15,6" ntb multimedia a práce (20-25tis)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 srp 2012 16:33

Tak ona zakladni instalace Win7 64bit zabere kolem 10GB.
Po case uz ma ale klidne slozka s Win 2-3x tolik :)
Asus ROG Strix G18

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 13 srp 2012 16:41

No právě, schválně jsem koukala, kolik co zabere, a že ten Win se nějak roztahuje postupem času...čím to vůbec je - aktualizace? nějaké zálohy nebo tak? a tisícovka navíc se našla, takže vezmu ten větší, díky:)

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 13 srp 2012 17:09

pokud jsou peníze, tak určitě, já chtěl jen podotknout, že i s 64GB se dá žít, pokud by ty peníze nebyly :-)
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

Sojkicz
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 srp 2012 22:17

Příspěvekod Sojkicz » 19 srp 2012 23:44

Mám podobný problém. Sháním notebook kolem 25 tisíc na práci do školy a photoshop (do budoucna možná i příležitostné stříhání krátkých filmů). Nemám externí monitor a ani si ho nebudu pořizovat (musel bych hned dva), proto bych rád co nejlepší displej. V těsném závěsu je pak kvalitní zpracování, s notebookem nezacházím zrovna v peřinkách - dokud se to nezačne brát doslovně - a z mých zkušeností má notebook v posteli větší tendenci "se ničit". Občasné hraní, ale spíše starších her, novinky na tom rozjíždět moc neplánuju (i když ani zahrát si Risen 2 by mi nevadilo...).

Displej: 14"-15,6", min. 1600x900, CO NEJLEPŠÍ
Procesor: Intel Core i5/i7 (Ivy Bridge)
Grafika: kombinace by byla supr, pokud samotnou tak výkonnější
RAM: nepodstatná, klidně rozšířim později
HDD: ani tady velký požadavky nemam, SSD jsou pro mě asi zbytečný luxus
USB: minimálně 3 porty, minimálně jeden 3.0
Hmotnost: Pod 3 kg
Baterka: cca 5hod a víc by bylo fajn
Další: Wifi i kabel, HDMI, VGA, sluchátka, čtečka SD karet

Cokoli navíc je spíš bonus.

Sony je pro mě příliš křehké, s Asusy nemám dobré zkušenosti (i když nevím jak jsou na tom s kvalitou v poslední době). Sám jsem skončil především u těchto dvou modelů:

DELL Inspiron SE 7520 N-7520-N2-701
http://www.alza.cz/dell-inspiron-7520-s ... .htm#popis
Lenovo ThinkPad Edge E530 3259-A6G
http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... .htm#popis

Ale jsem otevřený i jiným návrhům... Umí to někdo srovnat?
Děkuji

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 23 srp 2012 08:13

Nora: tak co, koupila jsi nakonec to Lenovo (NZQAAMC)? Napiš kdyžtak v krátkosti dojmy :)

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 23 srp 2012 13:50

zac.je toho.loket: jo koupila, zatím bez ssd, neb ho nemají na skladě, ale plánuju upgrade.
Krátce k notesu - určitě se vyplatilo jít do vyššího rozlišení displeje. oproti tomu základnímu je to skok dopředu, jas je dostačující, většinou mám staženo hodně pod půlku, barvy jsou dobré, není to "vyblitý displej", i pozorovací úhly se dají, samo na TN panel. Mřížku vidět není, leda bych na to mžourala fakt zblízka. Takže kdo chce aspon normální kvalitu displeje a ne hnus, tak doporučuju to 1600x900. S drobností písma nebo ikon nemám problém. Není to super extra displej, ale koukat se na to dá v pohodě.
Jinak notes je tichý, spíš slyším HDD než větrák, ten si odfoukne při startu a pak sklapne. I přes ty horka byl notes chladný a tichý..když větráček jede, tak jen lehce šumí. Zpracování je fajn, nezaznamenala jsem nějaké vrzání nebo prohyby (kromě numeriky nad mechanikou). Panty víka působí solidně. Hlasitost repráčků je taky v pohodě, zvuk notebookový, ale nic neškvrčí ani při vyšší hlasitosti. Zkoušela jsem spustit Mafii 2 (na nižší detaily) a v pohodě to šlo, i se na to dalo koukat (ale nejsem pařman, pro někoho to možná nebude dostačující). Při hraní se to už roztopilo víc (hlavně na levé straně, bude lepší si k němu připojit klávesnici, myš, přece jen to je teplé dost), větrák zapracoval víc nahlas...po vypnutí hry to do chvilky bylo zase všechno studené. Teploty při hraní jsem neměřila, v běžném provozu je všechno kolem 40 stupňů. Píše se na něm moc dobře, jen si musím přivyknout, že je v klávesnici trackpoint, občas do něj rýpnu omylem nehtem.
Trochu mě rozčiluje touchpad, jednak to vroubkování, na to jsem si musela pár dní zvykat, prst po něm spíš skákal, než klouzal...a pak dost klepe při klikání (nevím, jestli to dělají všechny beztlačítkové touchpady).

Takže až na ten touchpad zatím spokojenost. Klidně se když tak ptej, co by tě zajímalo, pokud budu vědět, tak povím:)

jo, ještě jsem zjistila, že ta lesklá plocha mezi klávesami se odráží do dispeleje, když na ně v určitém úhlu svítí lampa nebo tak..ale neruší to při práci, já si toho všimla, když jsem koukla na vypnutý displej z určitého úhlu a prvně mě napadlo, jestli je to tak zapatlané nebo co...a ono to dělá ta lesklá vrstva. jinak je notes matný černý, docela příjemný materiál na dotek. Nešpiní se to.

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 23 srp 2012 14:55

Vlastně už jsem ho objednal :) i přes problém s pulzujícím větrákem, kterej mě dost nahlodal... viz tohle vlákno http://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Ed ... 577/page/6 doufám, že to vyřeší BIOS update. Ten clickpad je nic moc no :? stejně hodlám používat trackpoint nebo myš.

Taky mám v plánu upgrade RAMky na 8GB a časem koupit SSD

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 23 srp 2012 17:10

jo, o tom jsem četla, tedy zpětně, co ho mám doma..snad mě tohle nepotká
:?

hm o té RAM jsem taky uvažovala, když už se v tom budou rýt a dávat tam to ssdčko, že tu RAMku tam šoupnout při jednom....

A přišlo mi, že teda v notesu strašilo /straší dost trial verzí a podobných...ale tak to úklid nebo reinstal taky vyřeší.

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 25 srp 2012 13:51

Nora: ahoj, tak už z něj píšu, klávesnice dobrá, trackpoint o zvyku, display velice mile překvapil :) Ten clickpad je ale docela děs. Má slušný vůle a ty zvuky pi klikání bych raději neslyšel. NTB je plný bloatware, takže časem to určitě promažu. Problém s pulzujícím větrákem se taky projevil :( ale ne hned a musel jsem dost poslouchat nebo být v tiché místnosti, abych to dobře rozpoznal. Updatoval jsem BIOS, ale nepomohlo, tak uvidíme, jestli vydá Lenovo nějakej fix.

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda ti jede větrák neustále? (mně ano a jen tak šumí).

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 25 srp 2012 15:47

mě ten clickpad připadá strašně měkký a tenký, takže stačí málo a hned klape a ohýbá se...ale už se učím na něj fakt jen lehce šahat,tak aby moc nevrzal. Každopádně je to asi nejslabší místo ntb.

Ten pulzuicí větrák se ti projevuje kdy, nebo jak? Možná mi to dělá taky, jen jsem nebyla v pozoru ve správné chvíli. Mi jede, ale musím se naklonit až k výdechu, abych slyšela slabé šumění.

A bloatware je kupa, to máš pravdu...po startu mi naskočilo nějakých 111 procesů na pozadí?! to se mi zdá strašně moc.

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 26 srp 2012 19:52

Na clickpad se musí hodně jemně a pak neotravuje...stejně si koupím myš. Větrák se začne ozývat, když dojde k vyššímu vytížení procesoru a potom jak otáčky začnou klesat, tak místo toho, aby úplně utichl, tak začne ve velice nižších otáčkách pulzovat v intervalu asi 2s. Je potřeba se na to zaměřit...

Myslím ale, že jsem to již vyřešil odinstalováním Lenovo Solution Center

edit: tak beru zpět...surfuju a najednou se z ničeho nic na pár sekund rychle rozběhne větrák a pak zase utichne a začne pulzovat :-/

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 28 srp 2012 13:08

Aha, tak to budu schválně hlídat, jestli něco takovýho to dělá. Není to třeba výrobním kusem? že nějaká várka to dělá a jiná ne?

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 28 srp 2012 14:02

podle recenzi to delaji vsechny kvuli nedotazenymu BIOSu

stago
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 07 led 2013 13:24

Vaio S15 chlazeni

Příspěvekod stago » 07 led 2013 13:41

Ahoj všem,
Asi týden mám nově Sony VAio S15 SVS1511V9ES.
Displej je prostě skvělý, klávesnice taky, pevný disk jsem vyměnil za SSD (notebook okamžitě ožil, start se neuvěřitelně zrychlil).
Co mě na něm vadí - větráček běží pořád, i s minimálními otáčkami je slyšet rapkavý zvuk, který je hlavně v tiché místnosti, nebo v noci hodně rušivý. To samé platí o optické mechanice - Ta při každém probuzení notebooku ze spánku zachrastí když kontroluje jestli není vložené médium.
Tělo notebooku vypadá opravdu jako nejlevnější plast, nicméně jsem rád za nízkou hmotnost.

Provedení můžu srovnat s notebookem Acer 5810T, kde byla - pevnější konstrukce, delší výdrž na baterii (ale i nižší výkon), kovově vypadající šasi na první pohled vypadá robustněji, i když je notebook o pár deka těžší, větráček při nízké zátěži není absolutně slyšet. V tomto to má Acer opravdu vyladěné.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 20 hostů