Apple MacBook Air - nejtenčí superstyler

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 10 bře 2008 15:46

cyberdog píše:No asi nedokazete pochopit, ze existuji uzivatele, kteri pocitac pouzivaji i na jine veci nez na psani ve Wordu. Myslim, ze kdyz mi date tu vasi Toshibu, tak si ja i zakaznik vsimneme, ze se moje data renderuji 2x tak dlouho. A verte mi, to ze mame vice casu si spolu povidat, nevnimam jako plus, stejne jako nevnimam jako plus to, ze bych mel cely den civet na 11' ("jemny") display.


Podivejte pokud Vam jde o to nabidnout zakaznikovi vykon, tak mu ukazte 45nm Core 2 T9500 na 2,6GHz v XPSku M1330 , ktera celej slavnej MacBook strci do kapsy...
a taky si nebude muset placky (CD/DVD) strcit nekam ;)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 10 bře 2008 15:50

Krevety píše:No a ten nedostatek portu to nema smysl komentovat, absence LAN, vice USB portu, nebo docku povazuji u teto kategorie za nehoraznou.

chybajuci dock konektor je velka nevyhoda u X300 ale nie u macbooku air. kolkym ludom napr. vadi chybajuci dock konektor na xps1330? macbook air nedal apple na trh ako konkurenciu business notebookom a business zakaznici ani nie su cielova skupina. je to skor notebook na multimedia aj napriek stupidnemu mono reproduktoru (leskly lcd, programy na multimedia).

suhlasim s cyberdogom, ze porovnavat R500 a Air nema moc zmysel - su to odlisne zamerane notebooky. R500 na pracu a Air na zabavu. tu R500 vsetci vytiahli koli jej vahe s DVD mechanikou oproti Air bez ale to je asi tak vsetko v com sa daju porovnavat.
Naposledy upravil(a) Ghost dne 10 bře 2008 16:02, celkem upraveno 1 x.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 10 bře 2008 15:56

jasne ale R500 je konkurence z jedne strany a z druhe je to pak treba to XPSko, mezi tema dvema laptopy je diametralni rozdil. S tim vsak, ze multimedialni notebook bez HDMI, vice USB, nebo bez stereo reproduktoru, pripadne konektor na sluchatka si proste nedovedu predstavit.

Jde o to na co si MacBook hraje ? Na multimedialni notes ? No to snad ne ... Na bussines notes ? taky nema ...

Podle me zas jen dalsi exkluzivni krabicka s puncem Apple za nemale penize, amici jim to mozna zerou, ale tady ...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

cyberdog
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2008 10:30

Příspěvekod cyberdog » 10 bře 2008 15:58

Krevety píše:
cyberdog píše:No asi nedokazete pochopit, ze existuji uzivatele, kteri pocitac pouzivaji i na jine veci nez na psani ve Wordu. Myslim, ze kdyz mi date tu vasi Toshibu, tak si ja i zakaznik vsimneme, ze se moje data renderuji 2x tak dlouho. A verte mi, to ze mame vice casu si spolu povidat, nevnimam jako plus, stejne jako nevnimam jako plus to, ze bych mel cely den civet na 11' ("jemny") display.


Podivejte pokud Vam jde o to nabidnout zakaznikovi vykon, tak mu ukazte 45nm Core 2 T9500 na 2,6GHz v XPSku M1330 , ktera celej slavnej MacBook strci do kapsy...
a taky si nebude muset placky (CD/DVD) strcit nekam ;)


Ach jo to je jak u blbejch na dvorku. Nevim co je to vase XPSko (ale Apple dela MBPro se stejnymi vnitrnostmi, takze pocitam ze to bude neco obdobneho, vcetne vahy kolem 3 kg), ale je velkej rozdil mezi vykonem ULV (budete se divit, ale vim, jaky vykon od toho cekat) vykonem MBAir a vykonem T9500. Jsou to uplne jine kategorie, ktere nema cenu srovnavat. Proto ani nema cenu plakat, ze je MBAir tezsi nez ta vase Toshiba. No a jestli aplikace na Macu pro vas zacinaji Wordem a konci Photoshopem, tak to opravdu nema cenu dal resit. A jeste pro informaci : u zakaznika maji zasuvku na 220...

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 10 bře 2008 16:03

a co přesně děláte ? Já bych třeba instalatéra (příklad :D ) nenechal zapojit u nás notebook :D Na to má snad mít svoji energii a ne plýtvaj mojí :D Tak mi řekněte konkrétní aplikace ? Vás nemá moc cenu řešit.


Ghost: Na multimedia ? Tak to snad nemyslíš vážně ?
tento účet již není aktivní.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 10 bře 2008 16:13

cyberdog píše:
Krevety píše:
cyberdog píše:No asi nedokazete pochopit, ze existuji uzivatele, kteri pocitac pouzivaji i na jine veci nez na psani ve Wordu. Myslim, ze kdyz mi date tu vasi Toshibu, tak si ja i zakaznik vsimneme, ze se moje data renderuji 2x tak dlouho. A verte mi, to ze mame vice casu si spolu povidat, nevnimam jako plus, stejne jako nevnimam jako plus to, ze bych mel cely den civet na 11' ("jemny") display.


Podivejte pokud Vam jde o to nabidnout zakaznikovi vykon, tak mu ukazte 45nm Core 2 T9500 na 2,6GHz v XPSku M1330 , ktera celej slavnej MacBook strci do kapsy...
a taky si nebude muset placky (CD/DVD) strcit nekam ;)


Ach jo to je jak u blbejch na dvorku. Nevim co je to vase XPSko (ale Apple dela MBPro se stejnymi vnitrnostmi, takze pocitam ze to bude neco obdobneho, vcetne vahy kolem 3 kg), ale je velkej rozdil mezi vykonem ULV (budete se divit, ale vim, jaky vykon od toho cekat) vykonem MBAir a vykonem T9500. Jsou to uplne jine kategorie, ktere nema cenu srovnavat. Proto ani nema cenu plakat, ze je MBAir tezsi nez ta vase Toshiba. No a jestli aplikace na Macu pro vas zacinaji Wordem a konci Photoshopem, tak to opravdu nema cenu dal resit. A jeste pro informaci : u zakaznika maji zasuvku na 220...


Jedno s druhym sefe ... u zakaznika maji zasuvku ... tak mi je potom u riti jesi ma notes 1,3kg , nebo 1,8kg v propade XPS :idea: Zatez elektricke soustavy neni dana hmotnosti :-D

A takovy laptop na stul a stale do elektriky si muze poridit jen hlupak a ignorant... PS: lituju pokud jste neci dodavatel HW
howg. ;)
PS2: omluva za nasobne citace
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 10 bře 2008 16:17

Krevety píše:S tim vsak, ze multimedialni notebook bez HDMI, vice USB, nebo bez stereo reproduktoru, pripadne konektor na sluchatka si proste nedovedu predstavit.

je to imho multimedialny notebook. to, ze to apple dotiahol do extremu s konektivitou je druha vec. ono zas ale ked si chces v lietadle alebo vo vlaku pustit film tak aj tak pouzijes sluchatka a nie interny reprak.

a doma do toho pichnes hocaky univerzalny port replicator kde mas aj 7.1 vystup na repro ked by si potreboval a vsetko ostatne. HDMI samozrejme chyba ale ma to aspon DVI aj ked pochybujem, ze s HDCP ochranou. inak tam mas klasicku vybavu na multimedia - dostatocne silny cpu a leskly lcd + kopec softu na fotky, hudbu a video.

2_maxx: ano myslim to vazne. :)

mne to pride ako dobry sekundarny stroj k mac pro alebo mac mini co mas doma na stole ked chces kukat filmy a fotky niekde pri cestovani alebo vonku na zahrade :) osobne by som ho ale nechcel, ja davam prednost business notebookom typu R500, X61 alebo D430.

porovnavat R500 a Air to je asi ako porovnavat blackberry a iphone.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 bře 2008 16:23

Proč já si myslim, že je MBA o ničem?

Kdo chce mobilitu. Koupí R500. Nabízí vyšší diskový výkon (SSD verze obou NB nemá cenu ani moc řešit), takže je rychlejší. Má větší výdrž a podstatně lepší konektivitu

Kdo chce něco malého, lehkého, ale výkoného, koupí si Sony řady SZ. To je o malinko tlustší, váží o 200g víc než MBA, ale má v sobě klidně i Core2Duo T770 2,4GHz, možnost zapnout dedikovanou NVIDIA grafiku, podstatně lepší konektivitu, mechaniku a dokonce (!) i výdrž na baterie. Pokud jde o rozměr, tak je to 13,3" stejně jako MBA, ale nemá tak velké okraje kolem displeje, takže působí dokonce i menší.

Sony je stejně jako Apple v kategorii stylovka a cena se zas moc taky neliší. Kdo umí přemýšlet, tak si to Apple nevybere. Jedinou cílovou skupinou jsou Apple-fan. Mimo to jsou prodeje MBA dost nízké, takže to asi fakt nebude taková bezkonkurenční bomba ;-).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 10 bře 2008 16:24

no ale treba to nema ani celkem nepostradatelny konektor na mikrofon.

pod pojmem multimedialni si taky predstavuju ze proste s cim kdo prijde tak to mi pojede, tedy LCD panel bez redukce, flash disk a mys bez hubu, zvuk bez replikatoru.

To mi rekni kterej blazen by si to poridil s tim, ze musi sebou tahat plno priprdu aby to vubec bylo k necemu, co usetri na vaze, to sebou musi tahat mimo, vcetne napr. opticke mechaniky, ktere jsou dnes stale celkem bezne, kor pro multimedialni stroj ne :P
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 10 bře 2008 16:26

to co napsal Ghost já osobně hodnotím jako kravinu. Za multimediální stroj se ani považovat nedá.

Ztotožním se stím co napsal Krevety.

EDIT: To co napsal swarm je zjednodušená verze toho co má na blogu http://myego.cz/item/apple-macbook-air- ... jen-hracka doporučuju počíst.
tento účet již není aktivní.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 10 bře 2008 16:32

A pro ty, kterým se nechce číst stačí : http://myego.cz/item/srovnani-macbook-a ... dore-sx-64 :twisted:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 10 bře 2008 16:46

Krevety píše:To mi rekni kterej blazen by si to poridil s tim, ze musi sebou tahat plno priprdu aby to vubec bylo k necemu, co usetri na vaze, to sebou musi tahat mimo, vcetne napr. opticke mechaniky, ktere jsou dnes stale celkem bezne, kor pro multimedialni stroj ne :P

ten kto by to chcel vsetko vlacit a bol by Apple-fan tak si imho kupi macbook (pro).

imho je to pokus o maly lahky multimedialny notebook ale vdaka obsesii dizajnerov apple na design a rozmery nadovsetko pokus uplne zly. co ma trosku mrzi, ze touto maniou na rozmery na ukor pouzitelnosti sa vydali aj designeri lenova pri X300 (aj ked stale mali viac rozumu ako ti z applu). :( co ma naopak celkom tesi, ze za nepodarok ho povazuje aj niektori apple fanataci, ktori inak povazuju macbooky za to najlepsie na trhu :) a nepodarok to aj naozaj je - to je imho uplne jasne.

s tym co napisal swarm do bodky suhlasim.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

TJK
píše často
Příspěvky: 147
Registrován: 29 led 2008 16:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod TJK » 15 bře 2008 08:51

Pane Cyberdogu... nejste náhodou z Ostravy a neděláte v Shoppingparku u toho plácku Jabka... Ten měl absolutně stejné argumety jako Vy, když jsem se ho zeptal jestli jeho iPod dokáže přehrát FLAC...
MBA je opravdu hezká věc... to nikdo nepopírá... ale to jsou modelky taky.
Trošku soudný člověk se poohlédne po něčem úplně jiném (to se týká toho MBA). :lol:
ACER TM 5720G (111): C2DM T7500 @ 2,2GHz, 2GB RAM @ 667MHz, ATI Mobility HD2600 512MB, 250GB HDD, LCD WXGA (já nechci...), Win XPP SP3

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 15 bře 2008 23:43

Apple toho kazdym rokem nabizi cim dal tim mene za cim dal tim vetsi penize. :lol:

EDIT: Na druhou stranou - oni toho v Hollywoodu moc nepotrebujou, staci maketa notebooku s LCD, klavesnici a cool design s logem Apple.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

cyberdog
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 10 bře 2008 10:30

Příspěvekod cyberdog » 17 bře 2008 22:50

Tak mi to nedalo a zasel jsem si pohrat s tou slavnou Toshibou abych to mohl srovnat... OMG to snad ani nemyslite vazne ! Plastovy prohybajici se ksindl z uplne strasidenym displayem..fujtajbl ! No nic, ja vam to neberu, jesltli je pro vas (ne)pritomnost opticke mechaniky tak neprekonatelna prekazka, tak si Toshibu uzjte, ja vam ji rozhodne nezavidim.

[TJK] ne, s tim nemam nic spolecneho. Apple ani zadny jiny HW opravdu neprodavam.


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů