nb do 16 000 Kč internet+kancelář+filmy+výdrž baterie

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
wom
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 28 lis 2009 17:47

nb do 16 000 Kč internet+kancelář+filmy+výdrž baterie

Příspěvekod wom » 02 srp 2011 14:15

Cenová relace: max do 16 000 Kč

Použití: Psaní dokumentů všeho druhu, programovani webů a jednoduchých win32 aplikací, prohlížení internetu, IM, videokonference, sledování videa, často bez přístupu k zásuvce.

Mobilita: Notebook bude ze 70% v jedné budově, ale bude se často přenášet čistě v ruce po již zmiňované budově, jinak zbyvajících 30% bude na cestách v brašně přes rameno.

Kvalita konstrukce: Mám dosavadní zkušenost s HP Probook 4510s. Chtěl bych, aby kvalita konstrukce byla alespoň taková jako u Probooku.

Uhlopříčka: Notebook by měl mít úhlopříčku 15" (15,6"), rozlišení bych volil dostačující 1366*768 bodů.

Další požadavky: Numerická klávesnice, dvd+-rw, wifi b/g/n, bluetooth, čtečka paměťových karet, webkamera, integrované reproduktory, mikrofon, HDMI, disk se 7200 otáčkami za minutu, nejlépe Gbitová síťová karta, barva šasí nejlépe černá, případně neutrální.

Můj výběr: Líbily se mi tyto dva notebooky: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g570- ... 248055.htm a http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge ... 236266.htm

Poznámka: Platí stále to, že notebooky serie thinkpad mají nadstandartní zpracování? Měl jsem tu čest držet v ruce novější thinkpad a zdálo se mi, v porovnání s konkurencí, že všechny notebooky do 20 000 Kč "bouchá" jedna asijská fabrika a akorát na to výrobci lepí různé značky.

Díky za vaši pomoc.

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 02 srp 2011 18:14

E520 bude dobrá volba.

Ad poznámka k ThinkPadům... "není ThinkPad jako ThinkPad". Otázka může být, co konkrétně myslíš "zpracováním" (lícování dílů/šasi atp. nebo ve smyslu kvality použitých materiálů apod.). Pokud plus mínus očekáváš např. konstrukčně něco nadstandardního (na způsob výztuh ála magnéziové rámy a jiné vychytávky), musíš se porozhlédnout spíš po vyšších řadách ThinkPadů (především T, W, vybrané X).

dobi ®
občas něco napíše
Příspěvky: 55
Registrován: 10 črc 2010 21:16

Příspěvekod dobi ® » 02 srp 2011 19:56

Ber E520 :) 5 dní už ho mám doma a nemůžu si ho vynachválit. Konstrukce dobrá jen displej je trošku měkčí ale to maj snad skoro všechny notebooky do 20k. Předtím sem měl chvíli Acer 5760g a nedá se to srovnávat. Acer sem do 14 dní vrátil protože při zátěži byly teploty i 96°C na CPU (je tady o tom i vlakno) Edge má 70°C a celkově je mnohem pevnější :)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů