MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

notebooky MSI a vše kolem nich
tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod tomas.zh » 26 dub 2018 12:21

Ahojte,

som asi jedným z prvých majiteľov MSI GT75 8RG Titan, konkrétne MSI GT75 8RG-206CZ Titan.

Notebook mám tri dni, rozhodoval som sa medzi GE a GT radou s novými 6 jadrovými procesormi.

Nakoniec som vzal o polovicu drahší GT75 najmä kvôli výkonnejšej grafike (GTX1080 vs 1070), lepšiemu chladeniu, viac RAM, GSYNC, lepšie repro a atď.

Reálne postrehy za tieto tri dni:

Procesor 8750H sa vôbec nepodtaktováva a drží svojich 6x 3.9 Ghz v hrách skutočne "ROCK STABLE"! Ventilátor CPU aj počas záťaže prekvapivo málo hlučný, znesiteľný.

GTX 1080 vysoko boostuje aj počas dlhého hrania. Už som hral viac ako dve hodiny v kuse a stále okolo 1800 MHz, čo je výborný výsledok. Teplota GPU do 85 stupňov. Ventilátor GPU podstatne viac hlučný v záťaži, dá sa povedať, brutálne hlučný. Objednaná teplovodivá pasta Thermal Grizzly Kryonaut, potrebujem GPU dostať o takých 5 stupňov nižšie, odsledované, že do takých 80 stupňov je default profil vetráku v medziach znesiteľnosti, hlučný tak, že to nehučí a neruší. Pasta zlepší už aj tak lepšie chladenie CPU a tiež GPU.

Klávesnica Steelseries je naozaj fajnový komfort, výborne sa na nej píše, výborná spätná väzba od klávesnice, spokojnosť. Akurát ten, kto navrhoval alfanumerický blok na tomto booku si zaslúži facku = posunutá klávesnica nuly, dosť to mýli.

Dynaudio Repro - pre mňa osobne dosť výrazné sklamanie, čakal som od tých reprákov podstatne viac "muziky".. Oproti Dell XPS L502x a aj 7720 SE (oba vlastním) tomu v základe chybajú basy, hĺbka, všetko.. Zapnutie vraj vylepšovacích funkcií Nahimic nezlepší v podstate skoro nič, je to úplne zbytočný soft, čo nevyužíva potenciál možnosti repro, ktoré bez tak nie sú nejak extra výnimočné. Naopak, integrácia Nahimic softu v booku je výlučne na škodu, nedá sa vôbec nastavovať EQ Realteku, sú defaultne len dve možnosti, nastaviť "vylepšenia" v Nahimicu (žiadna sláva), alebo vypnúť nahimic a nechať repro defaultne hrať bez možnosti úpravy akýchkoľvek nastavení v realteku. Prístupné síce sú, ale čokoľvek meníte, vôbec nič to nerobí, smutné. So zvukom som laboroval dlho, nenašiel som uspokojivé nastavenia, takže prišlo na rad googlenie, poskúšal som rôzne externé EQ softy, pomerne výrazne a pozitívne zafungoval soft FXSound, momentálne používam v 6 dennej trial verzii. Po nastavení FXSound a vypnutom Nahimicu sa výrazne zlepší basová zložka, hĺbka aj rozsah zvuku. Repro hrajú znateľne lepšie, stále však nie tak dobre ako vo vyššie spomenutých Delloch, ale, povedzme na booky nadštandardne. Je smutné, že MSI za každú cenu od rady GT683 a vyššie rve do booku ku Dynaaudio reprákom debilné "vylepšovacie" softy, čo v podstate nič neriešia, nezlepšia. Tie Dynaudio repráčiky pritom svoj potenciál majú, nie však s týmito "lacnými" EQ, čo si integruje MSI. Skutočne jediný dobrý soft, ktorý MSI ku zlepšeniam zvuku vôbec kedy použilo bolo DTS Surround Sensation UltraPC™ len pri uvedený Dynaudio repro v bookoch MSI a výlučne v rade GX660. To totiž, ak mám správne info nebolo len softwerovým riešením, ale riešenie na úrovni aj HW, nejaké čipy DTS integrované priamo na doske. A ako píšem, po zapnutí týchto DTS funkcií, nastavení EQ, vylepšení DTS to hralo skutočne v tých časoch (a vlastne doteraz) veľmi prémiovo, zrovnateľne s radou L502x (možno nie tak hlasno, ale skutočne dobre) a lepšie ako 7720 SE. Ja viem o čom píšem, vlastnil som aj GX660 (dlhé dva roky, zvuk som mal odladený, nastavený, napočúvaný), skúsil som aj GT683 potom, teraz aj GT75, je to však lacný odvar spomienok na kombináciu Dynaudio + DTS. Mohli by sme polemizovať, prečo MSI dáva takéto shiťácke softy, keď už mala v minulosti taký výborný, odpoveď hľadajme asi v cene licencií DTS a potrebe to integrovať na úrovni dosky, to je všetko. Zas len znižovanie výrobných nákladov podla mňa, pričom, ja osobne by som si za túto kombináciu pokojne vo výsledku priplatil, keby bol book aj o 50 € drahší, stálo by to za to.

Ďalších pár postrehov - defaultne nefungoval Gsync na úrovni ovládačov, funkcia nebola sprístupnená v Nvidia Control panely. Vyriešené stiahnutím a flashnutím nového biosu booku vydaného 23 apríla. Je na stiahnutie v ovládačoch na stránke výrobku. Doteraz mi nejde aktualizovať WHQL GPU ovládač Nvidia zo stránky Nvidia, píše, že mám nekompatibilnú zostavu, čakám na FIX od MSI. Novú radu GT75 8RG asi ešte nemajú v Nvidiou poriadne "zalicencovanú", dotiahnutú. EDIT - ovládač 397.31 - WHQL zo včera, t.j. 25.04 už nainštalovať ide. Starší nie.

Idiotské automatické aktualizácie Mrkvosoftu zaktualizovali Synaptics touchpad driver, pričom odpália množstvo funkcií, najmä úpravu rýchlosti scrollovania, čo mne najmä vadí. Zatiaľ fixnuté tak, že som zakázal aktualizácie Winu celkovo, nič iné nefungovalo (napr. návody, ako zakázať aktualizácie driverov, nie OS, a to aj na úrovni registrov).

Steelseries soft na manažment úpravy LED klávesnice zatiaľ nepoužiteľný = ako náhle idete na konfiguráciu jednotlivých kláves, CPU sa dostane pod vysokú záťaž a program začne mrznúť, nie je to použiteľné. Výber z predvolených režimov našťastie funguje normálne, tak som si zatiaľ vybral taký.

Dragon Center V2.1 funguje bezproblémovo a dobre.

Asi zatiaľ všetko, taká klasika MSI, večné problémy so softom kazia celkový dojem o výrobku tejto značky.

Mal som aj Acer Predator 17, tam okrem jediného problém odpájania Killer Wifi (fixnuté novým ovládačom) išlo všetko ako hodinky od začiatku, úplne priateľsky ku užívateľovi.

Moje dve otázky záverom:

Existuje 100% funkčný spôsob ako nechať zapnuté aktualizácie OS s tým, že sa nebudú automaticky aktualizovať ovládače programov? Snažil som sa podľa návodov cez google, na úrovni registrov nič nefungovalo, ten touchpad driver sa vždy automaticky zaktualizuje.

Existuje možnosť ako úplne odinštalovať z booku Nahimic soft a nechať tam čisto len Realtek driver bez tohto debilného rozšírenia? Opäť som googlil, nenašiel som spôsob, skúšal som. (samozrejme, v položke odinštalovanie programov Nahimic viditeľný nie je).
NTB: Lenovo Legion 7 (5800H + RTX 3070 + DDR4 64GB + 1TB + 2TB SSD)
PC: Intel i7-13700K, Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, DDR4 32GB 3600@3800 MHz CL16, 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 26 dub 2018 13:13

Ahoj, dekujeme za pekne zhodnoceni.
Jak jsi spokojeny s tim TN panelem?
Me moc nenadchl posledni kalibraci u novych modelu...takovy vyblity obraz.

Co se zvuku tyce, take jsem s tim u MSI bojoval. Pak jsem nahodou cetl jednu zahranicni recenzi a tam typek nasel jednu verzi Realtek ovladacu, ktera fungovala korektne. Stahl jsem a nestacil se divit.
Mrknu na to vecer a pisnu verzi baliku.

Ja kdyz videl MSI GT75 a pak Acer Predator 17 X, tak bych dal prednost Aceru. Nejenom lepsi display, ale i pocit z kvality lepsi u Aceru.

U GT75 mi vadi strasne ty rozmery oproti konkurenci, pritom to zadnou vyhodu v chlazeni nema.
Asi to je jen kvuli instalaci SLI, ale neumim si predstavit jak to dlouhodobe uchladi, kdyz uz s jednou GPU je to na hrane.
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod swarm » 26 dub 2018 13:54

Teď mám doma 6-core MSI GE73 8RF a docela by mě zajímalo, zda ti v dragon center jde měnit prohození Fn a Win klávesy tak, že si to pamatuje i po restartu nebo hibernaci (na disk). U mě to vždycky zapomene a je to pěkný opruz. Chtěl bych klávesu Win vlevo, všechny klávesy pro kombinaci s Fn jsou pro změnu vpravo, takže by to prohození dávalo smysl, ale přepínat to po každém probuzení moc nemá smysl.

Nevím přesně, jak se to chová po probuzení z uspání do RAM. To totiž nesmím používat - po takovém probuzení žere notebook v klidu 25-30W a při on-line office práci se vybije do hodiny.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod swarm » 26 dub 2018 13:56

Jinak teda to nastavení klávesnice mi funguje korektně. Nepřijde mi uživatelsky přívětivé, ale podařilo se mi v něm označit všechny klávesy a nastavit jim červenou barvu, takže za mě ok.

Celkově mi ale přijde celý notebook, jako by moc uspíšili jeho vydání. Některý věci jsou neodladěný a část se mi pokazila hned při první aktualizaci. Jiné zas bez aktualizace nefungovaly správně. Ač je to vlastně docela dobrý stroj, tak koupit si ho za ty peníze, asi bych ho šel rovnou vrátit.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 26 dub 2018 14:56

Neexistuje 100% funkční návod.Jen toto řeší některé utility.Jinak s tím zvukem nemohu souhlasit.Na poměry NTB je velmi dobrý.A srovnání s tím Predatorem je zaujaté.Měl jsem doma několik kusů obou NTB a MSI celkově v případě funkčního softu vede o koňskou délku.Acer se má ještě hodně co učit.Ano Predator je velmi bytelný NTB,ale teploty jsou oproti MSI velmi vysoké.Chlazení má MSI GT daleko kvalitnější.(10 heatpipek je prostě 10 heatpipek)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod tomas.zh » 26 dub 2018 17:17

Pekne po poriadku:

orgasmic: s monitorom som v podstate spokojný. Rýchla odozva, farby na pomery TN naozaj "farbičkové", veľa preddefinovaných režimov, snaží sa to hrať na IPS, ale je jasné, že IPS to nie je. :-) Nemám jasné presvedčenie, či by som tento monitor vymenil za náhodne osadený Gsync IPS. Totiž mal som doma za posledného pol roka dva noťasy G-sync IPS - Lenovo Y910, ktoré malo skutočne otrasné, výrazné hnedé krvácanie po rohoch aj z vrchu a to rušivé nie len v tmavých, ale aj farebných scénach. Ten som vrátil bez váhania, pustiť do predaja takýto kus s takýmto výrazným zahnednutím na značnej časti obrazovky považujem za škandál a skutočný FAIL. Potom som mal ten Predator, ten mal v jednom rohu všimnuteľné krvácanie do šedo hneda, avšak podstatne menej rušivé, na podstatne menšej ploche (jeden roh), takže toto sa dalo. Obrazovka Predátora bola aj trochu divne nasvetlená, tzn. polka ako keby mala väčšiu svetlosť/presvetlenie než zvyšok. Nebolo to extra rušivé, ale pozorným okom všimnuteľné. S panelom v predátore sa dalo žiť, s tým v Lenove absolútne nie. A keď tak vlastne rozmýšľam teraz nad tým, pri tomto TNku mi všetky takéto rušivé "artefakty" odpadli, vymizli, a to len na úkor možno trochu menej farebného displeja. Takže s monitorom som spokojný.

Ak by si našiel ten ovládač realteku, ktorému budú fungovať funkcie ako EQ a podobne, tak mi ho prosím nalinkuj, vyskúšam, budem veľmi rád ak sa nejak zbavím toho idiotského nahimicu.

Kvalita spracovania Predátor vs GT75, má tiež rôzne aspekty. Predátor som musel poslať na reklamáciu hneď po kúpe, lebo mal hraničné teploty procesora 6700HQ (aj cez 96 stupňov) a to po chvíľke záťaže za znižovania taktov, pritom GPU (GTX1060) aj pri dlhom hraní v plnej záťaži maximálne do 64 stupňov. Predátor hučal neskutočne, no to vďaka zlým CPU teplotám. V servise prepastovali procák a teploty potom do 86 stupňov na najteplejšom jadre a hlučnosť sotva polovičná v plnej záťaži. Inak proti nemu nemôžem krivého slova povedať, fungoval už potom bezproblémovo, bol tichší o dosť ako toto MSI, treba zas však brať v úvahu, že tu mám GTX1080 (ktorá v záťaži v podstate nezhadzuje takty, drží krásny boost) a hučí iba ten ventilátor, ktorý chladí GPU, čiže ten čo má na starosti CPU ide hádam ešte tichšie, než ten v predátore pod záťažou po prepastovaní. GT75 je také prerastené "prasa", Predátor bol tenší, ale dlhší.. Opticky teda Predátor 17 nepôsobil tak prerastene ako GT75. Navyše tak ako píšeš, úplne zbytočne je tam ten obrovský kus prázdna pre druhý GPU slot, mohli tam pokojne dať druhý SATA port pre HDD. Mať tak rovnakú HW konfiguráciu aj v Predátore ako mám v tomto GTčku, vedel by som úplne porovnať. Videl som však rozobrané predátory na webe, chladenie menej dimenzované, než toto GTčko, myslím si teda reálne, že Predátor by mal podstatne väčší problém uchladiť 8750H (bez zhadzovania taktov) + GTX1080 za držania takého boostu, myslím, že by to nedal tak fajnovo ako MSI. Zas čo sa týka vyladenosti ovládačov, tam nie je o čom, Predátor úplne bezproblémový, krásne funkčný od začiatku, jedine bolo treba poriešiť občasné odpájanie z wifi siete, no vďaka google a novému ovládaču vyriešené za desať minút. To s týmto MSI sa seriem už tretí deň a aj tak nefunguje všetko tak ako si predstavujem. Presne ako napísal Swarm, pustili do obehu nevyladené kusy v duchu "rýchlo, rýchlo" budeme prví, to sa počíta, oprieme o to marketing.. Zas FAIL..

Swarm, vyskúšam tú výmenu kláves po reštarte, editnem to sem: nie, vráti sa to naspäť, nezapamätá si prehodenie.
Teraz som skúšal konfigurovať znovu aj tú klávesnicu, no a už to ide bez problémov, žiadne mrznutie, žiadna záťaž na procák, ja to nechápem. Včera to vôbec nešlo ani po opakovaných reštartoch booku. No neva, ešte taký mesiac, možno dva a hádam celý ten book pôjde tak ako by mal, teda bez problémov...:-)

Roman - áno, na pomery bookov ten zvuk nie je zlý, ale termín veľmi dobrý by som pri GT75 tiež nepoužil. Veď ten nahimic nerobí takmer nič, teda žiadne vylepšenia zvukov, citeľne lepšie mi vybudil repráky až externý soft FXSound, to je trochu dosť fail, nie? Áno, je. Veľmi dobrý zvuk má L502x (neprekonaný kráľ v stavanom repre), potom v tesnom závese GX660 s DTS, doťahuje sa po nich Inspiron 7720 SE so SkullCandy repro a za ním, už o trochu viac pozadu Y910 s JBL spolu s týmto GT75. A čo sa týka poznámky - V prípade funčného softu vede, no ale je funkčný? Tri dni ma totiž sústavne presviedčajú o opaku..:-)
NTB: Lenovo Legion 7 (5800H + RTX 3070 + DDR4 64GB + 1TB + 2TB SSD)
PC: Intel i7-13700K, Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, DDR4 32GB 3600@3800 MHz CL16, 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 26 dub 2018 19:35

To jsi ještě neslyšel Toshibu Qosmio G40.(X300)To je historický král zvuku v NTB.Jinak holt máš nový model a evidentně ještě ne moc vyladěný.Dej tomu čas.Já mám své GT73 vyladěné na MAX.Vše šlape jako swiss hodinky,které sbírám.(zvuk,obraz s kalibrací,tichý)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 26 dub 2018 20:10

Jsou to tyto ovladače na zvuk http://download.msi.com/nb_drivers/ad/7 ... 1.7368.zip

Odinstaluj nejdřív ten Nahimic.
Asus ROG Strix G18

tomas.zh
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 15 srp 2010 01:52

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod tomas.zh » 27 dub 2018 02:16

Roman - ja som písal o notebookoch, ktoré mi prešli rukami. Samozrejme, model G40, ale aj jeho nástupcu X305 registrujem dlhé roky, historicky mám o nich naozaj veľa načítané, samozrejme, to bola špička špičiek v audiu, akože bez pochyby, no boli na trhu v čase, keď ja som bol len študent strednej školy a teda mohli ostať len v rovine "vlhké sny"..:-D

Audio na bookoch sa žiaľ odoberá rokmi tou smutnou cestou, aj keď napr. konkrétne pre mňa je to skutočne dosť dôležitý parameter, zvuk zo stavaného audia, a preto som aj priplácal za GT75, myslel som, že audio od dynaudio s tými reprákmi podľa obrázkov (prehliadol som desiatky obrázkov výzoru repro) bude hrať aspoň tak dobre ako v 7720 SE, ideálne ak by ho teda prekonal. A je definitívne jasné, že to nehrá ani tak dobre. Dynaudio od modelu GX660 bolo ďalšími modelmi len horšie a horšie. Počul si niekedy nastavený model GX660 s vyladením DTS ultra sensation? Potom by sme mohli diskutovať, či model GT75 hrá, alebo nehrá dobre. Nemyslím to v zlom. Aj môj otec pred rokmi, keď mi prišiel model GT683 už bez DTS a počul ho hrať, povedal sám od seba, že je to nejaký zlý zvuk oproti tomu GX660, čo som mal stále doma..

orgasmic - ten ovládač mne nefunguje, nahamic je preč, ale počas inštalácie opakovane vyhadzuje chybu a inštalácia sa ukončí.. čo už, budem si musieť zvyknúť, že ten zvuk nejak špeciálne nevyladím, ani keď sa pototo..
NTB: Lenovo Legion 7 (5800H + RTX 3070 + DDR4 64GB + 1TB + 2TB SSD)
PC: Intel i7-13700K, Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, DDR4 32GB 3600@3800 MHz CL16, 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 27 dub 2018 10:03

Jasně že jsem slyšel tyto modely.Od MSI jsem měl v ruce skoro všechno.Ale zdá se mi to už roky hodně podobné.Nicméně externí repro bude vždy kvalitnější řešení.(B&W MM1 apod.) Fyziku neobelstíš.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod swarm » 27 dub 2018 10:59

Fyziku sice neobelstíš, ale pořád si myslim, že MSI má daleko k možnostem v daných rozměrech. Situace s vestavěným audiem byla vždycky mizerná. Tu zmiňovanou Toshibu jsem kdysi recenzoval a od té doby už se neobjevilo nic, co by se jejímu zvuku byť jen přiblížilo.

Celkově mě ale těší, že audio obyč notebooků se zlepšilo. Zkuste dnes vytáhnout nějaký ThinkPad R61 nebo T400 ze skříně a vyzkoušejte, jak příšerný zvuk mají - přitom tehdy to bylo vnímáno jako průměr. Bohužel opravdu dobré audio v notebooku je něco, co mě při testování potká jen jednou až dvakrát za rok. Kvůli audiu mám třeba už čtyři roky první Acer Nitro Black, protože jeho zvuku se pořád nic nepřibližovalo (v daných rozměrech). V posledních měsících hrál opravdu dobře z toho, co jsem testoval, jen ASUS UX550VE, kde je vidět, že nad tím audiem někdo hodně přemýšlel (dva repro dolů, dva nahoru; software má správně nastavené dynamické modely reproduktorů a všechno to parádně složí). Přitom ASUS měl teď roky audio snad vždy příšerné.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod swarm » 27 dub 2018 12:20

tomas.zh píše:Klávesnica Steelseries je naozaj fajnový komfort, výborne sa na nej píše, výborná spätná väzba od klávesnice, spokojnosť. Akurát ten, kto navrhoval alfanumerický blok na tomto booku si zaslúži facku = posunutá klávesnica nuly, dosť to mýli.

Jak teď na tom píšu recenzi, tak si neodpustím podivení, že ti vadí jen ten numerický blok. Zrovna ten bych na celém rozložení bych ochotný odpustit nejsnáz. Vadí umístění Fn a Win, ale i s tím bych se dokázal sžít. Dál mi vadí zpětné lomítko vpravo od Mezerníku, kvůli kterému je odsunutý AltGr, který používám docela často a takhle musim strašně vykroutit palec, abych na něj dosáhl. Úplně nejvíc mi vadí chybějící Home a End. Na hry to možná není takový problém, ale na obecnou práci jo a pořád mě to otravuje.

Jako třeba pro sebe bych si ten notebook (resp. skoro jakékoli MSI) prostě nemohl koupit kvůli špatné klávesnici. Ani na to psaní nakonec není vhodná, protože horní řada s čísly má jiný posun proti řadě pod ní (QWERT...), než udává standard (= než se používá úplně všude jinde). Psaní s diakritikou je tedy o to těžší. Docela dobrá mechanika kláves už to nezachrání.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod orgasmic » 27 dub 2018 16:46

Asi maji vyzjisteno, ze drtiva vetsina zakazniku o herni MSI neumi psat vsema deseti a je jim to uplne jedno ;)
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod swarm » 27 dub 2018 17:11

Já si spíš myslim, že je to až tak moc nezajímalo :)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: MSI GT75 8RG Titan - skúsenosti, názory, postrehy

Příspěvekod roman2277 » 27 dub 2018 18:53

Zajímavé je že na laptopmagu vyhodnotili tuto klávesnici jako nejlepší na světě.(v rámci NTB)
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti