17" desktop replacement s čo najlepším displejom

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

17" desktop replacement s čo najlepším displejom

Příspěvekod Ionor » 06 kvě 2014 10:43

V dohľadnej dobe budem hľadať náhradu za dosluhujúci Dell XPS M1710 a nakoľko som sa notebookom a ich vývoju dlhodobejšie intenzívne nevenoval, mám otázky na ľudí, ktorý sú momentálne v obraze.

V princípe sháňam niečo podobné než je môj momentálny 17" notebook s výkonnejšou grafikou (GTX770M, GTX860M na novej architektúre, alebo Quadro FX3100M) ideálne s kovovo-plastovo kompozitným telom (plast na povrchu) s potrebnou tuhosťou a zároveň odolnosťou povrchu voči korózii z potu (čiže ideálne nič s povrchom z aionidizovaného hliníku s ktorým mám zlé skúsenosti).
Podstatné je aby som podobne ako v prípade môjho notebooku nepotreboval dokupovať externý IPS display (ktorý som už stejne dávnejšie predal) a teda aby boli farby v rámci sRGB hodnoverné a ideálne pokryvali aspon 95% tohto farebného rozsahu (widegamuty v prípade 18bit TN displejov pokrývajúce väčšinu AdobeRGB taktiež niesu veľmi ideálne, nakoľko je problém s kalibráciou).
Kvalita integrovaného repra a výdrž na batériu pre mňa nemá vysokú prioritu, ale pokiaľ sa nejedná o laptop s 30bit displejom uprednstním stroj s možnosťou prepínania grafík kôli lepšej životnosti dedikovanej grafik a nižšiemu hluku pri prehrávaní a kódovaní videa.

V princípe mi vyšli ako kandidáti:
Dell Precision: ktorý som ale zavrhol kôli faktu, že používa podobné chaldenie ako môj laptop len s podstatne teplo viac vyžarujúcimi komponentami, čiže napriek tomu, že je o dost hlučnejší, pomerne silne hreje v záťaži.
http://www.notebookcheck.net/Review-Del ... 108.0.html

Dell Alienware 17: tu mi vadí viacero vecí, ostré hrany na palmreste, displej u ktorého biela farba prakticky neexistuje, namiesto toho zobrazuje len nejaký svetlomorý odtieň, ktorý si môžete pomýliť s bielou farbou a pozorovacie uhly taktiež bojujú aj voči displeju na mojom 7 rokov starom laptope. Pulzujúce a pomerne hlučné chladenie (podľa notebookchecku cez 50dB) taktiež nepridáva na atraktivite aj keby mi pri tom pulzovalo podsvietenie s použitím AlienFX efektov. Pulzovanie chladenia podľa niektoržch ohlasov ale už možno vyriešil firmware, ako je to s možnosťou vymeniť na grafiku nevhodný a v konfigurátore pomerne predražený FHD displej niečim rozumnejším som zatiaľ nepozeral. O kvalitách základného HD+ displeja si ilúzie taktiež nerobím, ale trebars je čo do podania farieb lepší.
Pokiaľ by šlo dohodou s DELLom nakonfigurovať FHD diplej použitý v Precision M6800M (vcelku dobré farby aj pozorovacie uhly) a firmware už poriešil pulzujúce chladenie, tak by to bol asi jeden z hlavných uchádzačov nakoľko sa dá zohnať za pomerne rozumnú cenu.
http://www.notebookcheck.net/Review-Ali ... 755.0.html

Dell Alienware 18: tu sú problémom rozmery nakoľko displej je tu pomerne použiteľný (zvyknem používať XPS v posteli, ale pri tejto váhovej kategórii no neviem) a taktiež pre mňa nepotrebný príplatok za druhú grafiku, ktorú vôbec nepotrebujem a aj keď berem, že druhý slot zlepšuje možnosti upgradu, nemožnosť kúpy tohto stroja napr. s jednou GTX880 to výrazne kazí, nakoľko výmena dvoch high end dedikovaných grafík sa po rokoch vzhľadom na ich neklesajúcu cenu proste nevypláca.
http://www.notebookcheck.net/Review-Ali ... 566.0.html

HP ZBook 17: nato, že má 30bitový RGB LED displej, ktorým prichádza o možnosť prepínať grafiky a tým zvyšovať životnosť Quadra, je farebný rozsah displeja v sRGB predprodukčnej verzie testovanej na notebookchecku pomerne priemerný. Hlavný problém by som videl ale hlavne v cene, keby som ale uvidel model s grafickým výkonom aspoň ako u Quadro FX 3100M a v cene základného Alienware 18 asi by som Zbook zvažoval za predného kandidáta.
http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 222.0.html

Asus napriek výbornému chladeniu som vyradil kôli zlému prístupu k chladeniu a taktiež pomerne vysokej zmetkovosti, Eurocom zase kôli konštrukcii (priveľa plastu v základni a kovové závity zapustené do plastu s ktorými mám zlé skúsenosti z Asusov rady Eee), MSI mojím potrebám nevyhovuje.
Naposledy upravil(a) Ionor dne 06 kvě 2014 11:18, celkem upraveno 2 x.
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 kvě 2014 11:13

Mozna by byl pro Tebe idealni nejaky Goldmax nebo podobna skladacka.
Asus ROG Strix G18

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 kvě 2014 11:20

Že má HP ZBook 17 30bit barvy neznamená, že musí mít největší barevný rozsah, o tom to vůbec není. Ty wide-gamut TN panely, mnohdy klidně jen s 6bit přesností na kanál maj sice velký rozsah, ale právě kvůli tomu maj úplně extrémní odchylky, takže to neni pro reálnou práci na kvalitní print výstup. V ZBooku si ten displej právě můžeš zkalibrovat a dostat se na odchylky o řád nižší.

Nicméně vzhledem k tvým potřebám tohle asi neni věc, kterou bys ocenil.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 06 kvě 2014 11:24

Orgasmic:
Goldmax je defacto Eurocom (predávajú ich laptopy) spomenutý na konci, problém mám s tým, že kov je u modelov ktoré ma jakž takž zaujali ako napr. Neptune presne tam de ho nechcem, na povrchu a nie tam kde ho potrebujem, v základni a okolo šrubiek, čo som pozeral tak Eurocomy majú kovové závity zaliate do plastu podobne ako lacné netbooky. Po viacnásobnom otváraní a odšrubovavaní som mal problém zo závitmi aj v kove u mojho XPS, u plastovej základne by sa asi zdaleka nedožili 5 rokov ako u kovového palmrestu na XPS ktorý som z dôvodu opotrebovaných závitov, ktoré sa odpojili od kovovej základne musel vymeniť za nový.

Swarm: preto som aj písal, že widegamuty použivajúce TN nechcem...
Pre editáciu grafiky vyžadujúcej presné farby som používal stolný IPS takže áno využil by som to, aj keď stejnu presnosť ani dreamcolor pravdepodobne mať nebude pokiaľ finálna verzia nepokrýva celé sRGB ako predprodukčná.
Naposledy upravil(a) Ionor dne 06 kvě 2014 11:35, celkem upraveno 2 x.
Acer Travelmate B115(2015+)

Dell Alienware 18(2014+)

Dell XPS M1710(2007+)

Logitech Daedalus(2015+)

Logitech Performance MX (2015+)

Razer DiamondBack(2005-2014)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 06 kvě 2014 11:33

Reaguješ na mě? Ale já zde nic nepsal.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 06 kvě 2014 11:35

roman2277 píše:Reaguješ na mě? Ale já zde nic nepsal.

Ok :D
Acer Travelmate B115(2015+)

Dell Alienware 18(2014+)

Dell XPS M1710(2007+)

Logitech Daedalus(2015+)

Logitech Performance MX (2015+)

Razer DiamondBack(2005-2014)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 06 kvě 2014 11:59

Ionor: Proč by nemohl mít tu přesnost, když nepokrývá celý prostor? To jsou přece dvě rozdílné věci. Musel bys napsat, co doopravdy a na jaké úrovni děláš, protože takhle se nedá radit. Pokud potřebuješ pracovat v krajních hodnotách sRGB, tak problém máš, ale v čem to konkrétně potřebuješ? Pracuju s grafikou hodně, ale všechno se mi více méně vejde do nějakých 70% spektra od středu.

Btw psal jsi, že jsi ten monitor zase prodal, takže asi zas tak moc potřeba nebyl. Já tě nechci podceňovat, ale kdysi jsi měl nějaký web, a tam jsi měl ukázky, ze kterých bylo poznat, že jsi ohledně grafiky spíš na začátku snažení. Pak je otázka, jestli neřešíš hardware, který je tak trochu overkill pro tvoje potřeby na příštích třeba i pět let.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 06 kvě 2014 12:09

swarm píše:Ionor: Proč by nemohl mít tu přesnost, když nepokrývá celý prostor? To jsou přece dvě rozdílné věci. Musel bys napsat, co doopravdy a na jaké úrovni děláš, protože takhle se nedá radit. Pokud potřebuješ pracovat v krajních hodnotách sRGB, tak problém máš, ale v čem to konkrétně potřebuješ? Pracuju s grafikou hodně, ale všechno se mi více méně vejde do nějakých 70% spektra od středu.

Btw psal jsi, že jsi ten monitor zase prodal, takže asi zas tak moc potřeba nebyl. Já tě nechci podceňovat, ale kdysi jsi měl nějaký web, a tam jsi měl ukázky, ze kterých bylo poznat, že jsi ohledně grafiky spíš na začátku snažení. Pak je otázka, jestli neřešíš hardware, který je tak trochu overkill pro tvoje potřeby na příštích třeba i pět let.


Príklad: keď nejaký displej nepokrýva krajne hodnoty zelenej v rámci sRGB, tak asi veľmi presne krajinky plné žiarivej zelene zobrazovať nebude, či už ich potrebuješ editovať na fotkách, alebo vytvárať v kresliacich programoch pri vytváraní pozadia.

Potrebujem displej na editáciu fotiek, videa a kreslenie s tabletom wacom. To, že som si na stolnom displeji podstatne lepšie vychutnal filmy je už druhá vec. Na 3D grafiku ako napr. koncept tanku ktorú som mal na stránke je kvalitný displej nepodstatný o tom nepochybujem ani ja, tam ani snaha o nejakú vysokú realičnosť ani potrebná nebola :roll:.
Problém je, že za laptopom sa mi podstatne lepšie pracuje ale aj oddychuje ako za veľkým stolným displejom s pohľadu ergonomie, čo je dôvod prečo som veľký displej predal.
Tvoju snahu neplytvať na blbosti si samozrejme cením... ale nijak mi to nepomáha, nakoľko môj terajší DELL XPS mi dostatočne ukázal čo mi vyhovuje s pohľadu ergonomie a v čom ma limituje štandartný displej v laptopoch.
Acer Travelmate B115(2015+)

Dell Alienware 18(2014+)

Dell XPS M1710(2007+)

Logitech Daedalus(2015+)

Logitech Performance MX (2015+)

Razer DiamondBack(2005-2014)

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 06 kvě 2014 12:27

Jestli pro Tebe neni vydrz na baterii prioritou, tak si kup nejaky All-in s IPS displayem...ten se da prenaset jako notebook :D
Asus ROG Strix G18


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů