Tablet ve velikosti cca 10 palců

jaký tablet si vybrat
Steve89
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 bře 2012 08:24

Tablet ve velikosti cca 10 palců

Příspěvekod Steve89 » 02 úno 2015 18:49

Zdravím,
potřeboval bych koupit tablet s velikostí okolo 10 palců a cenou okolo 12 tisíc. Za něco pořádného jsem ochotný i připlatit.
Nejsem rozhodnut pro operační systém, tablet jsem měl asi jednou v ruce, vubec se v tom neorientuji.
Libí se mi představa, k tabletu připojit flashdisk, nebo externí HDD (toto je u Ipadu asi utopie že?)
Tablet se bude využívat na internet, filmy a potřebuji, aby na něm bylo možno pracovat v officech. Líbilo by se mi možnost připojení klávesnice.



:D předem děkuji za rady.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 02 úno 2015 20:09

Ipad Air.Jiný tablet bych ani nekoupil.(nouzovka možná něco s W8) I zde se dá při troše snahy připojit HDD apod.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Steve89
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 bře 2012 08:24

Příspěvekod Steve89 » 02 úno 2015 21:28

Čekal jsem tu odpověď, poznám rozdíl mezi Ipad Air a Ipad Air 2? Vyplatí se zainvestovat?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 03 úno 2015 03:56

Prakticky ne.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 03 úno 2015 09:52

Steve89: na internet, filmy a office ti staci aj Android tablet za polovicnu cenu iPadu. Ak myslis konkretne MS Office tak ten je dostupny v +/- rovnakej funkcnosti na vsetky 3 OS (Android, iOS, Win).

Konkretne modely ti moc neviem odporucit ale mam doma Nexus aj iPad tak aspon par poznamok Android vs iOS.

Co sa tyka externych ulozisk tak k iPadu pripojis len po jailbreaku. Bez jailbreaku tak maximalne jpegy a video z SD karty fotaku (ale s takym avchd mas smolu lebo Apple ho nepodporuje) alebo potom externe disky pripojitelne cez wifi. K Androidom bez problemov aj bez rootu cez (micro)usb, k Win asi tiez. Niektore modely maju aj citacky SD kariet alebo Ackovyh USB2/USB3 port takze sa nemusis ani obtazovat redukciami. Na iPade mi tiez vadi aj problematicke zdielanie suborov medzi viacerymi aplikaciami, pripadne je to bez podpory v aplikacii bez jailbreaku priamo nemozne.

Co sa webu tyka tak na iPade je bez jailbreaku viacmenej dostupny ako prehliadac len Safari. Chrome a ostatne su len oskinovane Safari doplnene o synchronizaciu bookmarkov s inymi OS. Inak je to +/- to iste.

Co sa tyka klavesnice tak cez bluetooth ju pripojis skoro ku kazdemu tabletu. Niektore Android/Win modely maju pricvakavaciu takze ti z tabletu vznikne mininotebook.

iOS mal tak rok dva dozadu vyhodu v tom, ze mobilne aplikacie sa robili prioritne pre iPhony/iPady. V poslednej dobe sa to uz s Androidom zrovnalo.

Pokial ten tablet pouziva viac ludi tak Android ma oproti iOS velku vyhodu v tom, ze podporuje viac uzivatelskych uctov na jednom tablete. Proste len prepnes do lock screenu a prepnes uzivatela, ktory ma svoje nastavenie prostredia, svoje aplikacie a svoje data. Alebo obmedzeny ucet, ktory ma pristup len k tvojim vybranym aplikaciam (napr. pre deti).

Pokial mas Macbook alebo Mac tak ber urcite iPad, pokial nie tak je to skor na tom kolko do toho chces investovat a preferenciach (externe ulozisko, klavesnica, displej a pod). Rozdiel medzi Air a Air 2 spoznas len v najnarocnejsich hrach.

Este ti poradim aby si nekupoval tablet s internym uloziskom 16GB. Napr. na iOS je uz bezna velkost aplikacie 300-500 MB. Word, Excel a Powerpoint maju spolu 1,35GB, Pages, Numbers a Keynote 1,3GB. To je tak 10% z dostupneho miesta na 16GB iPade len na samotny Office.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Steve89
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 bře 2012 08:24

Příspěvekod Steve89 » 03 úno 2015 14:28

Hry na tabletu hrát nebudeme, od toho máme doma konzoli. Koukal jsem na tablety s Androidem a je jich tolik, že nevím který vybrat. Recenze na většinu z nich hovoří různe. Vubec z toho nejsem moudrý. Líbil by se mi Nexus 9, ten ovšem ve verzi 32gb s LTE stojí 18 tisíc. To už mohu koupit Ipad Air a jailbreaknout ho.

Kdyby měl něko nějaký tip na android tablet, hoďte ho sem.

Děkuji.

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 03 úno 2015 15:11

Já bych volil spíš nějaké zařízení 2v1 s Windows - Asus Transformer Book, Lenovo IdeaTab miix2 a pod., s cenovým limitem 12k si můžeš vybírat.
Oproti Android/iOS zařízením to už bude s klávesnicí a bude i pohodlnější připojování externích úložišť a vůbec práce se souborovým obsahem.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 03 úno 2015 16:18

No nevím Ghoste,ale já používám na Ipadu jen Mercury a Puffin jako prohlížeče.Android je brak-to už radši něco s Win 8.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 03 úno 2015 23:33

Roman2277: na iOS mas afaik 2 moznosti ako spravit browser pouzitelny bez jailbreaku. Pouzit na renderovanie html a javascriptu Safari (ten komponent sa tusim vola UIWebView) a dorobit vlastne UI pripadne aj funkcnost navyse. Rychlejsi Nitro javascript engine zo Safari mozu 3rd party browsery pouzivat az od iOS 8. Druha moznost je spravit proxy browser ako Opera Mini kde sa html a javascript renderuju na serveri.

Android nie je brak. Vo vela veciach je lepsi ako iOS. Brak su lacne Android tablety a telefony kde su bezne 2 roky stare verzie Androidu bez sance na update casto aj bez funkcneho Google Play. Z mojho pohladu bol iOS 7 uzivatelsky po kupe Airu na urovni Androidu z pred par rokov. iOS 8 to ciastocne zlepsil (konecne si mozem nainstalovat pouzitelnejsiu klavesnicu) ale niektore veci su stale nedotiahnute (napr. widgety tak ako ich spravil Apple su imho uplne zbytocne).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

sajty
guru
Příspěvky: 922
Registrován: 18 bře 2014 16:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod sajty » 04 úno 2015 07:12

To je věcný boj mezi zastánci Android vs. Apple, nemá smysl se dohadovat. Já vyzkoušel obojí a Apple bych nechtěl ani zadarmo. Je to ale věc vkusu.
Acer Aspire S13 S5-371 (i5-6200U, Intel HD520, 8GB RAM, 256GB SSD)

Steve89
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 bře 2012 08:24

Příspěvekod Steve89 » 04 úno 2015 08:57

Mám ještě jednu otázku - spustím na Ipadu (byť s Jailbreakem) streamované sportovní přenosy ve stylu http://myp2p.ec ?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 úno 2015 10:45

Ghost píše:Roman2277: na iOS mas afaik 2 moznosti ako spravit browser pouzitelny bez jailbreaku. Pouzit na renderovanie html a javascriptu Safari (ten komponent sa tusim vola UIWebView) a dorobit vlastne UI pripadne aj funkcnost navyse. Rychlejsi Nitro javascript engine zo Safari mozu 3rd party browsery pouzivat az od iOS 8. Druha moznost je spravit proxy browser ako Opera Mini kde sa html a javascript renderuju na serveri.

Android nie je brak. Vo vela veciach je lepsi ako iOS. Brak su lacne Android tablety a telefony kde su bezne 2 roky stare verzie Androidu bez sance na update casto aj bez funkcneho Google Play. Z mojho pohladu bol iOS 7 uzivatelsky po kupe Airu na urovni Androidu z pred par rokov. iOS 8 to ciastocne zlepsil (konecne si mozem nainstalovat pouzitelnejsiu klavesnicu) ale niektore veci su stale nedotiahnute (napr. widgety tak ako ich spravil Apple su imho uplne zbytocne).
No právě.Levné tablety jsou k ničemu.A když už je tablet s Androidem drahý,tak už je lepší koupit Ipad.A jinak bez Jailbreaku bych ani Ipad nechtěl.Až po Jaibreaku je to plně použitelný tablet.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 04 úno 2015 10:47

Steve89 píše:Mám ještě jednu otázku - spustím na Ipadu (byť s Jailbreakem) streamované sportovní přenosy ve stylu http://myp2p.ec ?
Vyzkoušeno.Funguje.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Steve89
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 16 bře 2012 08:24

Příspěvekod Steve89 » 04 úno 2015 10:51

Děkuji, objednávám Ipad Air 2 64 Gb.


Zpět na „Výběr tabletu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti