Pomalý start Windows

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 18 pro 2007 22:04

Na Pavilionu se mi taky staršně dlouho ukazovalo jen "vítejte". poměrně výrazně se to skrátilo, zakázáním windows defenderu. Jo a jinak hibernace už z principu nemůe být to samé jako vypnutí. Ale je vhodné ho používat, to ano...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 18 pro 2007 22:36

sak pisu "teoreticky se vypne" :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 18 pro 2007 23:38

Z jakeho principu? Je to to same co vypnuti... najdete si nekde clanek o tom, spotreba takoveho stroje je stejna jako u vypnutyho. Vse z RAM se ulozi na disk a pak se vse vypne... nic neni potreba nechat napajeny kdyz jsou data na disku. Proto mi taky prislo divny proc notes pri prevazeni vypinat a nenechavat ho stejnak v hibernaci, kdyz to vyjde nastejno... ja ho uz ani na to prevazeni nevypinam ale jen uspavam. Notes pouzivam denne, takze se vzdy po maximalne 6hodinach zase zapne... a to se ani zdaleka nestaci baterka vybit pri spanku(tam se totiz musi napajet RAM a jeste par veci, coz je energicky temer nenarocne)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 19 pro 2007 12:40

tím principem myslím to, že kdyby to bylo to samé tak to bude mít jen jeden název a ne dva různé. Jo a spánek už vůbec není to samé jako hibernace, jak píšeš. Pokud jsem tedy dobře pochopil...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 pro 2007 14:59

Tak to si spatne pochopil, nikde nepisu ze je to to same... dyt vidis ze nahore je napsano hibernace - ulozeni na disk, spanek - ulozeni na RAM a pak samozrejme se musi RAM napajet, protoze pri ztrate energie se RAM vymaze. Hibernace je to same jako vypnuti, akorat ze veci z RAM se ulozi na disk a pak se notes proste natvrdo vypne, lise se jen softwarove, protoze pri vypnuti se OS proste ukonci, ale v obou pripadech zadna komponenta se uz nemusi napajet. Rozhodne to nemuze byt jen na jedno tlacitko, protoze na hibernaci je potreba mit stale na disku potrebne misto(o velikosti RAM) aby se mela kam ulozit.

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 19 pro 2007 15:35

tak sorry, špatně jsem to pochopil, celou dobu jsi mluvil chválil hibernaci a pak jsi najednou řekl, že i na cesty komp pouze uspáváš, tak jsem nabyl dojmu, že je to pro tebe to stejné. Nic ve zlém, sorry...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 19 pro 2007 16:08

Aha, v pohode :) hibernace je dobra vec, ale porad pro casto pouzivany notebook zbytecna (nemluve o vypinani notebooku, to je uplne nesmysl) Spanek je naprosto dostacujici, pro prenaseni... na spanek baterka vydrzi pomerne dlouho a nenapaji se nic co by se mohlo rozbit (treba disk). U hibernace je jedinej problem ze kdyz pri bootovani z hibernace nabootujes do jineho systemu, tak mam takovy dojem ze nebudes moc vlezt na tu druhou partisnu s tim OS ktery hibernoval. Aspon jednou se mi to tak stalo, ale jelikoz uz dlouho nehibernuju nejsem si stopro jisty.

Moje odpoved na pomale starty Woken - nevypinat! Maximalne hibernovat, ale nejlip jen uspavat.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů