Propojení ntb s PC

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
Belier
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 13 pro 2008 15:33

Propojení ntb s PC

Příspěvekod Belier » 30 zář 2012 09:01

Zdravím, na obou PC mám W7 a snažím se je propojit skrze křížený kabel, abych mohl přesouvat soubory z jednoho pc na druhý a nemusel to tahat po ext. HDD. Zkouším to podle návodů na googlu, ale pořád bez úspěchu.

Už když je propojím kabelem, tak se tváří, že o sobě neví a nejsou na stejné síti (napadá mě, že mi na to na ntb chybí nějaké ovladače) a tím pádem pak nefunguje úprava IP adres v TCP/IPv4 a ani nejde pingnout na druhý PC. Na druhou stranu se mi to všechno zdá až příliš zdlouhavé, představoval jsem si, že přijdu, propojím je kabelem a vše se udělá automaticky a já budu moci lehce z NTB přesunout soubory do PC a ne že budu muset ručně nastavovat IP adresy a bůh ví co ještě, to už by pak rychleji asi fakt vyšlo cpát to na flashku.. Díky za odpovědi.

sill
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 18 dub 2009 19:07

Příspěvekod sill » 30 zář 2012 12:04

jestli máš v ntb sata disk tak ho dej do pc

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 30 zář 2012 12:28

Když se propojuje přes křížený kabel (nebo i přes switch/hub), tak se buď oběma síťovkám musí nastavit pevná IP adresa ze stejného subnetu (aby se viděly), nebo na jednom PC musí rozchodit DHCP server, aby si druhý PC mohl automaticky nastavit adresu.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů