Pracovní ultrabook pro studenta

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lucaso
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 10 říj 2008 14:33

Pracovní ultrabook pro studenta

Příspěvekod lucaso » 21 črc 2017 15:23

Ahoj, po 9 letech, co používám Sony Vaio FW 11E, jsem se rozhodl vzhledem k jeho stáří a váze ke koupi nového notebooku. Jelikož jsem už ale vypadl z obrazu trhu počítačů, rád bych Vás požádal o pomoc s výběrem. Rád bych něco obdobně kvalitního jako bylo Vaio. Za 9 let jsem měnil jen HDD, které začalo blbnout po cestě po USA, kde jsem ho nosil jen v ruce a obalu (spoustu nárazů), jinak vůbec nic.

Cenová relace: do 25 000 Kč

Značka: Tady bych si chtěl nechat poradit od Vás nejvíce. Když jsem vybíral před 9 lety, platilo pravidlo, že ASUS a ACER (o MSI nemluvě), byly hodně low cost notebooky, kterým je dobré se vyhnout. Platí to dnes? Moc se mi tyto noteboky nelíbí ani vzhledově a zpracováním. Chci něco pěkně designové a kvalitně zpracované. Takže směr HP, Dell, Lenovo případně Toshiba?

Použití: Notebook bude především sloužit jako pracovní notebook pro mé studium - Chci hlavně bezproblémový chod několika oken Office. Dále psaní článků, internet a další víceméně kancelářské použití. Hry na tom nebudu hrát žádné.

Mobilita: V podstatě by jsem chtěl asi Ultrabook, protože notebook bude hodně cestovat (což s dosavadním Sony dost dobře nešlo).

Kvalita konstrukce: vzhledem k požadované mobilitě mám nemám požadavky na konstrukci. Ale kvalitní obal je základ. Nerad bych něco po 3 letech měnil.

Uhlopříčka: Dřív jsem nebyl schopen uvažovat o uhlopříčce méně než 15 palců, teď je pro mě přijatelných i 13 palců. Doma připojím monitor.

Další požadavky: Chtěl bych SSD disk a ne CD/DVD mechaniku. Dále bych se možná rád vyhnul dotykovému displeji, ale zde bych Vás chtěl požádat o radu. Nemám s tím zkušenosti, ale bojím se, aby to jen nezpomalovalo PC a neztěžovalo práci na něm. Nevím, jak v tomhle technologie pokročila v poslední době.

V podstatě si myslím, že by pro mě mohlo být ideální něco jako firemní počítače typu HP EliteBook 745, dost si ale potrpím na design, takže úplně ideálně bych bral něco jako nový MacBook. Nechci ale investovat 40 000 a 12 palců už je málo. Líbí se mi Lenova Yoga, ale ten dotykač mě trochu straší. Tímhle směrem bych se ale chtěl pohybovat.

Díky za vaši pomoc.
Sony Vaio VGN-FW11E

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Pracovní ultrabook pro studenta

Příspěvekod admin » 21 črc 2017 16:13

dotyk je v pohodě, čímž chci říct, že vyřadit nějakého adepta kvůli dotyku je myslím zbyterčné, jen bych preferoval matný povrch

pokud potřebuješ notebook na práci, hledej on-site servis do druhého dne

SSD jednoznačně ano

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Re: Pracovní ultrabook pro studenta

Příspěvekod Ghost » 21 črc 2017 17:38

admin: pokial je tam dotykovy displej tak na tom kludne aj matnom displeji bude imho vzdy krycie sklo a vo vysledku to bude leskle.

lucaso: za 25k sa da zohnat dost 13" hlinikovych napodobnenin Macbookov. davam do pozornosti aktualny clanok na notebook.cz ohladne podsvietenia displejov http://notebook.cz/clanky/technologie/2017/pwm-regulace u Lenova je blikanie podsvietenia dost casty problem, hlavne u lacnejsich Ideapadov. Recenzie, kde sa tomu venuju najdes napr. na notebookcheck.net alebo laptopmedia.com.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Pracovní ultrabook pro studenta

Příspěvekod roman2277 » 21 črc 2017 18:14

Lenovo ani omylem.Otřesný servis a nejen servis.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

lucaso
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 10 říj 2008 14:33

Re: Pracovní ultrabook pro studenta

Příspěvekod lucaso » 22 črc 2017 12:49

Děkuji moc všem. Nemáte někdo tip na konkrétní stroj?
Sony Vaio VGN-FW11E

Uživatelský avatar
admin
Site Admin
Příspěvky: 1669
Registrován: 05 kvě 2006 11:52

Re: Pracovní ultrabook pro studenta

Příspěvekod admin » 22 črc 2017 21:31

Ghost: PWM se měří i na NOTEBOOK.cz http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů