Lenovo Thinkpad X220

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 19 kvě 2011 10:50

mitr: mSATA podporuje max 3Gb/s, primarny HDD/SSD a ultrabay HDD/SSD adapter podporuju 6Gb/s. tyka sa vsetkych Sandy Bridge Thinkpadov http://www.lenovoblogs.com/insidethebox ... notebooks/

2 USB 3.0 porty sa daju pridat za cca 700 CZK vo forme Expresscard do lubovolneho sucasneho Thinkpadu s vynimkou X120e.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

ferdik
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2011 17:12

Příspěvekod ferdik » 19 kvě 2011 15:38

Ahoj, vcera jsem si tento notas koupil. Prekvapila me absence manualu (krom kratkeho bezpecnostniho), coz me vubec nevadi, ale taky absence instalacnich DVD. Pokud si treba chci vymenit disk, jaky je legalne spravny postup instalace Windowsu? (tj. bez pouziti recovery partition). Staci proste stahnout DVD z torrentu a zadat svuj product-key (ci jak se to jmenuje ...). Disk je vcelku maly a dost mozna tu recovery partisnu smazu ...

Jinak, jak se da overit, ze panel je skutecne IPS? Ja to na pohled nepoznam a napr. ve spravci zarizeni to napsane neni ... Jde sice poznat, ze je lepsi nez muj Z61t, ale to skoro kazdy displej ...

Par postrehu:
Trochu nemile me prekvapila "pruznost" krytu displeje (muj jediny predchozi thinkpad z61t mel titanovy kryt, tak tam samozrejme nic takoveho nebylo, ale cekal jsem, ze i klasicke thinkpady budou pevne ...). I spodni kryt mi prijde takovy nejaky horsi nez u Z61t, ale to je mozna jen dojem z povrchu plastu. Neprijde mi jako "maly tank", jak jsem si ho predstavoval ...

Nelibi se mi, ze baterka jakoby nesedela na 100%, trosku se vikla. U Z61t to bylo ale taky. Hodne se mi libi, ze standardni 6clankova baterie nevycuhuje dozadu, jako Z61t. Sice vycuhuje mirne dolu, ale to mi nevadi ...

Prekvapilo me, ze otevreni notebooku neni tak tezke, jak bylo popisovano v recenzich. Po prekonani odporu magnetu to jde naopak dost snadno. Na druhou stranu panty nejsou pretazene, takze nemaji zadna "hlucha mista", kdy neposkytuji zadny odpor (coz je pripad meho Z61t).

Nikde nic nevrze, +1 proti starsim thinkpadum.

Velmi mile me prekvapila kvalita a hlasitost reproduktoru. Oproti Z61t zlepseni minimalne o 100%. Dostava se tedy na uroven normalnich notebooku od jinych znacek.

Svitici caps-lock potesil, "clickpad" mi prijde v pohode (klasicke leve tlacitko jako levak stejne nepouzivam), ale vroubkovany povrch se mi zatim nelibi.

Hodne me sere 16:9 displej, ale dneska si clovek uz nevybere (displej v x201 je zase mizerny ...).

Libi se mi rozlozeni portu, hlavne ze vystup na zvuk neni vpredu ...

JakHam
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 25 zář 2008 18:48

Příspěvekod JakHam » 19 kvě 2011 16:28

To Ferdik:

Trošku tě využiju jo ? :-) Konečně jsem narazil na člověka co má X220...

Uvažuji o koupi x220( druhá varianta je T420si). V první řadě rozlišení, jak je na tom ? Osobně mě přijdě těch 1366x768 málo, jak se to zdá tobě(pracuji hodně s fotkama)?

Další dotaz je na panty a uchycení víka, jak si psal, panty jsou dost měkké, mám tomu rozumět tak, že se ntb bude při používání např. ve vlaku zavírat? Uchycení displeje je dostatečně pevné? Nerad bych aby se ntb otevřel někde v batohu, nebo spíše aby tam displej "neklapal" sem a tam.

Poslední dotaz je na výkon, na internetu toho je mnoho, zajímá mě ale spíše praxe. Nezkoušel si jak na tom je v práci s fotkami, mám na mysli třeba render HDR fotografií, nebo práci s videem, eventuelně s velkým objemem dat? Prostě jak je na tom ta integrovaná karta, jestli je použitelná na seriozní práci s fotkami/videem nebo mám rovnou koukat po T420s.(Dosta napoví jestli si zkoušel nějakou hru).

