15,6" ntb multimedia a práce (20-25tis)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Kube55
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 10 čer 2012 17:49

Příspěvekod Kube55 » 03 srp 2012 18:54

Začnu větráním. Dá se přepínat mezi dvěma režimy, režim stamina (integrovaná grafika) a režim speed (grafika nvidia). U obou režimů si můžeš nastavit, jestli chceš prioritu větrání, tichosti nebo něco mezi tím. U režimu speed je podle mě blbost dávat tichost, takže větřák mě jede i když nic nedělám (samozřejmě potichu, sotva ho slyším). Když dáš režim stamina, klidně můžeš zvolit tichost, protože se nepočítá, že s ní budeš hrát hry. Integrovaná grafika při běžné činnosti skoro nehřeje. V tom případě větřák neslyším vůbec.

Baterka na režimu stamina, s polovičním jasem, vydrží necelých 6h. Kdybys ale dala jas na minimum, měl by dát těch 6,5h. V režimu speed je podle mě výdrž nepodstatná. Protože když už použiješ speed, budeš nejspíš připojená k elektrice. Ale i tak mě psal při maximálním jasu cca 3h.

nosooo

Příspěvekod nosooo » 03 srp 2012 23:14

A ako sú na tom tie repraky?

Kube55
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 10 čer 2012 17:49

Příspěvekod Kube55 » 04 srp 2012 10:59

Repráky bohužel nemám s čím srovnávat. Je to můj první notebook. Ale kvalita mě nijak neudivila. Řekl bych, že takový průměr. Na nějaké ty videa na internetu či hry mě to bohatě stačí. Pokud chci kvalitní zvuk, musím sáhnout po sluchátkách. Těm se žádné repráky u notebooku nevyrovnají.

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 06 srp 2012 13:28

Tak jsem se byla kouknout na to Sony a Lenovo...Asus teda nebyl, prý je vyprodaný. A musím říct, že ( i pro ty, co sledují tohle vlákno:)) Sony je pěkný notes, fakt tenký a lehký, ale to šasi je opravdu měkké i ten displej je papírový... navíc na to, že to má být neplasták, tak ta povrchová úprava plastově působí. Touchpad se mi zdál velmi pohodlný, ovšem klávesnice mi tedy nevyhovuje. Zkoušela jsem tu chválenou klávesnici od lenova a je to, aspoň z mého pohledu, opravdu něco jiného. Lenovo je i pevnější. Navíc jsem objevila svůj osobní problém, že fullHD na mě už bude asi moc, na celodenní práci koukat na tak drobné písmo. Nemám špatný zrak, ale tahá to oči už po chvíli.

Takže jsem si utřídila priority a víc se mi pozdává naživo to lenovo. S tím, že když mě popadně serioznější práce s grafikou, pořídím externí monitor, stejně si říkám, že na cestě nikde grafiku dělat nebudu, jen doma. Hodně mě zlomila ta klávesnice, vzhledem k mému oboru, kde píšu/upravuju dlouhé texty (jsem dramaturgyně). To IPS na Sony je lákavé, ale ten zbytek kolem už tolik ne.

Tímto děkuji moc za snahu pomoct mi s výběrem všem zúčastněným.

Kube55
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 10 čer 2012 17:49

Příspěvekod Kube55 » 06 srp 2012 14:15

Ono fullhd neznamená malé písmo. Písmo se dá samozřejmě lehko zvětšit. O ikonách nemluvě. Ale pokud nevyužiješ kvalitnější displej, tak je samozřejmě lepší zvolit to Lenovo. Přeji ať slouží :wink:

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 06 srp 2012 16:01

Nora: jakobys mi mluvila z duše :)

mám otázku do davu k E530 viz linky http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 335405.htm a http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 335406.htm

má smysl investovat litr navíc kvůli W7PRO a 7200rpm HDD???

milous
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 03 led 2012 12:09

Příspěvekod milous » 06 srp 2012 16:22

Nora píše:Tak jsem se byla kouknout na to Sony a Lenovo...Asus teda nebyl, prý je vyprodaný. A musím říct, že ( i pro ty, co sledují tohle vlákno:)) Sony je pěkný notes, fakt tenký a lehký, ale to šasi je opravdu měkké i ten displej je papírový... navíc na to, že to má být neplasták, tak ta povrchová úprava plastově působí. Touchpad se mi zdál velmi pohodlný, ovšem klávesnice mi tedy nevyhovuje. Zkoušela jsem tu chválenou klávesnici od lenova a je to, aspoň z mého pohledu, opravdu něco jiného. Lenovo je i pevnější. Navíc jsem objevila svůj osobní problém, že fullHD na mě už bude asi moc, na celodenní práci koukat na tak drobné písmo. Nemám špatný zrak, ale tahá to oči už po chvíli.

Takže jsem si utřídila priority a víc se mi pozdává naživo to lenovo. S tím, že když mě popadně serioznější práce s grafikou, pořídím externí monitor, stejně si říkám, že na cestě nikde grafiku dělat nebudu, jen doma. Hodně mě zlomila ta klávesnice, vzhledem k mému oboru, kde píšu/upravuju dlouhé texty (jsem dramaturgyně). To IPS na Sony je lákavé, ale ten zbytek kolem už tolik ne.

Tímto děkuji moc za snahu pomoct mi s výběrem všem zúčastněným.


A jakej si mela dojem z displeje toho Lenova? Dalo se na to koukat?

Gendarme
píše často
Příspěvky: 366
Registrován: 28 pro 2009 17:32

Příspěvekod Gendarme » 06 srp 2012 16:50

zac.je.toho.loket píše:má smysl investovat litr navíc kvůli W7PRO a 7200rpm HDD???

podle mě ne, to už bych ten litr přidal na SSD. a W7pro záleží zda je využiješ http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... ts/compare .
DELL Precision M4600|i7-2720QM|FirePro M5950|16GB|Intel ssd 320 120GB|FHD WLED|Logi.Perf.MX+Illuminated Key.|DELL U2311H
exNTB: Asus A8, Lenovo TP Z61m, DELL Precision M4400

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 06 srp 2012 17:02

milous: to lenovo měli zas jen HD rozlišení, HD+ nebylo na skladu, jen na objednávku...zkusím ještě skočit jinam, jestli nebude ten Asus někde k osahání...abych je viděla všecky...tak zkusím ještě i to lenovo někde okouknout, jestli náhodou nemaj i s větším...to základní rozlišení nic moc..na běžnou práci dobrý.

nosooo

Příspěvekod nosooo » 09 srp 2012 00:12

existuje nieco podobne ako toto vaio len s lepsimi vstavanymi reproduktormi?fakt sa ich bojim ze to bude bieda.pozeravam velmi casto filmy a kadejake serialy plus videa na nete a nechcel by som abz to nejako rezonovalo alebo chrapčalo

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 09 srp 2012 08:29

S IPS neexistuje v této ceně.Bohužel.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 13 srp 2012 13:13

Ještě mám dotaz do pléna...když budu k edge E530 chtít dokoupit mSATA ssdčko, stačí mi velikostně na win7 a programy 64GB?
konkrétně tento disk:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001OAL

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9089
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 13 srp 2012 13:18

Ja mam 120GB a dovedl bych si predstavit 2x vetsi.
Zalezi, co za programy budes chtit provozovat.
Tech 64GB je tak na hrane nenarocne pouzitelnosti.
Asus ROG Strix G18

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 13 srp 2012 13:40

hmhm...no 120 je asi o litr dražší, což už si říkám, že mě už nezabije...a pokud mimo základní věci bych tam chtěla natáhnout i něco z grafických programů a i do budoucna...pak si mlátit hlavu o stůl, že se to o pár GB nevejde...jinak ten typ disku je v pořádku, půjde to do lenova dát, že?

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 13 srp 2012 16:06

ono dost záleží kolik programů. Já mám 64GB a W7 32bit + office a nějaké ty přehrávače atd. a mám 45GB volného. Holt záleží kolik a jak velké programy se budou používat. alfah4ns má taky 64gb. 64bit systémy, několik cadů a stejně mu to bohatě stačí, takže asi tak :-)
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů