MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

notebooky MSI a vše kolem nich
roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 15 kvě 2018 08:41

orgasmic píše:HP Omen X má lepší nejenom display, ale i plně mechanickou klávesnici a zpracování, které je znatelně pevnější, než u GT75.
HP má jen dvě negativa...slabé repro a horší chlazení CPU, ale chlazení GPU má lepší jak GT75.

Jakube ,ale to jsou negativa zásadního charakteru.Hlavně to chlazení je pěkně poddimenzované.Děkuji nechci.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 15 kvě 2018 11:03

1sefko píše:O ten zvuk by mi v mojom prípade ani tak nešlo, keďže by som ho používal ako stolný pc, mal by som k nemu permanentne pripojené repro. Ale to nerovnomerné podsvietenie a krvacanie displeja má Omen podľa mňa neakceptovateľné na to, že je v takej cenovej relácii a že je to najvýkonnejší NTBook od HP. Videl som viacero videí na youtube a fotiek na fórach. Možno je to problém pár kusov, čomu teda osobne neverím, takže aj keby mal lepší výkon alebo aj chladenie GPU ako má MSI, už len ten rozdiel v displejoch by bol určite rozhodujúci dôvod v prospech MSI. A to som naozaj už bol pred krátkym časom viac menej rozhodnutý pre ten Omen, ale keď som čítal čím ďalej tým viac užívateľských recenzií aj o Omen X aj o MSI GT, nakoniec som sa rozhodol predsa len pre MSI. Tým samozrejme nechcem Omen haniť, to v žiadnom pripade. Ale u mňa je rozdiel v kvalite displejov dosť podstatný. Keby dali do Omena kvalitnejší IPS panel, asi by som nevahal. Ale aby som sa zase neukvapil, tak je možné, že sa rozhodnem nakoniec inak. Vybehnem si do Alzy a v showroome by mali mať vystavený aj Omen aj MSI GT75 aj nejaké Asusy ROG série, tak si to ešte omaknem naživo. Možno budem sám prekvapený, ako sa nakoniec rozhodnem, ale zatiaľ som na 99% pre ten MSI.


S Omenem jsem si hrál v německém obchodě a problému s displayem jsem si nevšiml, může to být kusová záležitost.
Jinak klávesnice, zpracování a design super.
Třeba Asus G701 jsem musel kvůli bleedingu vrátit.
Asus ROG Strix G18

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 15 kvě 2018 11:08

tomas.zh píše:Som rad, ze ti moje tliachanie o mojich skusenostiach a poznatkoch bolo prinosom.:)

Keby som si ja mal vyberat medzi Omen X a GT75, vyberiem si znovu GT75. :) Omen ma starsiu generaciu CPU, takze 6 jadro sa do buducna pocita. Otazku mobility asi velmi neriesis, kedze to chces pouzivat ako nahradu za stolne PC, takze to, ze je GT75 taky prerasteny by nemalo vadit.

Navyse, uplne chapem ten tvoj strach z IPS "krvacania". Ja som tu uz rozpisoval, ze mal som dva booky s IPS, jeden Acer (akceptovatelne krvacanie) a druhy Lenovo, ktore to malo take hrozne prehrozne do vyraznej hnedej, ze by som s tym snad vedel zit len vtedy, ak by som ostal farboslepy, inak nie. Ty budes riesit nakup bez DPH, alebo si vies poriesit cenu ako keby bez DPH? Lebo ak chces usetrit par stoviek a zobrat book bez DPH (tzn. na firmu), urcite neriskuj nakup modelu s IPSkom, nebudes mat moznosti to vratit a mozes mat vyrazne hlavu v smutku. Tie krvacania IPSiek vedia byt zial prehrozne (a je jedno aka znacka Asus, Dell, MSI, Lenovo a atd), je to riskantna loteria. Ak nemas moznost vidiet konkretny kus vopred a nakupujes bez DPH, rozhodne by som stavil na istotu, cim je toto TNko v GT75. Ak by si konkretny IPS panel videl v konkretnom kuse aj vopred, je to ine, ale bez tejto moznosti, no ved nebudem sa opakovat.. :)


TNko 120Hz v MSI jsem měl u předchozího modelu a nebylo to špatné, ale co jsem viděl některé nové modely s tímto displayem, tak barevně mě to neohromilo. Na hry daleko lepší IPSko, co mám v Asusu, ale mohlo to být jen špatnou kalibrací od výrobce.

Chlazení má Omen u GPU naprosto luxusní, kde je obrovský prostor pro OC, když by někdo využil.
Třeba by u CPU stačilo nanést kvalitní pastu Grizzly Kryonaut a bylo by vyřešeno.

Posledních 10 let jedu převážně MSI, ale to HP prostě na mě působí lepším dojmem...možná jsem už jen stále stejným designem MSI přesycen :)
Asus ROG Strix G18

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 15 kvě 2018 11:15

roman2277 píše:
orgasmic píše:HP Omen X má lepší nejenom display, ale i plně mechanickou klávesnici a zpracování, které je znatelně pevnější, než u GT75.
HP má jen dvě negativa...slabé repro a horší chlazení CPU, ale chlazení GPU má lepší jak GT75.

Jakube ,ale to jsou negativa zásadního charakteru.Hlavně to chlazení je pěkně poddimenzované.Děkuji nechci.


Nemyslím si, že by bylo chlazení poddimenzované, prostě je agresivněji nastavený power management.
Tahle generace CPU topí všude, kort tyto HK edice.
MSI dosahuje stejných teplot, akorát drží frekvence a nesnižuje takt za cenu vysokých teplot (v zátěži klidně až do 100°C).
Mít to HP také, tak to bude obdobné.

Stačí se podívat na max teploty na povrchu. U MSI až 57°C a u HP 39°C.

Ono bude stačit nastavit v profilech napájení max takt CPU při napájení ze sítě na 90% a určitě bude po problému.
Otázkou je, co na to boost frekvencí.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 15 kvě 2018 14:49

Mrkni se dovnitř a uvidíš ten zásadní rozdíl mezi MSI a HP.(10 heatpipek vs polovina u HP) Moje GT73 nejde nikdy nad 90 stupňů.(u GPU max 75-kam se hrabe HP) Omen jede klidně do 100.Zde není co řešit.Navíc obslužný software u HP je naprosto k smíchu.Tam si nenastavíš skoro nic.U MSI nastavíš komplet vše včetně pasivního chlazení.Měl jsem doma 14 dní Omen a stačilo mi to.Jen displej byl fajn.Ostatní těžce nedodělané.HP se má ještě co učit v oblasti herních notebooků.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 15 kvě 2018 15:45

No zrovna ten software u MSI stoji za ho***, se zeptej Swarma.
Taky jsem s tim mel posledni dobou problemy, co se vyuziti CPU tyce.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 15 kvě 2018 16:38

Nemusím se ptát na nic.Mě funguje vše na 100%.(Jirka má prostě ty nové modely chvilku na recenzi a klasicky je ještě nedodělaný software) A když tak koukám co je na trhu herních NTB,tak zatím to vypadá že dlouhou dobu nebudu uvažovat o změně.Nevidím kvalitnější model na trhu.Tečka.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod leon » 15 kvě 2018 18:23

nastavení u MSI sice občas v něčem zlobí, ale je pravda, že toho umí podstatně víc než Omen, osobní zkušenost

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 15 kvě 2018 18:40

Přesně ten Command centrum je k smíchu.Neumí jemnou regulaci ventilátorů,obrazové profily atd.HP má zmršený power management.Ventilátory si často dělají co chtějí.I při práci v office se najednou rozjedou ani nevím proč?
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

1sefko
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 27 led 2010 02:41
Bydliště: Bratislava

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod 1sefko » 15 kvě 2018 19:09

Našiel som na fóre (forum.notebookreview.com)v diskusii o OMEN X, ako sa niektorí užívatelia sťažujú na nerovnomerné podsvietenie IPS displeja. A tento problém uvádzajú viacerí. Asi by som nebol nadšený, keby som dostal kus s takýmto displejom. Dávam len link na foto:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201804 ... 886a7b.jpg

zdroj: http://forum.notebookreview.com/threads ... 99/page-13

Okrem toho som pozeral aj nejaké videá aj na YT, a podľa mňa to veru nie sú ojedinelé prípady.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 15 kvě 2018 20:44

To bude asi kus od kusu.Mě ten displej plně vyhovoval.Ale jak už jsem psal výše NTB nedělá jen LCD.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 982
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod leon » 15 kvě 2018 23:20

výsledný efekt na fotce může ovlivnit i délka expozice při jejím pořízení

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 20 kvě 2018 23:57

Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 21 kvě 2018 07:48

To se mě netýká.A na hry mám LG OLED.Max spokojenost.
EDIT: a jinak na všechny LCD se dívám s despektem.Jsou to v základu vše obrazové srágory.Zlatá Plazma a OLED.Kam se hrabou LCDčka.Teď jsem dohrál God of War na OLEDu a na ty barvy nemá žádné LCD na světě.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod tomas.zh » 21 kvě 2018 10:31

orgasmic píše:Něco pro Romana...bleeding u GT73 :D

http://tech.firstpost.com/wp-content/up ... h2-720.jpg


No ale toto sa týka 4K IPS panelu v rade GT73/GT75, nie tohto rozšírenejšieho FHD TN panelu, čo mám aj ja.
NTB: Lenovo Legion 7 (5800H + RTX 3070 + DDR4 64GB + 1TB + 2TB SSD)
PC: Intel i7-13700K, Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, DDR4 32GB 3600@3800 MHz CL16, 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů