Záruční doba na vyměněné servisní díly.

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
RadkaSchneidrova
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 30 říj 2014 12:54

Záruční doba na vyměněné servisní díly.

Příspěvekod RadkaSchneidrova » 30 říj 2014 13:36

Dobrý den. Jedná se mi konkrétně o výměnu grafické karty nVidia, kterou mi servis vyměnil (oprava mě vyšla na 2.900,- Kč) a po převzetí opraveného notebooku mi bylo sděleno, že záruční doba na tuto vyměněnou součástku je 6 měsíců. Přitom jsem přesvědčena a ujištěna z několika zdrojů o tom, že záruka na vyměněné součástky je klasicky minimálně 24 měsíců. Co se týče servisu, s jejich službami jsem maximálně nespokojená. Grafickou kartu dokáží vyměnit 3 servisy v republice, ovšem tady v tom servise v Olomouci mi ji vyměnili přímo u nich. Jak s nimi mám "bojovat", co se týče hlavně té záruky?

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 30 říj 2014 14:15

Jestli to byla nová součástka, tak by měla mít 24 měsíců záruku.
Asus ROG Strix G18

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 říj 2014 14:39

COI.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

soban
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 28 čer 2014 20:42
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod soban » 01 lis 2014 10:15

Na opravu je záruka 6 měsíců !

Na zboží 2 roky !

Prostě s tím nic neuděláš a servis nic neporušuje.

Takže asi takto když si tu grafiku koupíš tak máš na ni záruku jako na každé zboží 2 roky, ovšem když ji vymění servis jako opravu tak je záruka na opravu 6 měsíců.

Takže aby jsi měl záruku 2 roky by jsi musel tu grafiku koupit jako normální zákazník, pak je na grafiku 2 roky záruka a musel by jsi jít do autorizovaného servisu kde by ji namontovaly a na tu montáž by pak byla záruka 6 měsíců.

A když by pak přestala fungovat po 6 měsících tak by jsi musel servisu zaplatit za vymontování a jít reklamovat samotnou grafiku pokud by byla vadná která má 2 roky záruku, ovšem pokud by byla vada v montáži tak na tu je 6měsíců a tam by jsi neuspěl.

Ovšem toto má jedno malé úskalí, jako zákazník většinou nemáš možnost zakoupit u nás grafiku samostatně takže se prostě na 2 roky záruky nemůžeš nijak dostat.

Čili ještě trochu jinak:

Pokud v servise koupíš náhradní díl (grafiku) je na ni záruka 2 roky.
Pokud v servisu si necháš NT opravit tak máš na práci a materiál (grafiku) záruku 6 měsíců.

Takže by jsi to musel udělat tak že grafiku koupíš - budeš mít prodejní doklad na grafiku a pak si ji necháš vyměnit v NT budeš mít doklad na opravu pak bude na grafiku 2 roky záruka a na práci 6 měsíců.

Ale takto to podle mě nemáš a máš pouze doklad o opravě pak je na vše záruka 6 měsíců pokud jsi se nedohodla jinak.

Vše platí když budeš vystupovat jako občan - normální zákazník.
Pokud vystupuješ jako firma je to zase jinak.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů