HP EliteBook 8530w - pracovní stanice pro náročné

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
CeCo

HP EliteBook 8530w - pracovní stanice pro náročné

Příspěvekod CeCo » 08 pro 2008 11:10

Tak, zopar komentarov k HP EliteBook 8530w - pracovní stanice pro náročné z http://notebook.cz/clanky/predstaveni-n ... Book-8530w

notebook.cz píše:Největší část notebooku je černá, jen okolí klávesnice, nikoli však ona samotná, a panty jsou stříbrné.

Farba je v prvom rade strieborna. Cierna je len zakladna a ram okolo displeja. Kryt displeja je strieborny.

notebook.cz píše:Šasi spadá do kategorie HP DuraCase, je tedy patřičně vyztuženo prvky z hořčíkové slitiny, stejný materiál je použit i na víko displeje.

Veko displeja je z hlinika. Zakladna a druha vrstva krytu displeja je 90% magnézium, 9% hliník, 1% zinok.

notebook.cz píše:Rozměry jsou 355 x 263 x 28(v nejnižší části) mm, hmotnost se pohybuje na zcela průměrné hodnotě 2,8 kg

2,95kg

notebook.cz píše:Ve všech v Čechách dostupných modelech je instalována Super Multi DVD vypalovačka podporující i technologii LightScribe, tedy vypalování popisků či jednobarevných obrázků na horní stranu k tomu určených médií.

Najvyssia konfiguracia ma Blu-ray.

notebook.cz píše:Jako dokoupitelné příslušenství je ovšem k mání i Blu-ray mechanika nebo celá škála pevných disků

Bezne ide dokupit jedine 250/5400 ot.; ostatne len v predrazenom TopConfigu.

notebook.cz píše:což může znamenat až 5 hodin (velmi nenáročné) práce.

Na 5 hodin na 8530w zabudnite. 4 je max.

notebook.cz píše:digitální HDMI výstup, z nějž lze pomocí redukce vyvést Dual-DVI.

Dual-link DVI a ten ide vyviest len z dockiny.

notebook.cz píše:Samozřejmostí je konektor na dokovací stanici (v nejvyšším modelu dokovacích stanic od HP je možné umístit už třetí HDD)

Ta dockina s HDD sa u nas uz nepredava.

notebook.cz píše:Jako jedinou slabinu tak vidím chybějící 3G modem.

Ide dokupit

notebook.cz píše:(nemožnost vyvést prostorový zvuk..)

5.1 HDMI nie je sice zachranou, ale ta moznost tam predsa je...

notebook.cz píše:Pod Windows výbava zahrnuje i celou řadu HP utilit a servisních programů (Rexovery, Client manager, ProtectTools..).

Rexovery... Ale pravda - recovery vo forme medii tam fakt chyba; DVDcka si treba objednat z Infocall. Obsiahnuta je len recovery particia.

C

Nolwendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 31 říj 2007 14:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zvuk v HDMI

Příspěvekod Nolwendil » 17 pro 2008 01:29

První notebooky vybavené tímto rozhraním ho používaly jen jako menší DVI. Jak zjistím, že je v HDMI portu vyveden i S/PDIF zvukový signál? Tato informace je pro mě poměrně dost důležitá, ale stránky výrobců se o tomto většinou vůbec nezmiňují.

HDMI port v notebooku je pro mě důležitý, protože používám ntb jako svůj hlavní počítač a chci z něho dostat co nejlepší zvuk, ideálně bez nutnosti kupovat externí zvukovku. Jako ideální se mi tedy jeví připojit HDMI port do receiveru, který provede kvalitní D/A převod. Máte nějaké zkušenosti ohledně připojení dnešních notebooků s HDMI k receiveru či LCD televizi? Funguje zvuk?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 pro 2008 01:37

S/PDIF: V datasheete je jasne napisane "HDMI 1.3". takze ano, zvuk ide dostat odtial.

Avsak - najlepsi zvuk z notebooku = najvyssia rychlost z Favorita. Ak chces dobry zvuk tak na integrovanu zvukovku rychlo zabudni. Inac budes za malomestiaka, ktory sa tvari aky ma super zvuk, ale v skutocnosti bude mat uplny low-end.

C

Nolwendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 31 říj 2007 14:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HDMI

Příspěvekod Nolwendil » 17 pro 2008 10:04

Už jsme asi úplně off-topic (pokud víš o vhodném vláknu či fóru, rád to proberu jinde), ale co je na kombinaci S/PDIF + receiver Low-End? Pokud je to relatnvně kvalitní receiver.
Moje představa je taková, že když si správně nastavím EAC a kvalině převedu CD (převádím jen originálky) do FLACu, tak aby to byla přesná kopie, bez jitteru, atak, no a pak to celý přehraju třeba ve foobaru a jako zvukovej výstpu použiju S/PDIF, tak bych měl dostat ten stejnej zvuk jako z digitálního výstupu CD transportu za 30 000kč. Oprav mě, jestli se mýlím. Nevím, co je na kombinaci notebooku a kvalitního receiveru low-end, ale rád se poučím, protože se chystám na novej noťas a pak i na kvalitní stereo soustavu, a zvažuju všechna pro a proti.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 17 pro 2008 11:34

Nic lowend na tom neni. Nevim, jak je to u dnešních zvukovek, ale dřív se mi stávalo, že některé zvukovky při SPDIF výstupu při jeho aktivaci vydaly vždy nějaký hnusný zvuk. Jinak samozřejmě SPDIF přenáší data jako digitální proud bez zásahu do dat. Je jedno z čeho data jdou, záleží až na koncovém prvku, který data převede na zvuk.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Nolwendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 31 říj 2007 14:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Převzorkování

Příspěvekod Nolwendil » 17 pro 2008 12:11

No na jednom fóru jsem četl o problému při převzorkování, ale těžko říct, jestli to fakt má slyšitelnej dopad na kvalitu... Většinu hudby mám ve 44,1kHz, ale Windows to automaticky převzorkovávají do 48kHz. Jde to obejít u karet co umí ASIO, tam foobar umí nastavit tu "správnou" vzorkovací frekvencil, podle přehrávané hudby, nebo se na to dá jít přez doplněk co umožní kernel streaming. Kromě tohoto si nejsem vědom žádného rozdílu mezi zvukem z audiofilského CD transportu a zvukem z notebooku přez S/PDIF z jacku nebo HDMI. Pro opravdu nejčistší zvuk je nejlepší použít TOSlink (optika), protože se přeneseou opravdu jen digitální data, bez rizika přenosu rušení...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 17 pro 2008 13:05

Řešit optickou a metalickou přenosovou cestu - to je spíš takový flejm mezi audiofily. V obou se to přenáší digitálně, takže rušení, které by bylo schopné ovlivnit aspoň jeden bit v signálu, by zničilo celý přenos. Takže při vedení koaxem na problém taky nenarazíš (HDMI to samé).

I většina integrovaných zvukových karet má možnost nastavit pro SPDIF vzorkování a další parametry. Takže ani to není problém.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Nolwendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 31 říj 2007 14:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zvuk přez digitál

Příspěvekod Nolwendil » 17 pro 2008 13:25

Ono nejde o to že by rušení ovlivnilo signál, ale že by se mohlo dostat dál do D/A obvodů. Ale uznávám, že je to spíše takový audiofilský flame. Mým cílem je právě HiFi zvuk bez kupování zbytečných předražených věcí pro nevědomé audiofily.
Já mám poměrně starý notebook IBM Thinkpad T42, ale pořád jsem s ním spokojený, a zatím jsem nenašel důvod proč měnit :D :( Asi bych se měl informovat u někoho kdo má novější notebook s S/PDIF výstupem, byť jen přez jack, jak to fachčí a jaké jsou možnosti nastavení... Další možnost je si jen koupit externí zvukovku (nebo nějakou do PCMCIA slotu) a brát digitální zvuk z ní. Ten pak přivést do receiveru, který by se měl postarat o kvalitní D/A převod.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuk přez digitál

Příspěvekod swarm » 17 pro 2008 13:46

Nolwendil píše:Ono nejde o to že by rušení ovlivnilo signál, ale že by se mohlo dostat dál do D/A obvodů.

Upřímně pochybuju, že by aspoň trochu solidní receiver neměl galvanicky oddělené vstupy a výstupy. Pokud si AVčko nepůjdeš koupit k čongům na tržnici, tak to jsou zbytečné obavy. Dělám v laboratořích měřících systémů, něco málo o tom vim.

Nolwendil píše:Další možnost je si jen koupit externí zvukovku (nebo nějakou do PCMCIA slotu) a brát digitální zvuk z ní. Ten pak přivést do receiveru, který by se měl postarat o kvalitní D/A převod.

Velmi dobré zkušenosti mám s USB zvukovou kartou Sound Blaster Live! 5.1 External. Je sice externí, ale napájí se z USB - má mimo 5.1 analogu taky koax a optiku SPDIF. Doma to používám v obváku právě na ten SPDIF a nemám nejmenší problém. Cena je tušim 1000,- Kč, takže skoro zadarmo.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Nolwendil
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 31 říj 2007 14:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Zvukovka

Příspěvekod Nolwendil » 17 pro 2008 13:53

No, něco takovýho by mi asi stačilo... Díky za odpovědi :-)


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti