AMD opět nepodporuje Mobility Radeony

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 23 dub 2007 20:14

no pratele,ono fuzovat dve spolecnosti velikosti jako je AMD a ATI neni vazne prd*l. Defacto vetsina fuzi (krom toho ze spolknete konkurenta nebo partnera) ma hlavne prinest to, co chteli i obe spolecnosti v tomto pripade (jen vzpomenme pompenzi tiskovku):

- poskytnout konkurencni vyhodu v synchronizaci vyroby klicovych HD komponentu
- snizit celkove naklady a vyuzit symbiozu nove vznikle spolecnosti
- prijit s lepsimi produkty a cenami nez-li konkurence (popr. to co nam dovoli trh)
- a v nespoledni rade zvetsit trzby a zisk

Bohuzel zadna akvizice neni hladka a AMD / ATI to nejaky cas potrva:
- pravdou je ze to trva delsi dobu nez si nova poslecnost chce priznat
- zatim nedoslo k one synchronizaci (zatim se obe firmy hledaji)
- nebyl dobre zvladnut prechod ve vyvojovych centrech - akvizice sebou vetsinou prinasi i utahovani opasku na strane zamestnancu (tu a tam se nekdo propusti a v takovem prostredi se nepracuje dvakrat dobre)

Jsou to hodne dlouho porodni bolesti a zda se ze Intel i nVidie proti teto fuzi vyrukovali velice zajimavou strategii, byt obe spolecnosti to berou z jineho soudku.

Intel
- CENOVA VALKA - mimo dobre zvladnuty marketingu (kdo z prumernych uzivatelu vi ze AMD ma podobne cipy jako Core2duo?) prisel hlavne s drsnou ale jednoduchou strategii a to cenovou politikou - v mnoha pripadech byl levnejsi nez-li AMD (pokud ne, dokazal to lepe prodat). Tam kde to slo, sel intel na krajni mez, jen aby to velkovyrobcum dodal.

nVidia
- BFOM (be first on market) - spolecnost se soustredila na to vyjit s novymi produkty rychleji na trh nez-li konkurence. At uz jsou nVidie drahe at uz nejsou zase az tak kvalitni, at vetsina z novinek ma malou konkurencni vyhodu (directx 10)... prisli s tim drive a sveho konkurenta machaji jak se da. Proc cekat na ATI - kdyz nevite jestli budou lepsi nez-li my?... Nabizi ATI neco jako nase 8800 GTX? ... Proste panove z nVidie cili na ty co jdou po kazdy novince a na "early adopters" a "opinion makers"... nejaka komunita samorzjme bude na nVidii nadavat - pravdou ovsem je ze se prodavaji vice...

Nevim jak vy pratele... ale jistou dobu jsem mel v srdci pouze AMD cipy, ATI grafiky a bral to vazne srdcem. Po jistem obdobi to bylo tak presna naopak... inu LOVE MARK a marketing je silna zbran. Dnes jsou lide co srdcove berou Vistu ci Linuxe, kazdopadne v tomhle me to dnes uz preslo.

Dnes je mi to tak nejak jedno :o) Zadna z tech spolecnosti mi neni nejak vice sympaticka a boze chran, abych nejakou adoroval. Vim ze pro spoustu z vas je to srdcova zalezitost, ale vsichni urcite hledame:
1) spickovy vykon
2) za prijatelnou cenu
3) nizkou chybovosti a kvalitni support

A tahle racionalita proste tak jako tak ve vetsine pripadu zvitezi nad emocemi (byt nepodcenuji jejich vyznam). To co ale predvadi v posledni dobe AMD/ATI si nezaslouzi jakykoli komentar. A trh to dal jasne najevo. Ackoli bych dnes kupoval NB s Core 2 Duo a grafikou od nVidie, tak se v koute modlim, aby se prave AMD/ATI zvedlo, jinak nam tady budou opet panovat nafoukane spolecnosti (jak uz tady psal ghost) - pravdou je, ze si zatim za to muzou sami :o/

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 23 dub 2007 20:38

soulbringer:
Opravu moc pěkně napsané, klobouk dolů :)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 24 dub 2007 07:04

tak ono co já vim tak AMD šlo právě s cenami mooooc dolu takže ono dneska si koupit AMD procík by nebyla chyba. Ovšem horší to bude, že AMD někdy brzo vydá K10 processory a pak se každej chytne za hlavu, že si nepočkal. Proto se prodává Core2duo víc, protože je technologicky vyspělejší než čipy které jsou levné/výkonné od AMD a každej chce něco novějšího, takže buď si počká na AMD nebo si koupí již teď Intel. Jestli se AMD nestabilizuje (má velké ztráty) tak by mohli krachnout, pokud někdo nevloží do hry velkou finanční injekci. Pokud se tak stane a AMD by krachlo tak pánové z Intelu nám daj ty ceny sežrat a Nvidia jak bysmet.

Takže se modlim, aby se AMD vrátila do hry.
tento účet již není aktivní.

Kony.cz
píše často
Příspěvky: 193
Registrován: 07 dub 2007 19:15

Příspěvekod Kony.cz » 24 dub 2007 07:51

No nevydel bych to zase tak katastroficky, ze by AMD krachlo, to asi uplyne jeste hodne vody, nez by tohle takhle skoncilo
Acer Predator 17, i7 7700QH a GTX 1070 + HTC Vive

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 26 dub 2007 15:47

tak pratele... tohle neni taky dvakrat potesujici: Výsledky AMD Radeon HD 2900 XTX: šok a vystřízlivění - jde zatim jen o jeden neoficialni test... ale jestli tohle soudruzi z ATI mysli vazne, tak situace pro nove grafiky NB bude zrejme jeste horsi nez-li s posledni ATI x1900...

chjo... tak by me zajimalo v cem budou konkurovat...?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 26 dub 2007 15:53

No stres, zatím nejsou udělaný ovladače nic. Až se to doladí pak budu brát test jako objektivní. Zatím je to všechno jen "neoficiální" na Pctuningu jsou testy neofic taky a jsou lepší než na živě. Uvidíme jak to bude až to bouchne a vyjde to. Zatím bych to neřešil.
tento účet již není aktivní.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 26 dub 2007 17:49

konkretne v tomto topicu mi toto konstatovanie pride dost vtipne :D
maxxz píše:No stres, zatím nejsou udělaný ovladače nic. Až se to doladí pak budu brát test jako objektivní.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 26 dub 2007 21:48

mě příjde vtipnej tvůj avatar. Vůbec netuším co je na tom vtipného ale nic proti tvému humoru.
tento účet již není aktivní.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 26 dub 2007 22:30

no tak panove... klid, nebo to tu zamknu :twisted:

Vyjadrujte se laskave k mobility Radeonum a ovladacum, a ne k R600 , K10, vtipnym avatarum a jinym :D
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 29 dub 2007 21:04

no nechci prilevat olej do ohne.. ale prislo mi to taky k smichu (kdyby to nebylo k placi)
AMD/ATI na dobrej support pomerne kasle
cely forum se vlastne takhle jmenuje
a pak tady nekdo hodi "az se doladi ovladace"

pravdou je ze to bylo mysleno k ofiko ovladacum a taky je pravdou ze ty testy jsou teprve prvni vykriky do tmy... ale vsichni vime jak je to s olvadaci pro x1900 :o) .. proto chapu ghosta, ze ho to rozesmalo :o)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 29 dub 2007 21:13

Ja vim, o cem je tenhle topic ale nejaky zakladni funkcni drivery udelat musej ;) A pak uz na to muzou kaslat jako vzdy ja mluvim o zakladnich tech funkcnich navic dle testu na fudzille je to podvrh takze bla bla bla. nikdo z fudzilly nebyl v tunisu na presentaci, zadny prohlaseni AMD/ATI nevydala. A jak rikam nejaky ty prvni ovladace udelat musej ;) Pak se na to vykaslat muzou ale ja nemyslel ze budou delat support naporad jen o tech First release driverech ;) Takze dost OT uz ale :D
tento účet již není aktivní.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 19 kvě 2007 16:20

tak čumim, že na ATI stránkách jsem poprvé objevil nejnovější ovladače i pro můj chipset X1100 s integrovanym grafickym jadrem. A cumim, že vůbec přidali víc těch novějších ovladačů pro mobility radeony a chipsety. Moc to nesleduju tak mě dneska čekal šok, že tam jsou nové ovladače :) a mám o 30 bodíků víc v 3D marku :D :D Ale tak u mě :D

EDIT: Ale koukám, že u Mobility radeonů ve windows Vista to pořád nejde... ale u integrovaných pro Vistu to jde. Zajímavé. no třeba tam jednou budou i pro vistu
tento účet již není aktivní.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 19 kvě 2007 23:06

hmm.. kazdopadne pro x1900 ovladace chybi jak v XP tak i ve Vistach :o)
kdepak soudruzi z ATI jsou neponaucitelni :o)

Grrty
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 12 kvě 2006 07:47

Příspěvekod Grrty » 21 kvě 2007 08:43

NJN co se da delat moje pristi grafika bude NVidia. To je zarucene, pokud se nezacne ATI starat i o ovladace ke kartam. Vydat prvni funkcni ovladac k X1900 a pak na to kaslat je nezodpovednost a ... :twisted: Jsou to banditi, ale co uz kdyz jsem jim to zaplatil :x . Ja ted mam pod vistama Catalysta 7.2 s ovladacema a docela to funguje. Pod XP mi ale modifikovat ovladace ke grafice nejdou.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 21 kvě 2007 19:46

mě ty nový ovladače yvypínali jen tak ntb :( takže sem musel nahodit Omega Drivery :)
tento účet již není aktivní.


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů