Problém s obrazem po modré smrti

Notebooky jsou stále výkonnější a tak na nich lze hrát i náročné hry. O své zkušenosti se můžete podělit zde.
Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Problém s obrazem po modré smrti

Příspěvekod Areon » 07 úno 2017 20:40

Zdravím,

včera se mi ve hře World of Warcraft naskytla modrá smrt a od té doby mi po spuštění hry nejde obraz, zvuk jde. Zjistil jsem, že na integrovaný grafický čip hra funguje jak má a problém nastává jen u dedikované GPU. Problém dělá od modré smrti jen tahle hra. Ostatní jedou v pohodě. Zkoušel jsem hru smazat a znovu nainstalovat. Přeinstaloval jsem grafický ovladač, problém to nevyřešilo. Má někdo nějaký nápad?
PS. Modrá smrt bohužel nastala když jsem nebyl u PC takže nemám detajlnější info o konkrétní chybě. V oznámení není žádná zpráva.

Jedná se o NB MSI GE72.

Intel core I7 5700HQ
Nvidia GTX 970m
8GB ram
Win. 10 home (64bit)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 07 úno 2017 22:10

Zkus reinstal OS a ovladače pouze ze stránek MSI, ikdyž jsou třeba starší.
Hru instaluješ jak? Je to jak u WoT, že stáhneš instalátor z jejich stránek?
Asus ROG Strix G18

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 07 úno 2017 23:12

Ano. Akorád je to přes Battlenet. Nutno dodat, že hra nutně ani instalovat nepotřebuje (funguje i po kopírování složek z pc A do pc B sedí li patch) a lze ji pokud je potřeba spustit i přes exe soubor. Zkoušel jsem ji spustit ze zálohy na externím disku a problém stejný. Reinstalovat celý systém se mi zatím nechce dokud nezkusím vše co jde, starší ovladače GPU ze stránek MSI mi nefungovaly od léta po výroční aktualizaci, včera po modré smrti jsem instaloval novější driver přímo ze stránek Nvidie.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 08 úno 2017 10:04

Jestli to chápu dobře, tak jsi hru neinstaloval úplně znovu, ale použil nějakou zálohu?
Asus ROG Strix G18

Areon
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 05 úno 2013 10:31

Příspěvekod Areon » 08 úno 2017 12:00

Ano, použil jsem 2 zálohy. Jednu s externího HDD kde mám zálohované věci a poté ještě zkoušel spustit hru přetaženou s bratrova PC kde byla jistota že to tam jde spustit. Ono modrou smrt nemám prvně. Na win 10 ji mám cca co 2-3 měsíce, většinou se jedná o chybu kdy přestane grafika pracovat , nicméně se mi to vždy podařilo buď vyřešit aktualizací driverů nebo problém po pár týdnech sám zmizel. (př. League of Legends mi házel modrou smrt a týden jsem to hrál na minimální nastavení aby to běželo, ale poté problém sám zmizel a jede to zase jak má :D ).

Trochu jsem hledal na zahraničních forech a tam radí zkusit hru pustit v okně a až poté ve hře změnit na full screen, tak to po práci vyzkouším, jestli to tak půjde ošulit.

EDIT: Po spuštění v okně mi to napsalo hlášku vpravo dole, že grafický adaptér přestal pracovat, toto info bliklo 3x za sebou a poté se objevila hláška, že byl přístup k tomuto programu pro toto GPU zablokován.

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc co jsem zahlédl na forech a to že se prý má odstraňovat starý ovladač ručně a pak až instalovat nový, ale při update je hned druhý proces (po záloze) odstrańění ovladače a poté až instalace nového zvolí li člověk automatickou instalaci.

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 08 úno 2017 23:16

V 90% případů je rychlejší reinstal OS.
Budeš mít asi pěkný guláš v registrech.

Nejdříve se instaluje ovladač na Intel a až pak na nVidii.
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Notebooky a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů