Dell bude prodávat i přes distributory

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.

Udelal Dell dobre zmenou sve obchodni strategie?

Urcite Ano
18
43%
Nekde mu to pomuze, jinde spise ubere
17
40%
Urcite Ne
7
17%
 
Celkem hlasů: 42

soulbringer

Dell bude prodávat i přes distributory

Příspěvekod soulbringer » 22 kvě 2007 00:31

... tak tomuhle teprve rikam revoluce ...
- pred mesicem se suskalo, ze Dell koupi Acer
- asi pred 14 dny zase o tom, ze Acer koupi kohosik v Asii

no a vcera vysla zprava o Dellu v Hospodarkach :o)
tak jsem zvedav jeslti to Dellu pomuze... nevim jak v USA, ale v CR mozna vznikne Dellu novy trh... ackoli kdo vi...

//EDIT swarm: opraven název threadu

majki

Příspěvekod majki » 22 kvě 2007 08:42

Moc tomu neverim. Je to pekna blbost, Dell, ktery si zaklady na skvelem pristupu k zakaznikum, by takhle akorat ztratil na sve "jedinecnosti" a ten servis by pak uz asi nebyl to, co je.
Druha strana mince je to, ze Dell asi hodne sejri to, ze je az druhym nejvetsim vyrobcem PC a spol. na svete, hned za HP a tohle by byla urcite cesta, jak si hodne polepsit (zvlast kdyby treba PC sestavy zacal distribuovt do hypermarketu atd.).
Kua, koupim si Dell a oni ted chcou, aby ztratil na sve "jedinecnosti", serou me, panove, serou :lol:

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 kvě 2007 08:59

preco by servis nebol to co je? objednat dell cez web si budes moc aj nadalej, s rovnakym servisom a zarukami. akurat dellu aj lenovo doslo, ze im je "jedinecnost" na 2 veci ked ich prevalcuje acer sice so smejdmi ale predavanimi na kazdom rohu. (lenovo nedavno podpisalo dohodu s nejakym americkym retazcom obchodov o predaji ich notebookov)

majki

Příspěvekod majki » 22 kvě 2007 09:32

Logicky s rostoucim poctem zakazniku rostou naroky na servis a zamestnance...otazkou je, jak dobre to Dell zvladne...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 kvě 2007 10:22

Takto:
Dell volky nevolky bude musiet pristupit k predaju cez dilerov - enormny narast dopytu po notebookoch a pocitacoch zo strany malych zakaznikov robi exponencialne zvysene naroky na sales asistentov pracujucich priamo v Delli; tito dokazu byt daleko lepsie obsluzeni lokalne prave pomocou dilerov a distributorov. Takze zatialco CTO (custom-to-order) ostane stale, po novom sa bude moct realizovat tak priamo, ak aj cez dilerov/distributorov (podobne ako ma HP svoj TopConfig).

Zoberte si napr. len ceske fora - snad najcastejsimi otazkami uzivatelov su "kde Dell uvidim nazivo", "v ktorom obchode Dell kupim" a veta v style "ja nemienim platit dopredu niekomu, komu este neverim"... A takyto pristup je velmi casty aj v Azii (co je tak polovica svetovej populacie) + v mensinach rozptylenych po celom svete. Priamym predajom tieto skupiny Dell neoslovi - a teda musi prejst na predaj nepriamy, ak chce zasobovat aj tieto trhy.

Navyse Dell zistil, ze ich bottleneckom su prave ich tovarne na montaz - pokial totiz padne tovaren, cely ich system je v <|> (doslovne). Preto ide zaangazovat do vyroby OEM partnerov, ktory namiesto vyroby dosiek ci sasi budu rovno montovat zostavy na zaklade objednavok prijatych z Dellu (teraz si nespomeniem, ci to je pre PC, NB alebo oboje).

Kazdopadne Dell narazil na limity terajsieho systemu - ak chce uspiet, musi pridat dalsie predajne kanaly...

C

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 22 kvě 2007 10:53

ja se muzu podepsat pod to, co napsal CeCo...

pamatuju si jak jsem pred tremi lety hledal marne obchod, kde bych mohl Dell koupit :o)

primy prodej byl a stale je jista vyhra v USA... ale tezko se prosazuji u nas. Vemte si, ze uz pred pul rokem trochu ustoupili a rozjeli promo akce s Vodafonem.

