Notebook ci tablet ci neco jineho?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Notebook ci tablet ci neco jineho?

Příspěvekod TomBiker » 24 čer 2011 21:51

Nedavno jsem zde zajladal tema, jaky notebook na prenosnost, vydrz baterie a odolnost, jsem ale stale na vazkach, jestli investovat ted 25k za notebook. vpodstate se situace ma tak, ze doma mimo pracovni kancl na ntb moc nepracuji, tedy nevyuzivam ho jako stroj na praci, jinyma slovama na sw pro kancelarske potreby- v mem pripade 2D grafika, photoshop, ale spise na serfovani po internetu, obcas si prevedu nejakou tu mp3, kouknu na film, napisu neco ve wordu, stahnu postu a poslouchu na nem nejakou hudbu, ale vsiml jsem si ze na kancelarske pracovni veci je vytizen max z 10%, tak si vlastne rikam, ma cenu si kupovat notebook za 25k?

Nebude lepsi na takovy veci poridit tablet? na filmy na tom muzu taky koukat, prenosnost taky dobra na cestovani, na maily hudbu filmy dostacujici... Ale nejsem az tak znalej abych se rozhodl sam. Treba takovy misto na hdd co mam ted zaplneny (200gb) budu horko tezko shanet na tabletu :roll: nevim jak to udelat, neznam vsekere moznosti el. zarzeni, jen neco ma,o informaci se ke me dostalo o ipadu, tim to ale konci.

Kdyby nekodo napadlo nejake "salamounske reseni" jak toto vyresit jsem jedno ucho:-)

predem diky :wink:


EDIT: Pozadavky:
...................................................

Jeste jsem trochu zapremyslel a abych to jeste vice priblizil situaci, tak nasledujici pozadavky. Vec se ma tak ze notebook, jako takovy- stolni na praci nevyuziju, aspn ne nyni. Rozhod jsem se ze praci si tahat domu nebudu a vse si necham jen na kancl v praci. Doma chci pouzivat jen neco na bezne veci, jako vyse zminene, jenze po cem sahnout?

Rozmery: 7/10 (cim mensi skladnejsi, nicmene stale dostacujici displej, tim lepe)

Vydrz baterie: 7/10 (pozaduji o neco lepsi vydrz baterie nez u beznych ntb, planuju v nejblizsi dobe cestovat da zahrnici a dobra baterie se hodi)

Odolnost & Prenosnost: 6/10 (zas az tak na tom nelpim, nebudu s pristrojem slejzat hory, ale zase jej chci nosit v baglu a nehodlam casem menit najake casti sasi)

Ostatni: HDD, to bude asi v nekterych smerech problem, jelikoz budu nejakou dobu uplne bez pc ci ntb, nevim kde uschovat nynejsich 200gb na svem pc, pulka je stejne sw, ale skladuju zde fotky, video atd.

:idea: mozna by se to dalo resit exterenim hdd. Takze fyzicka kapacita hdd pristroje by nemusela byt az tak velka.

:idea: Co je dulezite je pohodlnost psani textu, nemam ted na mysli dlouho recenze do skoly ve wordu, ale spis tak prispivani a psani na fora, surfovani po netu, ci psani emailu

:arrow: Vyhodou by mohlo byt, nevim jak to nazvat- funkce moznosti tisku (usb, ci jinak)


VYUZITI:

HUDBA: 7/10
FILMY: 5/10
WWW: 9/10
EMAIL: 9/10
WORD: 3/10
KANCELARSKE POTREBY (editace fotek, uschovna fotek, prevadeni pisnicek, tagovani atd, zadne narocne sw): 5/10

- Jak rikam melo by to slouzit zejmena na domaci vyuziti, ale kdyz uz nebudu mit ntb, melo by to poslouzit i na cesty. Vyhledove si ntb hodlam koupit (thinkpada t rady, kterej bude urcen prave na praci mezi kanclem a domacim prostredim- 2D grafika), proto trochu vaham jestli ma cenu kupovat netbooka



:idea: Nevim jake jsou moznosti dnesni elektroniky, znam jen v tomto ohledu ntb, netbooky ci iPad. U iPadu jvisi otaznik nad psanim... nedokazu odhadnout jak moc pohodlne to je na dotykaci- jestli by to stacilo na surfovani po netu a na maily...

Tot vse, predem diky za veskery tipy;)
Naposledy upravil(a) TomBiker dne 25 čer 2011 15:30, celkem upraveno 1 x.

mravac
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 17 říj 2010 21:49
Bydliště: ZA

Příspěvekod mravac » 25 čer 2011 09:52

Ja osobne by som si kúpil netbook. Výhodu oproti tabletu vidím v klávesnici, neviem ako by si písal do Wordu na tablete, islo by to, ale na tej dotykovej obrazovke si myslím že by si sa skôr natrápil. Na netbooku mozes instalovat klasicke windowsacke veci (Word,Excel, ...), takze ak ta napadne, ze potrebujes nieco napisat do skoly napr. a si mimo PC, tak sa to zíde. Taktiež HDD bude mať väčšiu kapacitu.

Tablet ma vyhodu mozno v mensej vahe, vacsej mobilite, a aj operacny system bude sviznejsi na reakcie. Mozno k vyhodam zahrnut aj tu dotykovu obrazovku...

Rozhodnutie je len na tebe, netbooky nestoja 25k, ak chces nieco na surfovanie po webe, dobru vydrz, a aj nejake to "pohodlie" pri praci bral by som netbook.

Ja na tvojom mieste by som bral tento netbook http://www.alza.sk/hp-mini-5103-d184206.htm da sa samozrejme najst aj s OS, vyhoda: matný displej. poprípadne iny netbook, mozno aj 12", ale tam uz cena ide vyssie..
Lenovo ThinkPad SL410, Intel C2D T6670, 4GB RAM DDR3, 80GB SSD Intel 320 series + 320GB HDD, Intel 4500MHD, Windows 7 Professional x64

Lenovo ThinkVision L220x, 22", 1920x1200

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 25 čer 2011 15:31

uvodni post editnut :-)

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Re: Notebook ci tablet ci neco jineho?

Příspěvekod Python.P » 25 čer 2011 16:14

TomBiker píše:Rozmery: 7/10 (cim mensi skladnejsi, nicmene stale dostacujici displej, tim lepe)

tohle neak nechápu :shock:
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Re: Notebook ci tablet ci neco jineho?

Příspěvekod TomBiker » 25 čer 2011 20:14

Python.P píše:
TomBiker píše:Rozmery: 7/10 (cim mensi skladnejsi, nicmene stale dostacujici displej, tim lepe)

tohle neak nechápu :shock:


na to nekoukej :D ten zbytek je dulezitejsi...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů