Acer Travelmate B115

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Acer Travelmate B115

Příspěvekod Ionor » 14 čer 2015 18:22

Nakoľko som pred pár mesiacmi kupoval tento 12" pasívne chladený netbook s dotykovým displejom, pridávam nejaké info pre potencionálných zaujemcov o "niečo ako ultrabook" za rozumnú cenu resp. počítač, ktorý vďaka pasívnemu chladeniu môže bežať nonstop (napr. pre sťahovanie veľkého objemu dáť) bez vážnejších následkov.

-Na štandarty tenkých netbookov solídna klavesnica, zamrzia ale miniaturizované klávesy pre pohyb po stránkach a absencia diody poukazujúcej na zapnutý Caps Lock pri zadávaní hesiel.

-Nadštandartný leskly dotykový IPS displej (matné folie idú dokúpiť, čí s leskom odíde aj dotyková funkcia neviem) s dobrými pozorovacími uhlami aj vo vertikále. Potešiteľné pre bežného užívateľa sú aj bez kalibrácie veľmi prijateľné farby, ktoré sú s ohľadom na maximálny jas 200 nit pri 85% rovnomernosti podsvietenia blízko fotografmi štandartne používaným jasom 150 nit, na ktorom fotky pomerne hodnoverne odpovedajú realite (testované na fotografovaných produktoch, ktoré vlastním v eshopoch). Max. farebná odchýlka deltaE po kalibrácii kalibračnou sondou je nadštandartných 6, čo je lepšie než na mojom podstatne drahšom Alienware 18 a poukazuje to na dobré pokrytie sRGB farebného spektra, ktorý je štandartom v užívateľskej elektronike. Kontrast cez 1000:1 je s ohľadom na max. jas 200 nit výborný a dovoľuje vyniknúť kvalitnej čiernej farbe namiesto obvyklej tmavosivej aku bežne vydno v netbookoch, len na spodnom okraji trochu presvítá podsvietenie, čo je s ohľadom na cenovú kategóriu bežné. Maximálny jas bude ale v kombinácii s lesklým povrchom pri použití vonku bez matnej fólie často nedostatočný...

-Konštrukcia s kovovým vekom displeja dáva solídny pocit s možnosti mobilného použitia, batéria je interná, vyžadujúca pri výmene zábavu zo šrubovákmi, resp dokúpenie externej batérie stavanej pre viacero laptopov pripojením cez vymeniteľný konektor pre zapojenie do el. siete. Hranie 3D vykopávok ako 3D RTS Emperor: Battle for Dune ale s ohľadom na 7,5W procesor a max. jas displeja bude pravdepodobne aj bez externej batérie podstatne lepší než na plnokrných herných notebookoch, tipujem okolo 3h. Výdrž pre wifi surfing je podľa notebookchecku u verzie s nízkonapäťovým štvorjadrovým CPU skoro 7h.
http://www.notebookcheck.net/Acer-Trave ... 197.0.html

Jediným, ale pomerne váznym otravným negatívom je pre mňa v mojej verzii pomalý a hlučný 500GB 5400ot disk, ktorý má následok občasné tuhnutie systému pri multitaskingu, čo som na mojom 8 rokov starom laptope rozhodne v takej miere nepociťoval. Systém je ľahko obnoviteľný do pôvodného stavu zálohou na skrytej partícii na disku cez rozhranie spustiteľné pri štarte klávesovou skratkou podobne ako BIOS.

Neskôr keď bude čas pridám ďalšie info.
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)

Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 32 hostů