DELL Latitude E7440 vs konkurence

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
JV
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 15 zář 2013 21:20

Příspěvekod JV » 31 pro 2013 17:27

.apache píše:Pokud vím tak FHD znamená IPS, může být ale matný nedotyk nebo lesklý dotykový (notebooky se liší i vzhledem, dotyk. má karbonové víko aby zachovali zhruba stejnou hmotnost). SSD tam jsou dávané mSATA dané do adaptéru takže jsou v místě normálního disku. Vtipné je to, že pokud nemáš konfig s ssd tak normální hdd je tam daný 5mm v takových gumových vycpávkách, místo je tam normálně na 7mm...Kdyby tě ještě něco zajímalo tak se ptej, mám ho asi dva týdny.

Asi by se hodilo, aby to někdo přesunul do nového topicu v Dell sekci, tady je to ot.


Tak to je dobrá zpráva s tím, že FHD jsou u Dellu IPS. Ještě k tomu SSD. Je to tedy mSATA v adaptéru do velké saty. Je možné ji z adaptéru vyndat a přesunout do volného mSATA slotu a do velké saty dát druhý disk?

Ještě jedna otázka, jak je to s konstrukcí? Na fotkách ten podvozek vypadá jak plast, což mě tak trochu odrazuje. Prý jsou to slitiny, ale asi ne celé? Plasty dnešních NTB časem praskají. Začíná to okolo pantů a pokračuje právě podvozkem a pak i palmrestem (blbá zkušenost).

Dík.

Ono, teď už by se to hodilo do sekce Dell přesunout, ale původně se k tomu vlastně došlo tak, že byla vyřčena alternativa k T440s, která se Lenovu moc nepovedla... a pak se to zvrhlo v zájem o Dell.

edit: nepovedla... myslím hlavně ty u nás nabízené konfigurace a stížnosti, že je to odfláknuté, že často něco nefunguje.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 31 pro 2013 19:03

Uchycení mSATA SSD by mělo vypadat takto: http://www.notebookcheck.net/fileadmin/ ... ontage.png

Podle fotek bych spíš řekl, že celý rám je slitinový - zezvrchu to je je vidět jasně a zespoda pod tím černým nástřikem s perleťovým efektem je na pár místech pod krytem součástek vidět stejná matná šedá barva typická pro slitiny.
Naposledy upravil(a) Jirrick dne 31 pro 2013 19:05, celkem upraveno 1 x.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 pro 2013 19:05

TN 14" panely s Full-HD se nedělají, takže v této generaci notebooků ještě můžeme být v klidu a všechny notebooky se 14" FHD mají IPS/VA.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 pro 2013 19:07

mSATA/WWAN slot je na spodku. Jde jen o tu krátkou variantu, takže nic s velkou kapacitou tam nepůjde (myslim, že max je teď 128GB).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

.apache
píše často
Příspěvky: 100
Registrován: 23 srp 2011 20:49

Příspěvekod .apache » 01 led 2014 11:12

Přesun SSD do mSATA slotu a následný boot z něj by měl být možný, doporučuji pročíst příslušné téma na fóru notebookreview.com, kde se to dost řešilo. Konstrukce spodku je asi nějaký kompozit či co ale působí to dost "kovoidně", i podle typického škrábance který se mi již povedlo vytvořit :D . O panty bych se nebál.

Klidně bych tu napsal obsáhlejší postřehy, ale myslím, že swarm řekne všechno podstatné takže rozepisovat se tu nějak extra nemusím. Ale na otázky rád odpovím a poradím. Každopádně za mě bych ho klidně doporučil. Jinak zjišťuju, že ty věci, co mi trochu vadí, jsou pro Dell typické a nejedná se o vrtoch tohoto modelu, takže kdybych nebyl slepý, dávno bych si jich všiml u známých :D .

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 19 kvě 2014 21:12

Rád bych se zeptal majitelů, jak je na tom touchpad a poinstick - Dell pokud vím dává od průšvihu se "samojezdícími" Synaptics touchpady ještě ve starých C řadách jenom Alpsy a všechny Delly jsou na touchpadu i poinsticku takové...líné, ať se ovladač nastaví jakkoliv - buď to je to jak auto se zataženou ruční brzdou a nebo zase jak naspeedovaná myš, odezva a reakce je taky nějaká pomalejší, línější, ať se nastaví cokoliv. Synaptics funguje bez prodlevy a briskně.
Pociťuje někdo ten rozdíl, nebo už je to vylepšeno a srovnatelné?
Ptám se z prostého důvodu, neboť E7440 mne hodně zajímá - IPS FHD displej, 3 tlačítka poinsticku, výborná klávesnice s ještě lepším podsvícením - vcelku skoro všechno, co potřebuji ke štěstí, co na nových Thinkpadech zařízli a u Dellu poskládali do ultranotebooku moc pěkného designu...

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 14 čer 2014 02:53

Tak jsem si odpověděl sám, tím, že jsem si E7440 koupil.
Po stránce výkonu (mám I7 4600U, 16GB) naprostá spokojenost. 80% času bez velké zátěže běží pasivně, takže úplné ticho. (s SSD diskem).
Displej velmi dobrý, IPS je znát na barvách i úhlech, podsvícení naprosto dostatečné (na maximu to svítí jak dálkový halogen u auta)
Ergonomie klávesnice, její kvalita i podsvícení nadprůměrné - podsvícení je i z úhlu vidět minimálně a klávesnice je na ultrabook skutečně příjemná.
Konektory, jejich umístění - to je hodně spicifické, ale pro mne určitě vyhovující.
Průšvih je touchpad a pointstick (ani ne tak kvalita a funkce - ač je to Alps, touchpad je příjemný a bez lagu, poinstick o trochu horší, pokud se srovnává se Synaptics na starších Lenovech).
Ale problém je s driverem od Alpsu/Dellu - zmizela možnost nastavení citlivosti přítlaku a horizontální i vertikální posun jedním prstem.
Takže touchpad funguje tak, že se prst snad ani nedotýká a už se pohybuje kurzor (extrémně citlivé) a na scrolling dvěma prsty a ještě natvrdo reverzní se mi těžko zvyká.
Kdyby měl někdo tip na nějaký "tweak" pro zpřístupnění citlivosti a vrácení scrolingu na boční hrany touchpadu a jedním prstem - sem s ním, protože driver pro W8 tohle prostě neumí, nebo jsem to nenašel (skutečně nechápu proč - do teď jsem si myslel, že nastavení citlivosti přítlaku je docela zásadní nutnost :( )

L4kas
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2010 13:26

Příspěvekod L4kas » 16 čer 2014 14:50

Mohu se zeptat, kde jste sehnal Vaši konfiguraci? Mám o něj zájem ale v této konfiguraci jsem na něj nenarazil

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 16 čer 2014 15:32

tiktak: Pokud jde o nastavení touchpadu, lze nainstalovat ovladače přímo od Alps a pak tam budeš mít všechno. Dokonce mám pocit, že se to s nima i o trochu lépe chová.

L4kas: Můžeš si nechat udělat custom konfiguraci. Buď přes nějaké partnery. Já mám na tohle třeba kamaráda přímo z DELLu. Možností je určitě víc.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 16 čer 2014 16:35

L4kas: swarm má pravdu - pro firemní zakázky (více notebooku či dalšího hardware) se dělají věci podle požadavků, takže relativně cokoliv není nemožné (CPU, RAM, displej, baterie, příslušenství atd.) A ceny jsou také pak jiné.
Já mám notebook původem z německa (s NBD zárukou, kupován jako asi 3 měsíce použitý, ale skladovaný v krabici, takže ve stavu nového) a v konfigu bylo původně 8GB RAM v jednom slotu, takže jen dokoupení a přidání dalšího. (přiznám se, že jsem ušetřil asi 20t, proti ceně této konfigurace kolem 50-55 tisíc)
Ale i v CZ je mylsí pár firem, které se Delly zabývají a mohli by Ti nabídnout konfig v podobném provedení.

swarm: díky, já zkusím pohledat - už jsem byl na Alpsu Homepage, ale (na rozdíl od Synaptics) tam volně stažitelné drivery nemají (nebo jsem blbě hledal) a jen vím, že se různé Alps drivery povalují na internetu, tak zkusím něco stáhnout a vyzkoušet.
Pokud máš přímo zkušenosti s nějakou osvědčenou verzí, moc bych prosil nějaký odkaz nebo číslo verze - klidně i do SZ.
Moc děkuji.

Jen opět nechápu logiku Dellu, pokud nativní driver od Alpsu obsahuje dejme tomu reverse scroling (vypnutí zapnutí), scroll jedním prstem či nastavení citlivosti (což samozřejmě chápu, že by obsahovat řízení těchto základních věcí měl), proč si to Dell "zablokoval", aby si lidé museli zvykat na "nějaké" nastavení :shock:

Jinak k tématu - E7440 je mazlík, až na ten "neduh" s Alpsem (který možná díky swarmovi dnes vyřeším :)) je to skutečně lehoučký a neskutečně výkonný prcek (samozřejmě nepočítám 3D, hry, video...) kde díky Intel HD excelovat ani nemůže), ale jako lehký pracovní notebook nebo u mne "gaučový" pracovní notebook mohu jen chválit - na 80% času bezhlučný, nehřející se, s aplikačním výkonem opravdu víc než dostatečným v rámci třídy ultrabooků s integrovanou grafikou.

Na co jsem přišel, že mi vadí systémově je, že v šachtě pro HDD (SSD mám v mSATA) je přesně ve středu položený flex kablík (nevím kam vede a co dělá a nehledal jsem), který trošku vystupuje a nedá se "přitáhnout" ke dnu šachty a tí pádem je nutnost 7mm HDD. Pokud by tam kablík nebyl, vešel by se tam myslím docela v pohodě i 9.5mm rotační disk (asi by se musel uchytit jinak, než do klícky, ale vešel) a pak by mohl být v E7440 systémový mSATA SSD + SATA 2.5 HDD třeba 1-2 TB. Pro mne na fotky v RAWu naprosto ideální "skladiště", takhle jsou u nás dostupné jen maximálně 500GB "Think" disky a je jich jak šafránu.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 16 čer 2014 17:38

Můžeš do 7mm narvat 1TB WD slim. Oficiálně to DELL nenabízí, ale ta možnost tu existuje a je ověřená funkčnost.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 16 čer 2014 22:25

To je předpokládám disk WD Blue Slim 1TB (v čechách jsem jej nikde nenašel)

Vyzkoušel jsem mnoho stažených Alps driverů, ale všechny vyzkoušené pouze emulují myš a jiné nastavení není k dispozici (není zobrazené, nedá se mimo rychlosti posuvu a tlačítek) nic nastavit.

Tak jsem se zase vrátil k Delláckému driveru,

Nebyl by nějaký odkaz na funkční verzi?

tiktak
guru
Příspěvky: 708
Registrován: 04 kvě 2014 22:21

Příspěvekod tiktak » 18 čer 2014 18:43

Tak beru zpět (neumím hledat :oops: ) - disk WD Blue 1TB Slim 7mm je k dispozici v mnoha e-shopech, takže jej objednám a vyzkouším.
Česká klávesnice je bohužel zatím (i přes známosti) poměrně nesehnatelná jako spare parts, musí se objednat i s výjezdem technika takže cca 1800 + další cca 2000 za výjezd technika a montáž.
Dell tímhle prý reaguje na "zvýšený počet" zájemců právě o specifické díly (klávesnice, displeje, propojky od MB k displejům diskům atd), kterými lidé chtějí ušetřit nákupem z ciziny, nebo nákupem levnějšího konfigu, který si následně chtějí levněji "dotunit" na SSD, FHD displeje, podsvícené klávesnice atd.

U reakce touchpadu jsem zjistil, že čím větší rychlost pohybu se nastaví, tím se mi zvyšuje lineárně citlivost přítlaku, takže rychlejší touchpad = hodně citlivý touchpad. Na střední nastavení je citlivý a přesný akorát, ale zase poměrně pomalý - na přejetí celé plochy z rohu do rohu musím minimálně jednou přehmátnout :(
je: 2x T60P, X220, 2x 8570W Dreamcolor, E6420
bylo: E7440, M6600, X230T, T440P, E6400, XPS 1330, D630, D620, D610, D600, C640, HP N6200, HP NX8220, T43P


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů