Windows XP s integr.drivery pro SATA,hotfixy a mnoho dalšího

Vše kolem Microsoft Windows. Zkušenosti, problémy, vylepšení atp.

Jste spokojeni s Windows XP Reloaded by Jimmy James?

jsem maximálně spokojen :)
53
46%
celkem spokojen
26
23%
nevyhovuje mi změněné nastavení
9
8%
odstranil si službu XYZ, kterou potřebuji!
7
6%
nelze nainstalovat na mém notebooku!
19
17%
 
Celkem hlasů: 114

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Windows XP s integr.drivery pro SATA,hotfixy a mnoho dalšího

Příspěvekod jimmyjames » 28 zář 2007 11:46

Máte problémy s instalací Windows XP na váš notebook se SATA řadičem Intel? Nechce se vám po instalaci stahovat přes 100MB hotfixů z Windows Update? Chcete hned po instalaci optimalizovaný systém? Tak potom stahujte moji speciální upravenou instalaci Windows XP Reloaded!

Jedná se o upravenou instalaci Windows XP Professional SP2 OEM s těmito úpravami:

:arrow: integrované ovladače (AHCI) pro SATA řadiče Intel => bezproblémová instalace na všechny dnešní notebooky
:arrow: integrované ovladače pro integrované zvukové čipy, LAN, WLAN Intel, integrované grafické čipy Intel a chipsety Intel
:arrow: integrované všechny hotfixy (aktualizace) z Windows Update do dne 27.9.2007 (hotfixy, které nelze integrovat, jsou umístěné v adresáři "Update")
:arrow: odstraněné zbytečné či nebezpečné součásti Windows (např. ukázky hudby, obrázků, server TelNet, Faxové služby atd.) => rychlejší systém zabírající méně místa na disku a méně operační paměti
:arrow: optimalizované nastavení služeb (zakázené nebezpečné služby jako např. UPnP) => rychlejší systém zabírající méně paměti
:arrow: optimalizované defaultní nastavení (např. defaultně klasická nabídka start) - pokud něco nebude vyhovovat, není problém změnit zpět, avšak asi většině lidem by mělo vyhovovat více než defaultní od MS
:arrow: částečně bezobslužná instalace (není třeba zadávat Jazyková nastavení atd.)
:arrow: integrovaný patch pro motivy vzhledu Windows (plus jeden můj oblíbený motiv navíc jako bonus) => můžete si stáhnout a nainstalovat jakýkoli motiv, které naleznete na internetu

Poznámky:
:idea: 1. Provedené úpravy a optimalizace nejsou nijak extrémní, takže jsou odstraněné opravdu jen zcela zbytečné věci, které 99% lidí nikdy nevyužije či je možné je dodatečně nainstalovat (např. Windows Messanger), a služby představující vysoké bezpečnostní riziko.
:idea: 2. Pokud se vám nelíbí přednastavený motiv vzhledu a chcete zpět standartní modrý motiv Windows XP, stačí kliknout pravým tl.myši na plochu->Vlastnosti->zvolit motiv Windows XP.
:idea: 3. Do instalace lze integrovat pouze samotné ovladače. Nelze integrovat přidané utility jako WLAN manager (IntelPROSet), control center pro ovladač grafiky atd. Tedy, pokud potřebujete control center pro integrovanou grafiku Intel, stáhněte si od intelu kompletní ovladač a doinstalujte jej (grafika však funguje i bez něj).

:idea: Detailní informace (version info) - http://fenix.metronet.cz/jimmy/winxp_re ... NB-1.2.txt

Vydána nová verze Windows XP Reloaded 1.2 !
+ přidány další ovladače pro LAN Broadcom, tedy teď by měli být skutečně universální pro všechny novější notebooky na platformě Intel
+ přidán ovladač modemu (doufám, že universální pro všechny notebooky...)
* ovladače chipsetu Intel nahrazeny novější a úplnější verzí (z jiného zdroje)
* opravena integrace ovladače HD Audio (UAA) (resp.nahrazen hotfixem od MS)
- odebrán ovladač zvukovky (jelikož snad každá modelová řada notebooku určitého výrobce používá jiný ovladač zvukovky a nenašel jsem žádný universální, tak jsem tento ovladč z instalace odebral - pokud by někdo o nějaké universálním ovladači vědětl, nechť se mi prosím ozve)
- odebrán ovladač WLAN karty Intel (jelikož k jeho funkčnosti stejně většina lidí potřebuje ještě utilitu dodávanou s ovladačem, kterou však nelze integrovat (viz výše))



DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:

:!: 1. Nejedná se o Corporate edition ani instalaci s integrovaným crackem! Jedná se pouze o upravenou OEM instalaci Windows XP Professional SP2, kterou je NUTNÉ PO INSTALACI AKTIVOVAT! Slouží primárně pro uživatele, kteří provádí downgrade z Windows Vista Business/Ultimate (verze OEM i "krabicová")!

:!: 2. Tato instalace je určená pouze uživatelům vlastnící legální verzi Windows Vista Business/Ultimate (verze OEM i "krabicová") nebo Windows XP SP2 OEM. Z důvodu vzájemné nekompaktibility Product Key různých verzí Windows XP nelze (legálně) použít pro jiné verze než OEM s integrovaným SP2. Pokud vlastníte Product Key pro jinou verzi Windows XP, viz "Vytvoření upravené instalace Windows XP z vlastního média".

:!: 3. Pokud provádíte downgrade z Windows Vista Business/Ultimate (verze OEM i "krabicová"), můžete při instalaci použít Product Key uvedený v informačním souboru na CD.

:!: 4. Pokud neprovádíte downgrade z Visty, ale vlastníte Windows XP Professional SP2 (verze OEM), zadejte při instalaci Product Key vaší verze Windows. Pokud se jedná o stejnou verzi sestavení, měl by instalátor váš Product Key přijmout a vy potom můžete provést standartní aktivaci.


:idea: Stažení instalačního image :idea:

:arrow: rapidsh***.com: http://rapidsh***.com/files/76958395/Wi ... .part1.rar http://rapidsh***.com/files/76971626/Wi ... .part2.rar http://rapidsh***.com/files/76995123/Wi ... .part3.rar http://rapidsh***.com/files/77011691/Wi ... .part4.rar http://rapidsh***.com/files/77027065/Wi ... .part5.rar http://rapidsh***.com/files/77033058/Wi ... .part6.rar

:arrow: upnito.sk: http://www.upnito.sk/download.php?dwTok ... fd0e8999b0 https://upnito.sk/download.php?file=win ... 0adb1d8d59 https://upnito.sk/download.php?file=win ... c746ac72d0 https://upnito.sk/download.php?file=win ... 51f09cec59 https://upnito.sk/download.php?file=win ... adcadfc63e https://upnito.sk/download.php?file=win ... 44c8a7d464


:idea: INFORMACE O DOWNGRADE: :idea:

Pokud vlastníte Windows Vista Business/Ultimate (verze OEM i retail), máte nárok na bezplatný downgrade na Windows XP Professional. Jak na to? Půjčte si od někoho legální instalační médium Windows XP Professional (OEM nebo retail) nebo si stáhněte moji upravenou verzi (viz výše). Při instalaci můžete použít libovolný Product Key (u mé verze je product key uvedený v informačním souboru na CD). Po nainstalování vás systém vyzve k aktivaci. Zvolte možnost aktivace po telefonu. Zavolejte na uvedené telefonní číslo a v hlasovém systému navolte aktivaci OS Windows XP. Až vás systém vyze k zadání vygenerovaného ID, nic nezadávejte! Systém výzvu 3x zopakuje a poté vás přepojí na telefonního operátora (živého člověka). Tomu sdělte, že provádíte downgrade z Windows Vista Business/Ultimate na Windows XP Professional a nadiktujte mu vygenerované číslo ID. Operátor vám nazpět nadiktuje aktivační číslo. Stisknete tlačítko aktivovat a je hotovo :)


:idea: VYTVOŘENÍ UPRAVENÉ WINDOWS XP Z VLASTNÍHO INSTALAČNÍHO MÉDIA :idea:

Nesplňujete podmínku uvedenou v důležitých upozorněních bod 2? Přejete si instalaci doupravit podle sých představ? Přejete si stáhnout balík balíček hotfixů, ovladačů či dalších updatů? Potom čtěte dále!

Jelikož se mi začali množit dotazy týkající se použití Product Key z jiné verze Windows XP než OEM s integrovaným SP2, připravil jsem pro vás mé zdrojové soubory, konfigurační soubor pro nLite a jednoduchý návod na úpravu Windows XP z vlastního instalačního média.

:!: UPOZORNĚNÍ: JEŠTĚ NENÍ PLNĚ FUNKČNÍ! POKUD NEPOUŽIJETE VŠECHNY BALÍČKY (krom Updates (neplést s hotfixy), toho se to netýká), TAK NLITE NEPROVEDE KOMPILACI KOREKTNĚ! NA ODSTRANĚNÍ TÉTO CHYBY SE PRACUJE. Bohužel teď nemám vůbec čas, takže to chvíli potrvá.


Na adrese [odstraněno - viz poslední příspěvek ve vláknu] si můžete stáhnout:

:arrow: konfigurační soubor pro nLite (veškerá nastavení z mé verze :arrow: Windows XP Reloaded)
:arrow: balíček hotfixů pro Windows XP SP2
:arrow: jednotlivé ovladače integrované ve Windows XP Reloaded
:arrow: další updaty pro Windows XP SP2 (ve Windows Realoaded se nachází v adresáři "Update" na instalačním médiu)
:arrow: theme z Windows XP Reloaded
:arrow: instalaci programu nLite 1.3.5
:arrow: návod

:idea: Hotfixy, ovladače a theme jsou koncipovány jako "modulární balíčky". Nemusíte tedy stahovat všechny. Nezbytný je konfigurační soubor pro nLite a samozřejmě ovladač SATA_Intel. Doporučuji však stáhnout všechno, snad jen kromě dalších updates ("updates"), které většina lidí asi nevyužije.

:?: Postupem času bych rád přidal balíčky ovladačů pro konkrétní modelové řady notebooků (spolupráci vítám).

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ:
:!: Nejsem si jistý, jestli tento konfigurační soubor půjde použít i pro instalační médium Windows XP SP1 nebo bez SP1! Tuto možnost ještě musím ověřit!




:!: :!: Pokud budete tyto informace či soubory šířit dále, VŽDY UVÁDĚJTE I ODKAZ NA TOTO VLÁKNO!! JE ZAKÁZÁNO SAMOSTATNĚ ŠÍŘIT ODKAZY NA ZMÍNĚNÉ SOUBORY, ČI SOUBORY SAMOTNÉ, BEZ UDÁNÍ ADRESY TOHOTO VLÁKNA!! :!: :!:

:!: Do tohoto vlákna pište pouze věci týkající se této upravené instalace (návrhy na zlepšení, co přidat, odstranit, změnit, problémy, chyby atd.)!!! :!:

:!: Prosím všechny, kdo si tuto verzi nainstalují, aby sem poté napsali svoje zkušenosti! Hlavně jestli fungují všechny integrované ovladače, příp. co jste museli doinstalovávat.
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 13 led 2008 23:05, celkem upraveno 21 x.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

eximka1

Příspěvekod eximka1 » 28 zář 2007 15:44

No ako vidim dakto ma predbehol ale predsa len budem v dacom lepsia ako jimmyjames moj WINDOWS je klasicky XP Profesional CZ SP2 integrovanym crackom to znamena po instalacii ziadna aktivacia aaale pozor prave po inslalacii sa zacaly tie prave problemi s instalaciou ovladacou k XP urcite ako najvedsi problem bude zvuk a PCI slot tu je presny postup ako teda na to

Instalace ovladacov.

Pokial nie je uvedene inak, vsechny ovladace su stiahnute z:
ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/
1) chipset - Intel - v pohode
2) VGA intel - v pohode
3) Broadcom LAN - v pohode
4) touchpad - v pohode
5) zvuk - tak to je oriesok, tu je postup:
1) nainstaluji ovladače z: Realtek Audio v.5.10.0.5423, ktore su k Extense
2) stiahnut alternativny ovladac
http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _5410.html
Odtial som stiahla ovladac: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257.zip a rozbalila
3) v spravcovi zariadenia v systemovych zariadeniach sa zobrazí s vykricnikom PCI device. Na nom cez vlastnosti dame peinstalovat
vybrat umiestneny inf subor z ovladaca: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257
4) tymto sa aktivuje zvuk a je najdeny modem
5) pre instalaciu modemu zvolte umiestnenie k ovladačom: Foxconn Modem v.7.62.0.0

6) TI CardR - v pohode
7) wifi - Wireless Broadcom v.4.100.15.5 - v pohode

To je všetko nie je to tak tazke, takze vela stastia :-)


Doplnenie k casti b) 5) zvuk:
- NENI potreba ziadneho alternativneho ovladaca
- staci nainstalovat originalni Realtek Audio v.5.10.0.5423, pri tom sa nainstaluje aktualizacia "KB888111WXPSP2" (složka MSHDQFE), což je prave Ovladac triedy HD Audio architektury UAA http://support.microsoft.com/kb/888111
- v Systemovych zariadeniach je potom PCI Device s vykricnikom
- na nom stada dat preinstalovat ovladac, nepripojovat sa k webu MS, instalovat automaticky
- je najdeny MS UAA driver, ktery bol nainstalovany spolecne s Realtek
- hotovo, hrajeme :-)

co sa tyka WINDOWSU som este v praci ale nudila som sa ale tak okolo 20 som doma a mate to tu

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 28 zář 2007 15:57

Corporate edition (bez nutnosti aktivace) mám také... Ovšem tu nebudu nikde nabízet, protože jak za chvíli uvidíš, určití lidé tě tu za to ukamenují. Toto není warez fórum, takže žádný nelegální obsah se tu nesmí šířit, ani o něm diskutovat.

Jinak založ si na toto prosím vlastní téma, aby se tu netloukli dvě verze. Očekávám, že mi k tomu lidi budou psát, co by chtěli vylepšit nebo změnit, takže když tu budeme nabízet dvě verze, bude v tom dost chaos.
Naposledy upravil(a) jimmyjames dne 06 říj 2007 10:39, celkem upraveno 2 x.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 28 zář 2007 23:20

Su tam aj ovladace na Broadcom wifinu?

A co v pripade krabicovej verzie windowsov? Pojde to? Pytam sa, kedze je vsade ivadzane len OEM verzia. diky

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 28 zář 2007 23:33

Ne, pouze pro Intel® PRO/Wireless WiFi. Viz version info http://fenix.metronet.cz/jimmy/winxp_re ... NB-1.1.txt . Ovladače pro tvou Broadcom však můžeš po instalaci normálně doinstalovat, v tom není žádný problém.

Krabicové verze Windows Vista Business/Ultimate nebo Windows XP Professional?
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 29 zář 2007 10:24

Panove o warezu se tady diskutovat nebude, verejna podpora takovehoto software je na vetsine for, vcetne tohoto, zakazana a laskave se vyjadrujte k tematu.

Prispevky ktere sem nezapadaji budiz presunuty na smetiste.
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

sad47
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 04 led 2007 17:23

Příspěvekod sad47 » 30 zář 2007 13:13

a co tak Win XP SK s tou upravou na SATA??
Ma niekto nieco take? Alebo ako to upravit aby som nieco take vytvoril??
Lenovo ThinkPad SL410
Intel® Core 2 Duo P7570 (2.26GHz,1066MHz,3MB), 2x2GB DDR3 1067MHz,ATI Mobility Radeon 4570 256MB (VGA,HDMI) , Seagate 320 GB/5400rpm/sata2, DVD±RW DL, WiFi, BT, 6 Cell Battery, Win 7 Pro 64bit

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 30 zář 2007 13:20

Když mi pošleš image instalačního média SK verze, tak to můžu udělat.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Alien1337
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 29 srp 2007 21:21

Příspěvekod Alien1337 » 30 zář 2007 16:04

Chtel bych podekovat Jimmymu, oem verzi sem schanel strasne dlouho a tahle upgradovana je jeste lepsi, taky je problem sehnat orig product key, ktery se taky hodi. THX a lot a zitra volam na MS linku a jdu downgradovat :)

lazzymann

Příspěvekod lazzymann » 01 říj 2007 09:29

když mam XP prof ale verzi jeste bez SP bude mi taky tento product key do teto verze funfovat? :roll:

Alien1337
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 29 srp 2007 21:21

Příspěvekod Alien1337 » 01 říj 2007 12:25

Tak sem uspesne downgradoval, a take po mne nechteli cd key Vist, stacilo jim aktivacni ID....fakt by mne zajimal ten system :)

req
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 01 říj 2007 18:40

Příspěvekod req » 01 říj 2007 18:42

trochu jsem se toho downgradu bal, ale nebyl problem. jimmyho edice je skvela a ten bonus layout vypada dobre. diky moc.
mam paviliona dv6470, pouzil jsem xp ovladace z dv6134 a vse funguje jak ma. lidi z toho delaj drama )))

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 01 říj 2007 19:00

lazzymann píše:když mam XP prof ale verzi jeste bez SP bude mi taky tento product key do teto verze funfovat? :roll:

Nejpravděpodobněji nebude. Když mi pošleš image tvé instalačky, tak ti ji můžu upravit.

Jelikož podobných lidí je více a tento způsob řešení je pro mne trochu časově náročnější, tak asi změním taktiku. Dám ke stažené konfigurační soubor pro nLite, všechny zdrojové soubory (hotfixy a ovladače) a jednoduchý návod, jak vytvořit vlastní instalačku. Díky tomu, že všechny úpravy lze uložit do konfiguračního souboru, tak ho stačí pouze do nLite nahrát a spustit proces. Menší komplikace bude jen s těma zdrojovýma souborama. Pokud bude čas, vytvořím to přes víkend.
Jinak toto se týká pouze lidí, kteří neprovádí downgrade z Visty, ale mají licenci jen na Windows XP.

Alien1337 píše:Tak sem uspesne downgradoval, a take po mne nechteli cd key Vist, stacilo jim aktivacni ID....fakt by mne zajimal ten system

V tom aktivačním ID čísle je obsažena i informace o tvém HW. Jejich systém tedy pozná, že se jedná o notebook té a té značky, který se prodává s OS Vista určité verze. Proto už nepotřebují Product Key Vist. Také jsem se tomu dost divil, než mi to tu na fóře někdo objasnil.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

lazzymann

nlite

Příspěvekod lazzymann » 01 říj 2007 21:29

Jo pro me by to bylo takhler postačující s nlite už jsem se snad skamarádil tak bych to měl zvládnout. Mě se asi nejvíc jedná o integrovaný sata ovladač. rozhodně díky za čas co tomu věnuješ :wink:

Alien1337
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 29 srp 2007 21:21

Příspěvekod Alien1337 » 01 říj 2007 23:29

No ale ja sem si skladal ntb u vbi, a visty sem k tomu mnel zvlast, nebyly soucasti ntb. Jedine ze by to cislo nejak pojednavalo o cisle obednavky :)


Zpět na „Windows 11, 10, 8 / 8.1, 7, Vista, XP i starší“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti