15,6" ntb multimedia a práce (20-25tis)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

15,6" ntb multimedia a práce (20-25tis)

Příspěvekod Nora » 29 črc 2012 12:58

Zdravím vespolek, sháním ntb, mé staré Fujitsu Amilo dosloužilo, a jsem z přečtení všech možných for a recenzí tak trochu ztracená, tak mi třeba pomůžete vybrat.

Použití: psaní delších textů (VŠ- diplomka, seminárky, exel), a jejich úpravy (scénáře, libreta, dramaturgické texty), tvorba a správa webů, brouzdání po netu a emaily, sledování filmů a záznamů představení, práce s grafikou (photoshop, corel, gimp, fraktály - NEprofi, jinak v práci jen drobné úpravy - ořezy, zmenšení fotek a tak), hry - příležitostně (např. Mafia II, Assassin I, Sims3, starší Tomb Raider) - ale nejsem žádný pařmen, není třeba nějakých vysokých detailů, prostě aby to spustilo aspon něco.

Mobilita: Notebook bude většinu času doma a přenášen v rámci bytu. Výjimkou budou tyto situace: studuji dálkově, takže 1-2x měsíčně převoz v batohu nebo brašně pro ntb na ubytko. Občas přenesen v rámci mé externí práce, nebude nošen denně.

Výdrž a hmotnost: kolem 3 hod. stačí, zásuvka je v dosahu, do 3kg, lehčí výhodou, přece jen si jako holka při přenášení nechci vykloubit rameno :)

Kvalita konstrukce: Budu ráda za pevnější konstrukci v rámci cenové kategorie, klávesnici, na které se dá pohodlně psát (podsvícení by bylo fajn, dělám na ntb hodně i večer). Upřednostním ergonomii a zpracování před vzhledem.

Uhlopříčka: 15-tka, HD+/ FHD, v rámci možností ntb dobrý displej, nečekám zázraky (a počítám s tím, že do budoucna, kdybych se věnovala grafice víc, tak pořídím externí monitor, ale v současné době chci jen ntb), matný je plus.

Další požadavky: Dobré chlazení, nechci, aby se ntb po krátkém čase přehříval - bude denně v provozu několik hodin, Win home 7

Cenová relace: do cca 25 000 Kč (za menší cenu budu ráda)

Prošla jsem si tady forum a zaujaly mě tyto ntb:

Asus N56
http://www.czc.cz/asus-n56vm-s4270v-cer ... 63/produkt
Sony S15
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Thinkpad Edge 530
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1


Budu ráda za připomínky, jiné návrhy, zas tak se v tom nevyznám, tak ať neudělám v koupi botu. Přijde mi třeba, že za to Sony se platí hodně za značku, nebo ten IPS opravdu stojí za to?

Díky moc za vaši pomoc a omlouvám se za delší příspěvek. :oops:

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 črc 2012 15:07

No všechny vybrané NTB mají něco do sebe.Vaio má výborný displej.Asus má výborný zvuk(a podsvícenou klávesnici) a Lenovo solidní konstrukci a klávesnici..Polož si otázku priorit.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 29 črc 2012 17:17

Díky. Takže ani s jedním neudělám chybu a je to jen v tom, určit si co z toho, co jsi vypsal, nejvíce chci/ potřebuji? Abych, když dám přednost Asusu, pak nedostala něco s dobrým zvukem, klávesnicí, ale s chatrnou šasi. Nakolik je rozdíl v zpracování mezi nimi, resp. má ta E530 natolik náskok?
Nebo existuje nějaká alternativa k nim, kterou jsem přehlídla?

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 29 črc 2012 17:33

Lenovo řady E nemá oproti Asusu a Sony o moc lepší šasi.Skoro bych řekl,že to Vaio je pevnější.(ovšem z jakého úhlu pohledu se na to člověk dívá)Ovšem ani ten Asus na tom není špatně co se stavby těla týká.Kdybych měl volit jen jeden ,tak by to vyhrálo Vaio od Sony.Hlavně kvůli displeji a podsvícené klávesnici.To jsou u dražších NTB dost podstatné věci.Na displej se člověk dívá stále,že? A podsvícená klávesnice je večer neocenitelná věc.A v neposlední řadě má pro dívku sexy design.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 29 črc 2012 19:18

Tak ten dobrý displej, to je fakt, FHD u Asusu prý je taky dobré (podle noteboocheck review http://www.notebookcheck.net/Update-rev ... 077.0.html ), zato na to lenovo jsem ohledně displeje žádné velké ody nečetla, snad jen, že je lepší než v minulé řadě.

Jak je to s chlazením? Sony je přece jen tenký notes, netopí to moc (ptám se, protože opravdu pojede denně hodiny)?

A ještě možná hloupý dotaz, četla jsem tady na foru, že Asus má mít možnost silnější grafiky, ale nevypadá to, že by se měl objevit - chápu, že věšteckou kouli nemáte, tak jen kdyby náhodou bylo info - jestli to stále platí a je možné je čekat v bližší době. Zas na zmíněném notebookcheck psali něco v tom smyslu, že v silnějším konfigu throttluje narozdíl od mnou vybrané slabší, tak nevím, jestli vůbec ji chtít.

Ad design, to je subjektivní, vzhledově se mi právě líbí víc Asus, ale vzhled není na prvním místě.

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 30 črc 2012 11:22

Vaio má víko displaye jak z papíru, což mě celkem vyděsilo. Chce to vidět na vlastní oči ;-) V zátěži je hlučné a topí. Asus prý moc nevydrží na baterku a display Lenova (HD+) je taky otazník. Na vlastní oči jsem ho neviděl a v testech mají všude jen HD...

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 črc 2012 11:34

Samozřejmě je to určitá daň za velmi tenké tělo.Ovšem základna je pevná.Nejde skloubit tenké tělo a výkonné chlazení.Když se k němu budeš dobře chovat,tak vydrží.Každý notebook má kompromisy.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 30 črc 2012 15:08

zac.je.toho.loket: je fakt, že jsem viděla S13 v obchodě a ta taky měla základnu úplně supr pevnou, zpracování taky fajn, a víko samotné se kroutilo hodně...možná to ani tolik nevadí, přece by nenechávali u dražšího notesu takhle špatně chráněný IPs displej...určitě se kouknu, kde je mají v Ostravě a vyrazím na obhlídku, jak to vypadá v reálu.

roman2277: čili lepší chlazení budou mít zase ty druhé dva? (Asus a Lenovo) Nepočítám s nějakým drsnějším zacházením, přece jen je to dost velká investice a nebudu notes používat v nějakém prašném prostředí nebo tak. V podstatě bude pořád někde na stole, jen bude nošen/vozen mezi nima :) Ntb opečovávám :)

Jinak díky za odpovídání tolika otázek.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 črc 2012 17:32

Ano chlazení mají lepší.Ono nejlépe jsou na tom dnes po většině stránek bussines a herní notebooky.Ovšem taky tomu zcela odpovídá cena.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 30 črc 2012 18:36

jasně, ale myslím, že výhody bussines plně nedocením v rámci mého využití a zas ultrahráč taky nejsem, kromě výše zmíněných her nic jiného a ani nijak víc nesleduju novinky(když by už mě něco popadlo, tak je tady stolní pc)... a taky není tolik volného času, to už spíš pustím nějaký film, hudbu, blbnu s grafikou...tak proto jsem ani tyhle typy ntb moc nehledala..a máš pravdu, to je jiná cenová. Takže se jen snažím vybruslit s kompromisem.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 30 črc 2012 19:11

No ještě si můžeš přečíst recenze na tyto NTB na notebookchecku.Já bych prostě kvůli displeji volil to Vaio.(na filmy nádhera)A hezky se k němu chovat.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 30 črc 2012 19:37

Ok, ještě si počtu a dojdu se na ně podívat. Každopádně díky za příspěvky.

Kdyby měl ještě i někdo další něco k tématu, klidně vyslechnu i další hlasy.

zac.je.toho.loket
občas něco napíše
Příspěvky: 57
Registrován: 06 čer 2012 11:23

Příspěvekod zac.je.toho.loket » 30 črc 2012 22:36

Chlazeni ma nejlepsi E530, výdrž taky, kvalitni klavesnici, trackpoint atd. Za temer 20k ale nevypada vabne. Asus jsem nevidel nazivo, ale co se tyce designu, bude nejpovedenejsi urcite Vaio. Display ma taky nejlepsi, rozmery a hmotnost paradni. Ale Mafia 2 na FHD a hi-res pro G630M resp. G640M LE...mno nevim, nevim. Myslim, ze da tem notesum slusne pokourit (zahrivani, throttling). Ale pri obcasnem hrani to nehraje takovou roli.

Gendarme
píše často
Příspěvky: 366
Registrován: 28 pro 2009 17:32

Příspěvekod Gendarme » 31 črc 2012 13:16

Jsem pro SONY ono lepší IPS LCD se hodí obzvlášť na práci s grafikou, grafická karta podle mě bude dostatečná, snížit rozlišení ve hrách se vždycky dá, a na standartní 1366*768 zmíněné hry si myslím poběží v pohodě.

pokud se k notebooku budeš chovat slušně tak měkčí víko nemusí být problém od doby LED podsvícení se tam už asi nemá co "zlomit", problém může být obtiskování klávesnice na pohledovou stranu displaye
DELL Precision M4600|i7-2720QM|FirePro M5950|16GB|Intel ssd 320 120GB|FHD WLED|Logi.Perf.MX+Illuminated Key.|DELL U2311H
exNTB: Asus A8, Lenovo TP Z61m, DELL Precision M4400

Nora
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2012 16:10

Příspěvekod Nora » 31 črc 2012 17:20

díky...ještě jsem narazila u toho Sony na něco stran potíží při reinstalaci? Ohledně ovladačů, že je to nějaké složitější a nutné hlídat, co se tam instaluje nejdřív....jak to tedy realně funguje? (doted jsem to měla jednoduché, placka s Win, placka s ovladači, pak aktualizace a bylo hotovo). A taky je na začátku plný bloatware - dá se bez problému to nepotřebné (trial antiviru apod) dát pryč?
V recenzi tady na notebook.cz jsem u starší generace se dočetla, že v zátěži je opravdu hlučný, lze očekávat zlepšení v novém modelu?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů