HDMI -> VGA

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
McGoff
píše často
Příspěvky: 120
Registrován: 10 pro 2008 16:35

HDMI -> VGA

Příspěvekod McGoff » 24 pro 2011 11:16

Ahoj,
uplne se v tom nevyznam, tak si radej necham poradit. Poridil sem si k notebooku externi LCD monitor s VGA vstupem (DVI bohuzel nema). Kdyz jsem ho propojil s notebookem, tak jsem zjistil, ze mi lehce zrni. Pri pripojeni netbooku, nebo stolniho pc je obraz ok, takze chyba je s nejvetsi pravdepodobnosti ve vystupu grafiky na notebooku. Nepouzital jsem to par let.

A ted co resim. Na notebooku mam jeste HDMI vystup, ktery je ok. Tak jsem hledal, zda neni nejaky propojovaci kabel HDMI -> VGA. Nasel jsem jenom HDMI -> DVI. Nejsem si ale jistej, zda by to fungovalo, kdybych pouzil tento kabel a na DVI dal redukci DVI -> VGA. Aktivni prevodnik porizovat nechci, na stejnou cenu by mohla vyjit oprava kontektoru na graficke karte. Ale to uz bych mozna radej poridil novej notebook, na kterej ted momentalne nemam volny prostredky.

Budu rad za vase rady, popr. za ujasneni, jak to s tema konektorama je. Vim, ze VGA je analogovej, HDMI zas digitalni, ale tim moje znalosti asi konci :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 24 pro 2011 11:24

HDMI -> VGA bez aktivneho prevodniku nie je mozne. HDMI je digitalny vystup a VGA analogovy.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 25 pro 2011 20:52

DVI-I obsahuje sice analogovy i digitalni signal, ale ty bys tou redukci privedl do DVI pouze digitalni signal a druhou redukci bys z nej vyvedl jen analogovy...takze by to vubec propojene nebylo a zadny obraz bys z toho nedostal :) Ze jde neco propojit jeste neznamena, ze to bude fungovat.

Pokud by to slo, tak bych monitor jen s VGA vratil a koupil jiny s DVI/HDMI
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

rainbof
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 08 črc 2008 12:08

Příspěvekod rainbof » 04 led 2012 17:26

vim ze ted reaguji na starsi tema, ale casto to byva nabijeckou nebo rusenim neceho co je v zasuvce. Ruseni muze byt i v souvislosti s kabelem nebo spatnou frekvenci (u lcd se to pak projevuje ruzne v zavislosti na pouzitem prevodniku) Zkus to z baterky zda take zrni, pripadne zkus lcd do jine zasuvky.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů