Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Gigabyte, Razer, Gericom, Premio, Com4, ... (pro hojně diskutované značky zřídíme vlasatní skupinu)
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 25 bře 2017 17:22

Alienware nedoporučuji.
Ohledně nacenění si udělej konfig na Goldmax stránkách a pošli jim email s dotazem na slevu.

Já osobně bych šel do Asusu GL502VS https://www.alza.cz/asus-rog-gl502vs?dq ... d=18842920

nebo s GTX1060

MSI GT62VR https://www.alza.cz/msi-gt62vr?dq=44014 ... d=18842920
Acer Predator 15 https://www.alza.cz/acer-predator-15?dq ... d=18842920

S cenou od Goldmax na to stejně nedosáhneš a Acer či MSI jsou i kvalitnější, než Clevo skládačky.
Asus ROG Strix G18

Gromy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 12 lis 2013 12:33

Příspěvekod Gromy » 25 bře 2017 19:12

Z jakého důvodu ne? Měl jsem teď týden 15,6 (R3 verzi) a právě se mi líbil..žádnej trotling atd..

Ten asus má ale Skylake.. nástupce s Kabylake se jmenuje snad stejně ale má na konci VM a na notebookcheck má strašný teploty protože nějak zúžili tělo jinak bych ho bral..

MSI GT se mi osobně líbí moc, ale příjde mi, že už je prostě moc tlustej.. to ani ten alien, acer, asus nejsou tak tlustý.. a někde tady jsem četl, že je docela problém se servisem..

Já právě celou dobu žil že Clevo je jakoby kvalitou nad všema těmahle zažitýma značkama... A jak to tedy je s názvem je to Clevo, eurocom, goldmax nebo to jsou jen překupníci?

Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 25 bře 2017 21:11

Je to Clevo, což je normálně OEM výrobce na Taiwanu. Clevo stojí kompletně za návrhem notebooku. Od něj to kupuje Eurocom (Kanada), který pošle dokument do Cleva, že chce notebook modifikovat nějakým konkrétním způsobem (logo na víku, vzhled nálepek, textové řetězce v BIOSu, případně výchozí nastavení BIOSu).

Clevo je tedy dodavatelem pro Eurocom a ten je zas výsledným prodejcem pro koncové zákazníky (ti reklamují u něj, on následně dostává náhradní díly od Cleva).

Goldmax je český prodejce, který si notebooky původně na webu přejmenovával, ale nyní již pouze přeprodává pod původním názvem Eurocom. Jde o stejný notebook, jako kdyby sis ho koupil u Eurocomu.

Dříve zde herní notebooky Clevo prodával třeba český UMAX. Clevo jinak má i další návrhy notebooků, nicméně ujal se hlavně u těch herních, protože nabízel výkonný hardware v low-cost provedení (tj. platíš jen za ten hardware jako CPU/grafika a ne za značku, široké servisní zázemí v každé zemi, support atd.).

Clevo s OEM návrhy má hromadu zkušeností. Třeba tohle z roku 1994 je taky Clevo: http://notebookblog.cz/technika/muzeum/ ... -486-1994/ ... zde se spousta těhle OEM low-cost notebooků (clevo, fic, mitac,...) prodávala pod lokálními značkami nějakých přeprodejců celý začátek devadesátých let. Až když sem pronikly i známější značky a začala cenová válka, většina toho úplně zmizela.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 26 bře 2017 15:41

Gromy píše:Z jakého důvodu ne? Měl jsem teď týden 15,6 (R3 verzi) a právě se mi líbil..žádnej trotling atd..


Měl jsem Aliena 15 s GTX980M a mazec...musel jsem ho kvůli přehřívání reklamovat, kdy mi měnili celou desku s procesorem a grafikou (jsou napevno připájené k desce) včetně kompletního chlazení a problém to nevyřešilo úplně, stejně byly pořád vysoké teploty a throttling i u her.

Gromy píše:Ten asus má ale Skylake.. nástupce s Kabylake se jmenuje snad stejně ale má na konci VM a na notebookcheck má strašný teploty protože nějak zúžili tělo jinak bych ho bral..


Ten Asus má throttling u maximálního zatížení Furmark + Prime95, což je extrém, kterého normálním hraním nedosáhneš.
Musíš u Asusu koukat na VS (s GTX1070), ten nemá snížený profil.

Gromy píše:MSI GT se mi osobně líbí moc, ale příjde mi, že už je prostě moc tlustej.. to ani ten alien, acer, asus nejsou tak tlustý.. a někde tady jsem četl, že je docela problém se servisem


Nedělej si iluze...ta tloušťka má právě příznivý vliv na teploty.
U nové revize Alienware snížili profil, ale layout chlazení je stejný, včetně heatsink, takže tohle bych vážně nechtěl.
A jestli si chceš nechat notebook i po skončení záruky, tak v případě poruchy CPU či GPU můžeš notebook vyhodit.

Co se servisu týče, tak MSI je v poho. U AW jsem měl sice NBD záruku, ale stejně jsem čekal 3 týdny na opravu, než jim přišly nové komponenty.

Gromy píše:Já právě celou dobu žil že Clevo je jakoby kvalitou nad všema těmahle zažitýma značkama... A jak to tedy je s názvem je to Clevo, eurocom, goldmax nebo to jsou jen překupníci?


Takhle to nikdy nebylo, tyto notebooky byly vždy cenově výhodnější, než konkurence, akorát tady v ČR to kazil Goldmax, který si účtoval neskutečné provize a ty notebooky byly prakticky neprodejné.

Co se kvalit týče, tak lepší byly vždy zavedené značky MSI GT, Asus G řady, či nově Acer Predator.
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Příspěvekod Bangla » 27 lis 2017 10:15

Ahoj panove, koukam, ze zde zije stale stejne komunita a diskuteri se nemeni. Zdravim Orgasmica i Swarma, zdejsi drzaky.

Musim na zacatek uvest veci na pravou miru, ze jiz nefungujeme a firma se distribuci notebooku jiz nezabyva. Kazdopadne jsem zde nebyl nejmene rok, ale jsme aktivnejsi nez kdykoli predtim. Notebooky EUROCOM nyni prodava krome Goldmaxu a Alzy distribucni sit 100Mega z Brna. Cekaji nas tento tyden notebooky s 8700K (desktopove 6-core / 12 thread CPU). Pro priznivce MSI mam tez dobrou zpravu, EUROCOM nabizi exkluzivne model Tornado F5/F7, ktery nabizime s desktopovymi procesory a pristi rok dokonce s 8 core /16 thread Coffee LakeCPU. Zde je k dispozici Quadro rady Mxxx ci nove Pxxx, Xeony, GTX 10xx series atd. Dnes prozatim osazujeme 7700K CPU a jako jedini v CR poridite toto CPU v notebooku ve verzi Delided s otevrenym BIOSem pro detailni tuning PC. Notebook je exkluzivne dostupny pouze u EUROCOMu v teto specifikaci, Clevo resellers ho prirozene nemaji, monopol to ale neni.

Proc tedy nejsmem na foru? Pracujeme dnes v 90% s PLM/BIM/CAD malymi a strednimi firmami, kterie notebooky potrebuji k seriozni praci a zivi je, proto se na zdejsim foru s koncovymi klient jiz nesetkavam, ale timto potvrzuji, ze fungujeme i pres nasi neaktivitu. Jsme partnerem Siemens PLM SW, dodavame predevsim do Automotive a konstrukce/simulace/vyroby vseobecne, proto zde nepocitam s castejsi pritomnosti. Vice info rad poskytnu do SZ, neverejne v ramci pravidel.

At se dari, omlouvam se a diky za pochopeni.

Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Příspěvekod roman2277 » 27 lis 2017 12:32

Tak hodně šteští.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Re: Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Příspěvekod orgasmic » 27 lis 2017 22:45

Ahoj Ondro, tak se tu občas ukaž a pošli něco sem na test ;)
Je až ostuda, že jste na notebook.cz dali jen jediný kousek k testu a to skoro před 3 lety.
Asus ROG Strix G18

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Notebooky značky Clevo/Eurocom (Goldmax)

Příspěvekod Bangla » 28 lis 2017 11:38

Ahoj, mohu dodat napr. novy kousek EUROCOM Tornado F5, ale nebylo to tak jednoduche sjednat jako v redakcich, kde recenzujeme opakovane. Pokud jsi redaktorem, dej mi mail a napiso ti ofiko.

Diky,
Ondra
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „notebooky - ostatní značky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů