Externí podsvícená klávesnice na notebook

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
TealcEU
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2018 00:00

Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod TealcEU » 30 srp 2018 00:16

Ahoj lidi,
obracím se na Vás z prosbou o pomoc. Viděl jsem u jednoho člověka v kavárně externí podsvícenou klávesnici která se velice prakticky nacvakla nebo možná přilepila (nevím ale držela dobře a nehýbala se při psaní ani nevydávala žádné klepání) nad klávesnici notebooku. Nevím jistě zda byla na USB nebo BT ale po ukončení práce a před zavřením ji jednoduše sejmul a schoval. Nevypadala nějak moc tlustá a měla takové jako příchytky. Chtěl jsem se na ni zeptat ale bohužel se jednalo o nějakého cizince takže bych si nepokecal :-/ Nemáte někdo nějaký tip o jakou by mohlo jít? Bohužel jsem si musel vybrat lepší grafiku na úkor podsvícené klávesnici a při práci mimo domov by se hodila.

Moc děkuji za Vaši pomoc :-)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod orgasmic » 30 srp 2018 13:58

Asus ROG Strix G18

TealcEU
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2018 00:00

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod TealcEU » 30 srp 2018 20:47

To nebude ona protože tahle by se musela používat mimo notebook jelikož na klávesnici by ujížděla. Nemá nic čím by se dala "přidělat" na otevřený notebook.
To se mi právě líbilo že bych ji prostě nasadil na klávesnici a využíval diskrétní podsvícení což z USB lampou úplně nejde :?

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod leon » 30 srp 2018 21:56


TealcEU
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2018 00:00

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod TealcEU » 01 zář 2018 12:54

To určitě né. Opravdu to svítilo. Škoda že jsem to alespoň nevyfotil :-( Bylo to takové hodně světle modré světlo. Ono externích klávesnic je spoustu ale to je nepraktické v tom že to člověk musí položit před notebook což znamená že se oddálí obrazovka a zaberu hafo místa. Proto se mi tohle řešení hodně líbilo že to jen přicvaknu nad původní klávesnici a po práci jednoduše odcvaknu. Leda že by to měl nějak po domácku upravené ale na to to moc nevypadalo.

Ještě upřesním že jsem to viděl v kavárně Starbucks v Campus Square Brno. To pro případ že na něj někdo jazykově vybavenější třeba narazí a zeptá se ho na původ :-) Vím že je šance malá ale člověk nikdy neví, náhody se stávají. A já v takovém případě moc prosím o info :-)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod swarm » 01 zář 2018 15:32

Jaký má taková klávesnice vůbec smysl?
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod orgasmic » 01 zář 2018 16:28

A co mel za notebook? Nejak si neumim predstavit na vetsinu nb neco pricvakavat, kdyz neni kam :D
Asus ROG Strix G18

TealcEU
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2018 00:00

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod TealcEU » 04 zář 2018 02:21

@swarm: To je jednoduché. Ne každý notebook má podsvícenou klávesnici a pokud chcete pracovat někde v kavárně nebo veřejném místě, nechcete obtěžovat lidi kolem sebe přídavnou USB lampou a většinou v takových místech není ve večerních hodinách úplně ideální osvětlení (tedy na práci na PC ;-) ) a toto řešení bylo naprosto super.

@orgasmic: Značku nevím, jelikož seděl o pár stolů bokem ale viděl bych to na klasiku 15.6" asi HP nebo Dell. Nemělo to klapky nebo tak něco co by bylo součástí. Jasně to byla univerzálka ale spíš jako 4 nožičky na boku možná roztahovací, nevím. Sám jsem na to koukal jako puk. Nevěděl jsem že něco takového je ale každopádně to bylo stabilní jelikož na tom normálně psal a nic mu nelítalo po klávesnici nebo necvakalo jako když by si na to jen položil již zde ukázanou externí. Takže buď to mělo nějaké nožičky co ji drželi po stranách a nebo něco roztahovacího na pružinkách. Nevím ale oddělávání nebylo nijak složité. Prostě to jednou rukou oddělil a strčil do pouzdra a ukázala se klasická nepodsvícená klávesnice NB. Rovněž nemám pocit že by odpojoval nějaký drát takže předpokládám BT ale jistě to nevím. Nechápu proč jsem si to nevyfotil :-( Ale od té doby to hledám jelikož by mi to hodně usnadnilo život zejména v zimních měsících. Mám E5-575G-51EF od Aceru a bohužel při výběru nebyla k dispozici podsvícená klávesnice ve stejné konfigurací abych se vešel do rozpočtu. Chtěl jsem i něco pro volný čas né jen na práci :-)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod swarm » 04 zář 2018 07:39

Aha, nenapadlo mě, že by dnes ještě někdo kupoval notebooky bez podsvícené klávesnice. Zvlášť, když pak pracuje na místech, kde je to potřeba.

Nicméně pro ten model tušim podsvícená klávesnice existovala, tak bych asi šel raději cestou nákupu servisního dílu té podsvícené klávesnice a následné výměny. Nakonec to třeba ani nebude dražší, pokud by ta externí klávesnice měla být použitelná.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

TealcEU
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 srp 2018 00:00

Re: Externí podsvícená klávesnice na notebook

Příspěvekod TealcEU » 06 zář 2018 01:46

To už jsem zkoušel. Komunikoval jsem přímo ze zastoupením Acer v Brně. V tomto modelu nelze podsvícená klávesnice použít, prý tam není napájení. Jak rikam, volil jsem konfiguraci i na trochu té zábavy.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů