Herní notebook do 50.000,-kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
giorgio
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2012 08:52

Herní notebook do 50.000,-kč

Příspěvekod giorgio » 08 led 2012 09:22

Zdravím všechny a prosím o radu jaký koupit herní notebook do 50000,-kč .

1. Chtěl bych , aby v pohodě zvládal BTF 3 a další podobné hry ve vysokých rozlišení a aspoň dva roky bych nemusel měnit kvůli slabé konfiguraci.
2. 17 a více velikost monitoru
3. Váha na ni nezáleží jen někdy půjde ven.
4. Výdrž baterie není podstatná.
5. Značka NTB není důležitá.
6. Díval jsem se po Alienware M17 s grafickou kartou HD6990 ostatní parametry jako procesor , RAM atd. jsou dá se říct shodné s ostatními za 45.OOO,- - 50.000,- v českých internetových obchodech. U tohoto jsem na cizích fórech četl,že jsou problémi s BSOD,padáním systému atd. , ale i spokojenost uživatelů,ale je to moc pěkný stroj.
7. Goldmax Neptun také s HD 6990. Nenašel jsem moc osobních zkušeností na fórech,ale vypadá to zajímavě.
8. MSI GT780DX-494CS ta má GTX 570 a myslím,že i ta cena je slušná
9. Kvalita zpracování by měla být za ty peníze asi ok.Chlazení bych chtěl na úrovni.Hluk mě nevadí.Podsvícení klávesnice je příjemná věc,ale snad bych se i bez toho obešel.

Prosím o návrhy a ještě jedna otázka.Mají vyjít nové grafické karty není tedy chyba teď koupit kvalitní herní notebook nebo raději počkat , ale nikdo neví jak dlouho. Moc díky za rady

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 11:03

Ten Alienware M17x zde za 40k prodává moderátor Orgasmic.Můžeš ho kontaktovat.Goldmax je předražený.(to už radši objednat z EU Deviltech apod.) A to MSI Ti vřele doporučuji.Sám ho mám doma 3 týdny a klidně bych ho koupil znovu.Má jen 2 menší chybky a to:nemá CZ klávesnici a je lehce hlučnější.(ale zato skvěle chladí)
PS: a k těm novým GK od AMD:bohužel nové budou jen 2 nejvyšší řady 7800 a 7900.navíc kdo ví kdy se dostanou do notebooků.můj skromný odhad je léto-podzim 2012.
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 08 led 2012 15:21, celkem upraveno 1 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

giorgio
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2012 08:52

Příspěvekod giorgio » 08 led 2012 14:49

A prosím tě takže to MSI je v pohodě i na BTF 3 ? Taky se mě to líbí . Te Alien mě láká , ale četl jsem i hodně hororovych zkušeností.

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 08 led 2012 15:10

Pokud chceš výkonný notebook, který má dobré zpracování a vydrží déle než 6 měsíců, tak to není levná věc. Takových notebooků ja hlavně pouhá hrstka. Stačí projet fora a zjistíš, že pozlátko od Alienware má jiste chyby a uživatele s nim nejsou moc spokojeni jak pises. Nevím proč Orgasmic, který bude jistě velice náročný na notebooky, prodává svůj nově nabitý Alienware M17x za nemalý peníz, ale něco mi říká, že kdyby s ním byl plně spokojený, asi by ho neprodával a držel se ho zuby nehty, ale je mi jasné, že tu nenapíše - prodávám svůj notebook za 40K PS: nejsem s ním spokojen :-)

Pokud chceš aby ti vydržel co nejdéle, vem kombinaci 2760QM + HD6990M a na pár let ma vystaráno.

Ted ta hlavni cast, radil bych pockat, nova grafika AMD HD7970M (wimbledon XT) se už testují, a budou tu...řekněme že na jaře, což je za pár. O měsíc později vyjde Ivy Bridge, takže pokud nespěcháš, doporučuji počkat. Můžeš na tom jen získat, ted cerstvě koupený notebook rychle zestárne, bohužel. U grafik čekám dobrý výkonností nárůst, o procesoru méně. Tak preju stastnou ruku pri vyberu!
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 15:33

Bangla:Orgasmic ho prodává z důvodů finančních.(to Víš je krize).Za něj si chce koupit to MSIčko co mám v podpisu.A v otázce toho čekání:na nové GK bych asi nečekal,kdoví kdy budou a nebude to zrovna levná záležitost.spíše nové procesory od Intelu budou zajímavé.Jinak ještě k Tvojí značce Goldmax:zdá se mi,že Vám začíná trochu ujíždět vlak.Stále jen plastové šasi,nezajímavá klávesnice,rozšíření záruky za předraženou cenu(jako bys svým výrobkům moc nevěřil),průměrný zvuk osazeného repra a v neposlední řady přestřelené ceny.Toť můj názor.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 15:37

giorgio píše:A prosím tě takže to MSI je v pohodě i na BTF 3 ? Taky se mě to líbí . Te Alien mě láká , ale četl jsem i hodně hororovych zkušeností.
No tuto hru jsem testoval, abych se přiznal po kouskách asi 3 hodiny.Většinu nastavení jsem měl na vysokých detailech ve FHD bez vyhlazování a běželo to přes 30 fps.Ale jestli chceš,tak to večer ještě můžu proklepnout.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 08 led 2012 16:06

Co na to rict, asi nemuzu primo srovnavat nase produkty s jinymi konkretnimi zde verejne, ale mame to nejvykonnejsi a nejspolehlivejsi na trhu, co opravdu vydrzi. S tim bys asi souhlasil taky, staci se kuknout na vyborny recenze a oceneni, ktere jsou nazorem tretich osob. Uz vidim, jak si v celohlinikove sasi nekdo kupuje 100W TDP grafiku + 55W TDP CPU, ten notebook by musel hrat na dotek tak 60C, takze nepouzitelny a technicky neproveditelny. Navic by to opet jen navysilo cenu, coz opravdu neni zajem nikoho. Podsvicene klavesnice mi chybi od sameho pocatku, souhlasim s Tebou, proto konecne nova generace notebooku Ivy Bridge bude mit podsvicene klavesnice az 7 barev, coz me opravdu tesi viz otreba obrazek http://i1086.photobucket.com/albums/j44 ... 7vsf2v.jpg

Co se tyce cen, plne odpovidaji trznim mechanismum. Chces si poskladat premiovy herni notebook/mobilni pracovni stanici dle sveho prani a moznosti v cene od 30 - 300.000? Tento segment tu doposud chybel a my ho vyplnujeme. Tot vse. Nezapominej vsak, ze my nejsme vyrobce notebooku ale pouhy distributor, takze neovlivnime, jak notebooky budou vypadat nebo co budou technicky nabizet. Pokud se ti zdaji ceny vysoke, pozadej o slevu, kterou nabizime kazdemu. Nebo si vyber z akcnich sestav, ktere jsou slevnene o nemaly peniz. Aktualne je tam to nejvykonnejsi, co sezenes na trhu (Racer) za 38K v teto cenove relaci, a s moznostmi upgrade a kvality komponent, jez skladove MSI nebo Asus proste nemaji. Dekuji ti za nazor, ale znas to, 100 lidi 100 chuti. Vic se k tomuto tematu nebudu vyjadrovat. Hezky zbytek nedele Romane :-)
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 16:31

Velmi hezky a objektivně napsáno.Racer ve vánoční slevě byl zajímavý.Díky za názor.Měj se...
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 18:47

Battlefield 3-rozlišení 1920x1080 vše na HIGH detail-fps 28-50.Teplota po 1 hodině hry GPU 71 a CPU 59.Na podložce Zalman NC 2000 ve vypnutém stavu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

giorgio
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2012 08:52

Příspěvekod giorgio » 08 led 2012 19:29

roman2277: moc děkuji to si myslím je ok

Bangla: díky za informace . Vím , že nabídka Vašich notebooků je kvalitní a nemám proti tomu žádnou námitku. Jen mám možnost zítra koupit Alienware M 17r3 s procesorem a grafikou, kterou mě doporučuješ za 48.500 a Neptun od Vás je zhruba o 5000, dražší a je to stejná konfigurace a dalo by se říct stejná kvalita.Znám Vaše výrobky a mohl jsem si je v praxi ošahat.

MSI ve stejné konfiguraci jako Neptun i Alien odvede stejnou práci se stejný výkonem.Jelikož nejsem žádný hardcore hráč tak se mě nechce čekat na novinky. No nevím zítra chci něco koupit nebo objednat.Jinak ještě jednou díky za rady je to pro mě velkej přínos

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 08 led 2012 20:10

Nevím proč tady někdo něco nahrává, pokud chcete vědět jak jede na tom MSI BF 3 na Max, staci se kuknout na youtube ne? :-)...treba http://www.youtube.com/watch?v=l61v3J-E ... re=related ... exteriery okolo 31FPS (bez OC), takze v pohodě hratelne, ale zadna basen s nejakym prostorem pro budouci hry. pokud jde o BF, no problem.

Giorgio, toto je svobodne forum, takze i kdyby jsi cokoli proti mel, klidne se svobodne neboj projevit :-) Nejsem si uplne jisty na co narazis s tou cenou, nicmene tady na foru ti cenovou nabidku udelat nemohu, nevim ani jakou konfiguraci chces, takze pokud bys zvazoval Neptune je treba mne kontaktovat mailem/icq/skype. Vim vsak, ze stejnou konfiguraci mit asi nebude, jelikoz AW nenabizeji 90 a 95% NTSC LED LCD displeje ale displeje ktere patri k PODPRUMERU. Nejsi prvni ani posledni kdo tyto 2 notebooky srovnava, celkem bezne o tom se zakazniky diskutuji. Podle všeho pouziva R3 LG Philips LP173WF1, coz dokazuje napr tento post na foru http://forum.notebookreview.com/8018637-post2.html , coz je stejny screen, jako pouzivaji nekteri prodejci v Nemecku do notebooku X7200 (neboli Goldmax Panther 2.0 jestli neznas znaceni od Cleva), ktery je zkratka HROZNY. Dokazuje to tato recenze na notebookcheck.net http://www.notebookcheck.net/Review-myS ... 215.0.html , takze si najed pred porizenim na cast kde se hodnoti displej a myslim ze te vubec nepotesi.

To jsou rozdíly, proč Němečtí prodejci mají ceny na minimu, které však u pořízení nikdo nevidí.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 08 led 2012 21:00

Tak podle youtube bych se zrovna neřídil.Tam se dá zfalšovat všechno(ale zde to odpovídá).Jinak k těm 2 modelům:no každý má něco do sebe.Ovšem já bych nechtěl ani jeden.No ale kdyby to už muselo být,tak bych radši sáhl po AW.(i když má určité SW problémy)
Naposledy upravil(a) roman2277 dne 08 led 2012 21:06, celkem upraveno 2 x.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

giorgio
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2012 08:52

Příspěvekod giorgio » 08 led 2012 21:03

Bangla: Neboj , kdych něco měl proti ozvu se :D S tím displejem Aw nevím to všichni naopak vyzdvyhují.Mě jen zaráží , že AW systém je nestabilní a má problémy s ovladači , které vedou k pádu systému atd. Neptuna jsem neměl možnost osahat jen Racera a líbí se mi to , ale chci 17". Můžeš mi poslat prosím tě na email jestli by šla nějak upravit cena Neptuna , kterou máte v sekci sleva. Díky giorgio@seznam.cz

giorgio
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 08 led 2012 08:52

Příspěvekod giorgio » 08 led 2012 21:13

roman: a po čem by jsi sáhnul je ještě nějaká alternativa nebo MSI je prostě ta správná volba. Je to tak , že dám hlavně na osobní zkušenost a relativně redakční testy , ale není nad to když někdo řekne jak to je. Jedná se mě o to , že když všechny tři notebooky mají stejné komponenty a k tomu musí být uzpůsobeno i chlazení,které je hodně důležité a dle recenzí to má MSI hodně dobrý je mezi nimi téměř 20000,- rozdíl

Bangla
= K O M E R C E =
Příspěvky: 845
Registrován: 10 zář 2008 15:46
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bangla » 08 led 2012 21:50

Ten displej je děsnej, stačí se podívat do Německé recenze. Není to můj názor, já ho neviděl. Žádáš další slevu z již slevněného zboží, cca o 10.000, což jaksi není možné. AW bude stát v této konfiguraci nejméně o 10.000 více a to s nesrovnatelně horším displejem, Neptune má to nejlepší, co v notebooku (kromě IPS) seženeš. Takto nabušenou sestavu nemáš šanci sehnat za nižší cenu. Extra sleva okolo tisíce myslím nic neřeší. Tak ti přeju hodně spokojených dní s M17x/MSI, at slouzi dlouho a verne!

To MSI má pouze GTX 570M, což je tak hádám o 30-40% méně výkonná grafika v porovnání HD6990M/GTX 580M.
EUROCOM Q5 MAX-Q 1070


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 97 hostů