V business segmentu se jim pomerne dari, ale je tady stale rostouci trh jineho segmentu, ktery zatim opanoval Acer :o)... myslim si, ze Dell by mohl v pristim roce do tech cisel promluvit daleko vice, preci jen je Evropa jina nez-li USA, ostatne napr. Evropske vysledky HP to docela potvrzuji

Vlada Dutka
občas něco napíše
Příspěvky: 63
Registrován: 05 kvě 2006 14:00

Blbost

Příspěvekod Vlada Dutka » 24 kvě 2007 13:34

Začátkem května jsem mluvil osobně s panem Jamesem Griffithsem a na tohle se ho ptal. Řekl jsem, že jsem někde četl tuhle zvěst (tehdá myslím Wall Street Journal) a on mi to vyvrátil, že tohle rozhodně neplánujou.

Je to director of client products EMEA.

I když teď jsem ten rozhovor poslouchal znovu, a ptal jsem se pouze, jestli "změní" způsob prodeje. Řekl, že ví, odkud tyhle fámy pochází, ale že nemají důvod toto měnit, že zůstanou u přímého prodeje. Z toho tedy neplyne, že by ho nemohli rozšířit o klasické distributory...
Toshiba Satellite A100-912

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 kvě 2007 15:45

Vlada Dutka:
No tak zrovna v SR su na predaj partneri ;)

C

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 24 kvě 2007 16:37

Vlada Dutka:
ostatne s tim clovekem vysel clanek v Marketing a Media... kde ctihodny pan uvedl neco tom smyslu, ze se do neceho takoveho nebudou postet a ze v CR, pujou primym kanalem + vyjimka s Vodafonem :o)

ale znas to reditele mini, realita meni :o) Dell proste dosahl jisteho stropu a cisla HP ukazuji, ze i bez primeho prodeje se to da PRODAVAT a stale RUST :o)

V neposledni rade si myslim, ze uz i v USA se do prodeju projevila ochota lidi hodne zvazovat cenovou hladinu kontra moznost modifakace a pohodlnost nakupu z domova nebo si to omakat... tech duvodu je mozna vice, ale kdyz uz samotny M. Dell rekne ze pujdou jinou cestou tak si myslim, ze ma sakra duvod...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 kvě 2007 16:39

Vlada Dutka:
Nezabudaj, ze momentalne byvaju rozhodnutia dorucovane stylom "dnes precitaj, zajtra implementuj a pozajtra chcem vysledky". Takze je kludne mozne, ze dotycny pan dostane depes s presnymi informaciami a vopred dohodnutymi detailmi...

C

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 25 kvě 2007 13:28

dneska jsem pri cteni hospodarek malem neveril svym vlastnim ocim...

- jednim z prvnich kanalu, kde bude DELL prodavat sve notebooky bude WAL-MART...

to hovori asi za vse...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 kvě 2007 13:43

Co to je za firmu WAL-MART? Ještě jsem o této firmě neslyšel...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 25 kvě 2007 14:33

retazec hypermarketov. podobne ako tesco a pod.
btw ak sa nemylim tak podobnu dohodu o predaji s nimi nedavno uzavrelo aj lenovo.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 kvě 2007 15:04

Dell bude prodávat noťase v řetězcích?! Ty jo tak to je teda síla :shock: Do řetězců patří Acer a podobné atrapy (ne, opravdu to není narážka na tebe, maxxzi,tak nás laskavě ušetři komentáře)...ale Dell...? Tím si podle mne spíše pohorší. Mnohem lepší řešení by byli authorizované prodejny jako má třeba HP.

EDIT: Pouze přímý prodej u Dell mi určitě nevyhovuje, takže bych uvítal, kdyby měli nějaké authorizované prodejny jako HP. Ty mají často i proškolené zaměstnance, kteří dokáží poradit etc. Ale prodávat noťase v řetězcích jak pečivo, kde o nich musí vědět víc než prodavač i jakýkoli neznalý uživatel...no to je teda úroveň...
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 25 kvě 2007 15:49, celkem upraveno 1 x.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 kvě 2007 15:35

coo??? :shock: to snad nemysleji vazne....
chapu (a uvital bych) pc prodejny, este bych stravil datart, ale neco jako tesco apod....
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů