Aspire V Nitro

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
rodnnie
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 29 led 2015 02:05

Příspěvekod rodnnie » 05 úno 2015 11:23

Měl jsem doma týden lenovo Y50 s tím 4k displejem, ale nakonec jsem se ho rozhodl vyměnit za acer v konfiguraci s tim 128gb ssd a musím říct, že po všech stránkách (snad kromě designu a klavesnice !!!) vyhrává acer.
Naposledy upravil(a) rodnnie dne 06 úno 2015 17:00, celkem upraveno 1 x.

mikecv
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 14 pro 2014 23:06

Příspěvekod mikecv » 05 úno 2015 11:53

Notebook mam od zacatku rijna.

1) pokud se dobre pamatuju, 110 nebo 100 GB uz nevim presne, na SSD je skryta oblast se zalohou.

3) teploty jsou dobry, v klidu pri surfovani kolem 50C, oni se vetraky zapinaj az pri 60C

4) se zpracovanim jsem spokojenej, pouze ten jako ze kovovy dil, je ve skutecnosti plast, zespodu uz to ma osoupany lak, ale to je detajl. Kladne bych vyzdvihl to ze to ma tu mekcenou upravu, je to mnohem prijemnejsi na ruce nez kov.

6) ja bleeding nemam, ale zase vidim tmavsi oblasti u okraju, nejvic je to videt na sedych strankach, hold levne IPS kde usetrili asi i za filtry.
Acer V15 Nitro black i7 4710HQ;16GB Ram; NV860M@1200/5500; 120GB SSD M2,WD 1TB + 2TB WD Ultra metal

Lukas_CV
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 03 říj 2014 23:45

Příspěvekod Lukas_CV » 05 úno 2015 12:25

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost jak snížit maximální výkon GK třeba na 98% aby nejela na plno začínám zjišťovat že při vyšších teplotách v pokoji to neuchladí a padají mi FPS při cca 84-85 stupních na GK.
Acer Aspire v15 Nitro --> i5-4210H, GTX 860M, 8GB RAM,

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

Příspěvekod Frederik » 05 úno 2015 13:53

m1chael píše:jen bych se chtel jeste zeptat na 6 otazek
.....
3. (pro majitele nitra kteri ho maji uz delsi dobu aspon mesic a vic) jaka je realna teplota cpu pri normalni zatezi, a ve hrach?...

4. (pro majitele nitra kteri ho maji uz delsi dobu aspon mesic a vic) jaka je kvalita šasi?.../

6. jak je to s Display Bleedingem u toho IPSka co je v nitrech?
je to stejna hruza jakou maji ty ipska u zenbooku od asusu kde je to fakt hruza?


Zdar:-),

ty teploty se pohybují při normální zátěži (hudba, film, prohlížení webu) kolem 35°C s podložkou a 3 ventilátory bez maximálně 40°C...ve hrách mi CPU zatím nikdy netopilo nad nějakých 82°C a GPU nešlo nad 65°C vše s podložkou...bez ní jsem to nezkoušel a ani nemám nějak potřebu:).

Šasi je podle mě pevnější než u mého předchozího ntb a to měl 15'' takže by logicky 15V mělo být ještě o něco lepší...jediné co mě na povrchu štve je, že každý kousek prachu je okamžitě vidět + chytání otisků, člověk si připadá jako prase, když vidí jak je to upatlané a popravdě čistit čistím ale nejsem blázen abych to dělal po každé hodině...

A poslední bod bleeding, já teda na svém displayi nevidím prosvítat lautr nic, žádné světlejší body...holt, buď to nevidím nebo jsem měl štěstí:-)...
Acer V17 Nitro Black Edition
i7-4710HQ 2.5GHz s TB 3,5GHz
NVIDIA GeForce GTX 860M
12 GB DDR3, 1TB HDD

Ex: Acer Aspire TimeLineX 5830tg-6659
Intel Core i5-2410M 2.3GHz s TB 2.9GHz
NVIDIA GeForce GT 540
8 GB DDR3
750 GB HDD

Frederik
občas něco napíše
Příspěvky: 58
Registrován: 02 říj 2011 00:35

Příspěvekod Frederik » 05 úno 2015 13:57

Lukas_CV píše:Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost jak snížit maximální výkon GK třeba na 98% aby nejela na plno začínám zjišťovat že při vyšších teplotách v pokoji to neuchladí a padají mi FPS při cca 84-85 stupních na GK.


Co na tom hraješ? Není to simulátor smažení vajec:-D...Používáš podložku? Jakou teplotu máš v pokoji? Máš to taktované?
Acer V17 Nitro Black Edition

i7-4710HQ 2.5GHz s TB 3,5GHz

NVIDIA GeForce GTX 860M

12 GB DDR3, 1TB HDD



Ex: Acer Aspire TimeLineX 5830tg-6659

Intel Core i5-2410M 2.3GHz s TB 2.9GHz

NVIDIA GeForce GT 540

8 GB DDR3

750 GB HDD

Lukas_CV
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 03 říj 2014 23:45

Příspěvekod Lukas_CV » 05 úno 2015 15:20

Hraji WoT ano mám podložku ale jen takovou aby se neřeklo TUTO nemám to taktované a procesor mám dokonce bez boost režimu tedy 99%. Bohužel mám stůl více méně u topení takže to dělá svoje(pokud neběží problém více méně nepozoruji) jinak bych typoval mezi 25-30 stupni nevím přesně. Každopádně i tak mě celkem zaráží že se dostávám na GK nad 80 stupňů.

Je mi jasné že je to tím topením takže se jen ptám jestli by to šlo nějak snížit aby ta grafika sama o sobě tak netopila.
Acer Aspire v15 Nitro --> i5-4210H, GTX 860M, 8GB RAM,

martin12
občas něco napíše
Příspěvky: 45
Registrován: 13 lis 2014 22:14

Příspěvekod martin12 » 06 úno 2015 00:00

tak...a uz som sucast rodiny.
dnes mi prisiel model s i7,16gb ram,128gb ssd.-1055eur.
v jeden den som objednal zaplatil,a na druhy den vyexpedovali,na treti bol doma.
musel som sa dostat cez dve krabice,aby som sa dostal ku krabici s notebookom.riadne zabaleny,aby sa nic nestalo pocas prepravy.
Prvy dojem bol velmi mily,prekvapujuci-pomerne lahky,velmi tenky.
Vsetko drzi na mieste,nic sa nehybe,nevrzga,NEONDI sa.
S touchepadom som velmi spokojny...nakolko som zdedil prsty po mamine,nemam problem ako mozu mat volaktori.

Na klavesnicu si budem musiet trosku zvyknut,ale kladu prijemny jemny odpor pri stlacani takze to bude v pohode.
Obrazovka.ten bleeding tam je v hornom lavom rohu,ale to mi vobec nevadi,pretoze na tomto displeji aspom vidim,ako vyzera biela,a ostatne farby.
Osobne som velmi prekvapeny...skutocne krasne farby...bol som "zvyknuty" na notebook mojej frajerky(lenovo do 350eur) takze toto je pre mna nieco NOVE.
HLUK: je mi smiesne ako si tu sedim,a je ticho...zase...bol som zvyknuty na moj stolovy PC,ktory som mal 50cm od hlavy,otvoreny.
Tento chalan z casu na cas zafuci,ale to je vsetko...
zahral som si na pol hod battlefield 4 ...vtedy uz zacne trosku fukat,ale stale to je uplne v pohode,nic co by vadilo...vlastne...som rad.
Teploty som NEmonitoroval,ale hra isla stale plynulo,takze asi takty drzali na mieste...hral som na 1080p-medium grafika.
Povrch sa zohrial IBA hore pod napisom aspire V nitro...WASD tlacitka boli pohode,a dole pri tocuhepade snezilo.
Na youtube som si len tak pustil prve co som videl...bol to Ego.
Zvuk ma ohromil...ten..."vsestranny" efekt je pekny...samotny zvuk je jasny,plny,teply.Nic takeho som necakal...zase spominam,bol som zvyknuty na lenovo za tristopade euricok...( a pri nom som si hovoril,ze ten zvuk sa DA.)
A TERAZ !!! WI-FI... BUM !
Meter od routera plny,stabilny signal.
6-7 metrov cez jednu stenu od routera-signal stale plny,stabilny.
Signal cez dve steny,cca 10 metrov:4 palicky,stabilny.
Asi ma ujo Acer pocul modlit sa pre dobru wifi...
Mam stastie...
Musim povedat,ze prvotne som velmi spokojny s tym,co som dostal ze tu hromadu penazi. :)

Airo88
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2015 23:25

Acer nitro 15

Příspěvekod Airo88 » 06 úno 2015 00:14

Zdravim ...Mam velmi spatne zkusenosti se znackou Acer..Ale nakonec po prectenych recenzich a clancich jsem uvazil ze v soucasne dobe se treba acer zlepsil a bude vse ok..nakonec jsem se rozhodl koupit tento model. byl jsem 2 dni majitelem acer nitro v15 verze s I5. Na prvni pohled notebook pekný, lehky, tenky.. Jediný co mi vadilo byl prohybaci se diplej, asi dan za celkovou tloustku notebooku(neresim) . Po zapnuti a klasicke registraci , prvni co sem videl na me vybafla nejaka rumunska hlaska, ze program neodpovida, nejaka acer aplikace, kterou nebyli schopny ani prelozit do CZ. Po odinstalovani tuny reklamniho balastu jsem zacal testovat. Prvni sklamani wifi , sedim 3 metry od routeru a signal skakal jak chtel nekdy 2 carky nekdy3 carky nekdy plnej signal. Zkousel jsem odinstalovat ovladace, naistalovat nove, bez vysledku. Mam 25m internet i v plnym signalu mi notebook nameril pouze 5mb a nekdy ani to ne, porovnaval jsem se starym pc co suverene merilo full rychlost. Po nekolika hodinach se acer srovnal a meril uz cca normalne asi tak na den pak zas zacalo kolisat....I s plnym siganlem nesli provozovat videohovory..lide na druhe strane me budto neslyseli nebo jsem se trhal(nevim budto bylo wifi nebo vadny mikrofon i pri nahravani hlasu jsem byl spatne slyset). Dale me sklamal jas nebo spise vysoky kontrast.. Je tak moc vohulenej ze u nekterych her kde nejde nastavit gama byl hrozne tmavy, nakonec sem vyresil manualnim nastaveni jasu primo v nastaveni systemu pomoci kalibraci barev ve win8 pote se to nejak dalo.. no nakonec jsem si rekl jestli ma cenu prehlizet tolik nedostatku u notebooku , ktery stoji 23k. No nakonec jsem ho vratim a mam objednanej lenovo y50 tak uvidime ... Nevim mozna vadny kus to netusim, pri vraceni zbozi se me prodejce tazal jestli nemam zajem o novy kus a zkusit stesti ..povidam ze od aceru si dam zase na chvilku oddych :D

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 úno 2015 00:23

No to sis pomohl s tím Lenovem.Z bláta do louže.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Airo88
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2015 23:25

lenovo

Příspěvekod Airo88 » 06 úno 2015 00:32

Nevim kamarad si ho koupil a zatim zadny otravny problem. Navic lenovo jsem mel jako posledni pc a byl to jediny notebook ktery jsem nikdy nereklamoval...

m1chael
píše často
Příspěvky: 223
Registrován: 23 led 2008 20:32

Příspěvekod m1chael » 06 úno 2015 22:52

swarm píše:3) Běžně při hrách tak 90°C, v Crysis mám v průměru asi 94°C a občas se mi stalo, že na chvíli výkon spadl. Používám ale ten windows profil bez turba a jede to se stejnýma fps a teploty 80°C. ...To se týká procesoru. Grafika ta hřeje minimálně.

4) Kvalita šasi je podle mě super. On to neni vyloženě plasťák a právě třeba ta odolnost se podobá notebookům jako X1. Teď mám ASUS G551, kde mě neuvěřitelně štvou studené hliníkové opěrky na ruce, takže za mě je volba materiálů u Nitra nejlepší možná. Přenáším ho občas za roh a nekroutí se. Nosim ho každý den v batohu už měsíce a nic mu neni.

6) Můj kus je v pohodě. V noci s vyšším jasem displeje na celé černé obrazovce to je vidět. Jinak by mě to tam nepadlo hledat. Nicméně u těch IPS to bývá kusová záležitost. Když to ale porovnám celkově kvalitou s TNkama, tak je to o několik levelů výše.


Diky za popis :)
Tak sem se rozhodl a zitra jedu pro tu novejsi revizi VN7-591G-788L s 4jadrem i7, ac wifinou a 4gb gddr5 verzí 860m.
Snad budu mit stesti na lepsi kus kterej nebude mit moc ten bleeding, protoze co sem zazil se zenbookem to uz nikdy vice.
LAPTOP = HP Spectre x360 13 Dark Ash Silver (i7-8565U, 16GB DDR4..)
EGPU = Mantiz Venus MZ-02 Space Grey + PSU Corsair SF600 600W 80 Plus Gold
GPU = PowerColor AMD Radeon RX Vega 64 8GB HBM2
DISPLAY = Samsung C27FG73 | ROUTER = NETGEAR Nighthawk X4S R7800

Airo88
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2015 23:25

Lenovo y50

Příspěvekod Airo88 » 07 úno 2015 20:45

Zdravim tak lenovo y50 verze s i5 je doma. Muzu rict ze kdyz porovnam s acerem, ktery jsem popisoval o trochu výš. Je to nesrovnatelny rozdil lenovo je bytelne, celokovove, uz na prvni pohled jde videt ze je to kvalitni notebook. Zadne problemy s wifi, zadny bleeding, sice se nejedna o ips ale o TN , ale nevidim nic co by mi vadilo kontrast a podstvit dostatecne a perfektne vyvazene... narozdil o aceru ktery byl hrozne nevyvazeny. Dale zadne problemy s tochpadem a mikrofonem..vse jde krasne nastavit narozdil od aceru ve kterem jsem se nemohl dostat do nastaven synaps. U me tedy vyhrava lenovo na plné čáře !!

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 07 úno 2015 23:02

No kolega nad Tebou nesdílí vůbec Tvůj názor.Jo co člověk to názor.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Airo88
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 05 úno 2015 23:25

lenovo vs acer

Příspěvekod Airo88 » 08 úno 2015 01:10

no mohl to trosku vic rozvest ... zajimalo by me v cem ten acer je tedy lepsi ... :lol:

fx99
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 07 úno 2015 20:18

zdarec

Příspěvekod fx99 » 08 úno 2015 09:31

mužete pls poradit V 17 Nitro 3 tydny starý ,při startu operačniho systému napíše opravuji chyby, pak zčerna obrazovka a už nenaběhne ještě sem to neměl možnost vidět kluk odjel na víkend ke kámošovi ,obrazek dodám ....


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů