Integrované čipy... dá se na nich hrát ?

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 10 říj 2007 22:20

nemusíš bejt pracháč aby sis zahrál hry na normálních detailech a framrate. Stačí si místo 20 tis. do notebooku dát prachy do desktopa a zahraješ si
tento účet již není aktivní.

luck.up
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 19 čer 2007 21:53

Příspěvekod luck.up » 10 říj 2007 22:55

j a ty nemusis byt dement .. mrdtekrat se stava a urcite i tobe .. nejlevnejsi book .. nez ho koupis vis co to umi a neslibujes si od nej nic ale pak si chces zahrat nejakou hru a si rad ze ti bezi i novsi hra na nizsi rozliseni a i to potesi. tak si schovej ty svoje touhy a bez si koupit nejnovejsi SLI grafiku aby sis zahral hry na plne 8)

gdak
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 04 srp 2007 01:32
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod gdak » 11 říj 2007 00:02

Hratelnost je jedna věc a to jak si to užiješ je věc druhá... Osobně si raději zahraju Undergroundy starší kde bude všechno adekvátní, než abych hrál Most Wanted s jezdícíma krabicema... Tohle jsou hry dělaný pro vizualní stránku a ne pro hratelnost, takže s ultra low to nemá smysl hrát. Jestli ti jde o hratelnost tak se koukni pár let zpět a najdeš hodně kvalitních titulů. Uznávám San Andreas tam je vcelku jedno s jakou grafikou to hraješ, a hratelnost je skvělá vždy, od toho ta hra je a taky tak vypadá... Je fakt že s integrovanou by mě ani nenapadlo zkoušet ty hry o kterých si tu mluvil, takže to může příjemně překvapit, ale řek bych že to prostě za to nestojí.

luck.up
píše často
Příspěvky: 102
Registrován: 19 čer 2007 21:53

Příspěvekod luck.up » 11 říj 2007 00:20

To mě dojalo .. takže kdo bude mít to poslední slovo ? .. tahle debata se zvrhla v hádku :D

gdak
píše často
Příspěvky: 186
Registrován: 04 srp 2007 01:32
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod gdak » 11 říj 2007 00:32

Jsem rád, že jsem tě rozplakal :P . No jo debata docela pěkná. Já bych to rozlouskl výrobou integrovaný grafiky na úrovni SLI, napiš do Intelu :idea: . A nebo návratem ke Keen 4 a Heroes I...
:twisted:

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 říj 2007 08:05

luck.up : Rozumim, že jsme tu ve většině ranili tvé city a že teď už si žádnou novou hru, kt. budeš hrát jako by to byl Doom2 pořádně nevychutnáš. A chápu, že jsi z toho tak rozčílen že tu musíš být vulgární. Nemám ti to za zlé a odpouštim ti. Každej jednou z věku malého hošíka vyroste a potom přestane být vulgární.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 11 říj 2007 14:20

maxxz: Tak to abys uz rostl, aby byl konecne klid :lol:

pozn: FEAR byl hlavne o grafice, tam ta hratelnost samotna byla docela nebyt te atmosfery, ktera sazela na realistictejsi grafiku, tak to bylo dost becko... kdezto ten Stalker na tu grafiku vubec nesazel, pac kdyz vysel tak uz i tak vypadal tak o rok starsi... pac jim to trvalo ho vydat. Arkada typu NFS je jasna marketingova hra, sazejici v kazdem dile na libivou grafiku, hratelnost jsla po chvili stranou, protoze se to opakovalo, takze bez ty grafiky by pak hra dost tratila... ale porad rikam, vetsina z vas tu nechape vyznam hrani... hra je od toho aby cloveka zabavila, a kdyz to cloveka uspesne zabavi, at uz je ta grafika jakkakoliv tak co je za problem? Jakej je rozdil mezi starou hrou s osklivou grafikou a novou hrou na low s osklivou grafikou? Oboji je teda hnusny ale da se to hrat.

Luck.up: Ja treba mit vic penez bych do dedikovany karty nesel.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 11 říj 2007 18:38

Solitary: Ale sel bys do ni. Jsou stroje s dedikovanou GK, ktere vic vydrzi a jsou mene hlucne, nez ten tvuj :wink: Porad tu kazdej rika tyhle blbosti. Je to o penezich. Do 50 000Kc to bude vzdycky kompromis, ale drazsi notebooky dokazou uspokojit ve vsech ohledech.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 říj 2007 21:29

Solitary : Další uřvánek že ? :D Pokud neumíš pochopit, že hraní novějších titulů na integrované grafice je prasárna tak si buď šílenec a nebo jen prostě najivka co hru nehrál na normálním středním stroji nebo high end stroji. A pleteš se. Hra je o hratelnosti, ale hratelnosti nahrává i vizuální stránka ne vyblité textury nebo rozpixelovanej obraz nebo nedej bože všude rozmazaný všechno v dálce. Pokud hraju takto vyblitou hru tak potom je mi fuk jakou to má hratelnost ta hra mě bavit nebude, pokud se budu muset po každých 5 minutách jít "vyblejt". Chápu že někdo je holt uchýl a má rád hry co vypadaj jak 10 let starý, ovšem lze to pro normálního člověka považovat za hratelné. Odpovím si sám, jelikož jsem se dotázal 5 notebookařů ze třídy, nikdo by to takhle nehrál. Ovšem oni mají dedikované grafiky takže tak.
tento účet již není aktivní.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 11 říj 2007 22:27

Maxxzi: V diskuzi o notebooku na Bioshock si mi tvrdil, ze hrajes FEAR i Condemned na integrovany grafice a ted tady tvrdis pravy opak
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 76&start=0
a kdyz sem napsal, ze chci aby hra slusne vypadala a aby byla plynula tak si tvrdil ze sem cvok
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 11 říj 2007 23:10

Moje mobilni 8600GT je v porovnani s desktopy slabota, neda se na tom poradne hrat ani Stalker/Condemned/Fear/Colin Dirt..


Tohle byl příspěvek na který jsem odpovídal. Pokud rozjedu FEAR na LOW na integrované grafice tak Go8600 ho rozjede naprosto bez problému na vyšších detailech.

Bože FEAR mi tu běhá na integrovaný grafice, Condemned je na FEAR enginu a běhá mi taky


Nikde netvrdím, že ho aktivně hraju. Byla to jen zkouška co integrovaná grafika rozjede ne co hraju. Já hraju tak maximálne W3 a CS 1.6 občas Source.

A navíc tobě jsem jen psal, že na středních detailech to na Go8600GT jede všechny ty hry a mají kolem 40 fps protože jsem to měl odzkoušené. Tak nevim kde sem ti říkal něco o tom že hra má nějak vypadat. Střední detaily snad už nejsou vyblitý textury atd. tak nevim co sis zase myslel. O SuPER duper Ultra MEGA detailech tu vůbec nemluvim.

Takže bohužel. Ale zkusil si to.
tento účet již není aktivní.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 12 říj 2007 00:54

Michal27: Tim mit vic penez sem myslel dat do notesu treba 25-35k apod. 50k uz je trosku jinej extrem nemyslis? A i tam bych asi vahal... to by musel bejt hodne fesnej kluk s dedikovanou grafikou(ale tam pak ta graficka karta nehraje tu roli toho skoditele mobility, takze je to naprosto jiny tema...), ja bych mozna spis vybral neco jako Thinkpad X61 nebo nejaky jiny (ultra)mobilni notebook za tyhle prachy. A resp. "mit vic penez" si preloz jako "chtit dat vic penez" ja bych mel penize i na lepsi nez co mam(realne bych si mohl dovolit mozna tak 30k notebook abych pak mohl prezivat dal bez ujmy)... jenze sem je za to nechtel davat, myslim na budoucnost a nechci utracet velky prachy za jednu vec... taky musim platit jiny veci a vsechno to jde ze stejneho uctu z jakeho jsem platil notes, cili z meho... zadny rodice apod. coz nepochybuju ze je pripad nekolika mistnich lidi. Puvodne sem chtel za notes dat 26k (jen za notes, bez prislusenstvi jako je batoh a tak) Mluvit tu o 50+ notesu je trosku mimo misu ne? Moc dat jen tak 50+ za notes tak tu nic neresim, ne?
Maxxz: Jedinej urvanek na tomhle foru tu ses spis ty, pan-vsechno vi-vsechno-zna-vzdy-pravdu-ma... ze? Vsechny ty hry co se tu jmenovali jsem hral a dohral na normalni grafice s normalni hodnotou fps... NFS,FEAR,Condemned,Stalker... krom Bioshocka, ten me ani nelaka. A treba zrovna u toho Stalkera kteryho mam moznost porovnat mi neprijde ze by ho ta horsi grafika nejak vyrazne degradovala v hratelnosti. Porad se nemuzu ubranit dojmu z tvych prispevku, ze tedy starsi hry, ktere nemaji fotorealistickou grafiku s HDR, DX10 efekty a s ostryma texturama, jsou tedy nehratelne sracky?

Odpovim ti na tvou vlastni odpoved... zeptal ses typku s notesem s dedikovanou grafikou a oni ti rekli prekvapivou odpoved... gratuluju, ty a tvy spoluzaci jste objevili Ameriku.

Pokud hraju takto vyblitou hru tak potom je mi fuk jakou to má hratelnost ta hra mě bavit nebude

To je spis tvoje chyba... kdyz te nebude bavit hra jen kvuli grafice, tak nejsi nic jinyho nez ignorant

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 12 říj 2007 16:16

:) nemám co k tomu říct. Vykouzlil si mě opět po náročným dnu úsměv na tváři.


Hratelnost je poměr hratelnosti a audiovizuální stránky hry. Jistě u solitaire je ti grafika asi fuk :D K ostatnímu se vyjdřovat nehodlám resp. brečíš tu stím, že na GMA se daj nový hry hrát pořád aniž by to byla pravda. Ale poznačil jsem tu již, že jde asi o konkrétní lidí.
tento účet již není aktivní.

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 12 říj 2007 16:28

Solitary: Nemam co dodat.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 12 říj 2007 16:49

Musim dat kolegum za pravdu, hry na integrovanych grafikach to je des a bida. Degraduje to tu hru opravdu neskutecnym zpusobem a framerate taky stoji za houby, mam pocit ze i pri 40fps to nereaguje jak ma :/
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů