FS Xi2550 s grafikou HD2700

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
Gandi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 zář 2007 12:41

Příspěvekod Gandi » 17 led 2008 21:09

Docetl jsem se v recenzi co je na techto strankach http://www.notebookjournal.de/tests/406/3 ze ma ten notas podprumerny jas a kontrast? Jaky je na to vas nazor? Ma to spatne
podsviceni?

A jeste k tomu HDMI, nikdo jste nezkouseli opravdu prehravat video pres tento port?

Martynet
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 31 črc 2007 23:16

Příspěvekod Martynet » 17 led 2008 21:33

sorry, spatne jsem se zeptal. Spravna otazka zni jaky je tam sata chipset???
diky

maxiimus
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2008 22:39

Pár otázek

Příspěvekod maxiimus » 20 led 2008 09:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších uživatelů toho notebooku.

1. Kde nastavím, aby si grafika vzala i něco z ramky? Nemůžu to najít. V Biosu to není.
2. Kde nastavím, aby se mi proces nabíjení baterky spustil až při poklesu na určitou mez. např 40%. zatím mi nabíjí i když mi to klesne na 99%. Když jsem připojen k síti.

Notebook dobrej. Ale jinak zklamání. 1 Vadnej pixel v pravo dole. Svítí modře. Viditelnej jenom na černé barvě. Asi jenom subpixel. Ale štve mě to. Pořád mi tam sjíždí oči. Při normální práci nejde vidět, ale při hrách v tmavých lokacích dost štve. Zvažuji odstoupení od smlouvy (do 14 dní).

Je to ta dvoujdisková verze s T7700.

kultus
guru
Příspěvky: 604
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 20 led 2008 12:45

jinak sklamani??? to jako celkove nebo jenom kvuli tomu pixelu no bohuzel to se stava i jinde a u lepsich znacek...

...jo jeste me napada k tomu odstoupeni od smlouvy da se to nejak setrne rozbalit t.j. bez poskozeni obalu treba baterie byvaji zabaleny tak ze se to musi protrhnout to jen pro pripad ze taky budu chtit odstoupit od smlouvy

maxiimus
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2008 22:39

Příspěvekod maxiimus » 20 led 2008 13:27

Notebook je to špička. Perfektní provedeni. Všechno šlape. Ale mrzí mě ten pixel. Za ty prachy by byla škoda si ho nechávat.

To rozbalování. Všechny sáčky byly slepeny páskem izolepy. Takže není problém dát to původního stavu. Baterka byla už v notebooku. Vytvořil jsem si dvdčka pro uvedení stavu při dodání. Jinak jak bys to mohl vyzkoušet, když bys nemohl otevřít pevně zabalený komponenty?

lochness42
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2007 14:09

Příspěvekod lochness42 » 20 led 2008 17:33

Gandi píše:Docetl jsem se v recenzi co je na techto strankach http://www.notebookjournal.de/tests/406/3 ze ma ten notas podprumerny jas a kontrast? Jaky je na to vas nazor? Ma to spatne
podsviceni?


Tak podpriemerne podsvietenie som si nevsimol - jedine ak si sam znizis jas =o)


A k tomu vadnemu pixelu - je to loteria. Ja som vadny pixel nemal.

kultus
guru
Příspěvky: 604
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 20 led 2008 21:48

maxiimus píše:Jinak jak bys to mohl vyzkoušet, když bys nemohl otevřít pevně zabalený komponenty?


myslel jsem to tak ze vetsinou se vsechno bali tak aby se to nedalo vratit do puv stavu t.j. sacky uzavreny tepelnim sp. t.j nerozebiratelnym a obchod ti pak nauctuje vraceni do puvodniho stavu jeste perlicka softcom.cz delak problemy a odmitl mi notebook prodat resp mi stornovali objednavku a to jen proto ze jsem se moc vyptaval na to vraceni :)

Gandi
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 30 zář 2007 12:41

Příspěvekod Gandi » 20 led 2008 22:11

@lochness42- diky za odpoved, myslel jsem si ze to nebude az tak zle. Pujdu do nej. Jo jen takovy detail, pisou ze brasna je jako prislusenstvi, je skutecne u toho NTB nebo je potreba dokoupit?

lochness42
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2007 14:09

Příspěvekod lochness42 » 20 led 2008 23:06

Brasna tam naozaj je, ale dokupit ju doporucujem. Nema totiz popruh na rameno. Je to len taka velmi jednoducha verzia, bez vacsej ochrany, taka ze sa tam vojde este adapter a tot vsio. Ja som bral spolu s notebookom aj batoh Dicota Backpack a teraz nelutujem. Takze ja by som bral skor batoh, lebo nosit 4 kila (iba cisto book - bez adaptera a pripadneho prislusenstva) na jednom ramene alebo sa to rozlozi na obidve ramena je podla mna setsakaramentsky rozdiel.

kultus
guru
Příspěvky: 604
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 21 led 2008 15:32

maxiimus píše:Vytvořil jsem si dvdčka pro uvedení stavu při dodání.


jinak me jeste napada NTB mi prijde jiz s predinstalovanym OS nebo se pusti instalace po prvnim spusteni??? D.

fousac

Příspěvekod fousac » 21 led 2008 16:59

lochness42 píše: Ja som bral spolu s notebookom aj batoh Dicota Backpack a teraz nelutujem.


jakou konkretne dicotu??
co sem koukal tak nabidka 17" batohu je naprosto tragicka... :cry:
ted mam bacpac mission v 15,4", tak jestli by se nahodou taky nevesel.. i kdyz dost silne pochybuju, prece jen ma na sirku o 5cm vic nez muj soucasnej aušus... :?

maxiimus
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2008 22:39

Příspěvekod maxiimus » 21 led 2008 20:23

To kultus: Když to poprvé zapneš tak už je tam systém, ale ještě se dělají nějaké poslední konfigurace. Potvrzení rozložení klávesnice, státu, časové pásmo. A pak už se tě to jenom zeptá na jméno uživatele a spustijou se visty.

V návodu máš popis, jak si vytvořit záložní dvdčka (3 ks - v tomto případě) Háček je v tom, že jakmile si je vytvoříš v systému recovery tak se tato možnost zablokuje tzn. můžeš to udělat jenom jednou. Mimoto obnova systému jde udělat z hardisku. Je to rychlejší a nepřijdeš o data na dalších discích. C: se přepíše celý. Celý to trvá cca 10 min. Kdežto obnova s DVD myslím, formátuje všechny disky.

kultus
guru
Příspěvky: 604
Registrován: 13 led 2008 12:50

Příspěvekod kultus » 21 led 2008 21:24

a jo takze to ma normalne recovery disk ze kteryho se to nahrava a krome toho je uz na C: nainstalovan system ktery se pak jen customizuje takze staci udelat kontrolu displaye jestli je v poradku a kdyz jo udelat zalohu a je vystarano :) tak dik konecne rozumny vysvetleni tedy pokud jsem to spravne pochopil jinak nechapu k cemu 3 DVDcka ;)

lochness42
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 lis 2007 14:09

Příspěvekod lochness42 » 21 led 2008 21:53

fousac píše:
lochness42 píše: Ja som bral spolu s notebookom aj batoh Dicota Backpack a teraz nelutujem.


jakou konkretne dicotu??
co sem koukal tak nabidka 17" batohu je naprosto tragicka... :cry:
ted mam bacpac mission v 15,4", tak jestli by se nahodou taky nevesel.. i kdyz dost silne pochybuju, prece jen ma na sirku o 5cm vic nez muj soucasnej aušus... :?


http://www.alza.sk/batoh-na-notebook-di ... d71265.htm
som s nim spokojny
FS Amilo Xi2550 - Intel C2D T7250, Ati HD2700, 2GB Ram, 17" shine display (1920x1200px) 250GB HD && External disc Seagate 120GB 7200rpm && External disc Western Digital 160GB 5400rpm

fousac

Příspěvekod fousac » 22 led 2008 07:25

THX, to sem chtel vedet... ;)
ten mam v neXL velikosti a je fakt super...
je skoda ze ho nedelaj i v jinejch barvach... a cena taky "lidova"....
jenze kdyz chci, aby se do baglu mimo notasu jeste neco veslo, tak snad ani jina moznost neni... teda aspon ja nic nenasel.. :(

kdyby nahodou nekdo o necem vedel, tak se podelte.. :wink:


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů