow:jak se správně ptát, nicméně nejdůležitější je jeho obsah. S jeho správnou formulací by vám měl pomocit toto téma o :arrow:psaní příspěvků v této sekci.
 • Fórum sice umožňuje nastavit hlasování, nicméně osobně to nepovažuji za nejvhodnější. Za daleko prospěšnější odpovědi považuji normální příspěvky, protože ty kromě doporučení konkrétního notebooku často uvádí i důvody proč si daný uživatel myslí, že tento notebook je právě pro vás nejvhodnější, což usnadňuje diskuzi nad vaším problémem. Zcela se vyhněte takovému typu hlasování, ve kterém jako možnosti uvedete několik typů notebooků, které jste si při procházení internetu vyhlédli (to, že jste si je vyhlédli je ale dobře), protože je velice pravděpodobné, že nějakého uživatele napadne zcela jiný a třeba vhodnější kandidát a celé hlasování tak bude zcela zbytečné.
:arrow: Závěrem
 • Snažte se, aby vaše příspěvky byly k užitku nejenom vám, ale i ostatním.
 • Pokud je to možné, využívejte podobná starší témata (nadruhou stanu, vše má své meze a proto kvůli zastarávání informací nedoporučuji oživovat témata, v nichž už několik týdnů nikdo nepřispíval).
 • Doporučuji si přečíst i ostatní Oznámení a Důležité příspěvky pro sekci Výběr notebooku.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Zpět na „ZÁKLADNÍ PRAVIDLA, oznámení, upozornění, důležité ...“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host