Sorry že tě takhle otravuju, ale moc by mi to pomohlo v uvažovaní :-)
Lenovo ThinkPad X230 IPS
Lenovo ThinkPad T500 - rip

ferdik
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2011 17:12

Příspěvekod ferdik » 19 kvě 2011 16:53

Nemyslim si, ze rozliseni te bude limitovat. Je sice male, ale uhlopricka jeste mensi, cehoz vysledek jsou hodne male pixely (myslim neco jako 125 DPI). Mam dobre oci a toto se mi zda na hrane. Takze spis nez rozliseni te bude limitovat velikost displeje.

Pokud byla tva otazka smerovana spis na to, jestli staci "prostorove", pak je to asi hodne individualni. Chce to urcite nejakou optimalizaci prostoru (hlavni panel na bok, schovani prebytecnych list, zmenseni okraju, titlebaru windowsu atp.), ale myslim, ze na 90% veci ti prostor stacit bude. Tech 10% ale muze byt porod.

Taky docela delam do fotek a to byla paradoxne motivace proc jit do X220. Vsechny 14" Thinkpady maji hodne mizerne displeje se spatnym podanim barev.

Ad vlak a panty: nemyslim si, ze by panty byly problemove. Reagoval jsem spis na ruzne recenze, kde tvrdili, ze panty jsou abnormalne tuhe. Zdaji se mi spis tuhosti normalni. Samovolneho otevirani bych se nebal, jsou tam magnety, ktere drzi telo a displej u sebe. Muj komentar k tuhosti byl k tomu az co prekonas odpor techto magnetu (ktere drzi v pohode).

Mam ho od vcerejska, takze nic moc jsem zatim nestihl. Zkousel jsem upravovat RAWy a to litalo rychle. Notas mi prisel velmi svizny, pritom ani v zatezi se nezahrival a nehucel. Nutno rict, ze srovnavam se starym Z61t s 2GHz Core 2 Duo. Dokonce i wifi bylo rychlejsi (cca 100% navic), prenosy pres USB taky.

Co se tyce grafiky, moc toho nevim. Hry, co hraju mi jely v pohode i na te stare Intel GMA ... Podporuje prehravani full HD videa, s fotkama ti ale hadam nepomuze ...

Jakoob
guru
Příspěvky: 835
Registrován: 14 bře 2007 18:00
Bydliště: Kousek od Prahy

Zvykacka

Příspěvekod Jakoob » 19 kvě 2011 20:07

Ahoj,
já jsem dneska kupoval něco v Alze a náhodou jsem se stavil u stánku Lenova. Měli tam X220i, která z dálky vypadala moc pěkně, ale z blízka jsem byl hodně nemile překvapenej. :?

Levá strana od touchpadu jde promáčknout cca 2-3mm, důvodem je asi přítomnost slotu na ExpressCard, ale proč tam proboha nedali výztuhu? Pravá strana je ok.

Naprosto tristní je ale víko displeje, myslím si, že tohle Lenovo už fakt přehnalo. Naprostá guma, která nevydrží sebemenší tlak. Stačí lehce zatlačit prstem zezadu a hned jsou na LCD vidět pruhy. Stejně tak při zatlačení do horního rohu rámečku (otevřený stav) se celé víko povážlivě vyhne.

Asi nejvíc mě ale zklamala tuhost horního okraje. Mám T500 a jsem zvyklej ho vzít ta horní hranu a přenést. U X220i jsem se lekl, že jsem ten rámeček promáčkl, protože se mi jakoby zbortilo pod prsty.

Moc nesleduji značení, takže doufám, že X220 bude mít lepší šasi. V opačném případě budu muset začít hledat jiného výrobce. Tohle opravdu připomíná starodávné Acery a Asusy....
Z61m -> T500 -> X220 -> MBPro 13 -> XPS 15 -> MBPro 13

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 19 kvě 2011 23:33

To bych u X220(i) nečekal a je to docela překvápko. Asi si tam taky zaskočim.

Přitom T420, kterou jsem měl doma, byla zpracovaná příkladně a zrovna víko bylo lepší než u T410.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Jakoob
guru
Příspěvky: 835
Registrován: 14 bře 2007 18:00
Bydliště: Kousek od Prahy

Příspěvekod Jakoob » 19 kvě 2011 23:52

2Swarm: no určitě se stav, zajímal by mě další názor. Možná jsem moc přísnej, ale zkrátka tohle jsem opravdu nečekal.

ThinkPady T a X pro mě vždycky byly symbolem naprostý odolnosti, takže jim odmítám prominout jakékoliv prohýbání a vrzání :)
Z61m -> T500 -> X220 -> MBPro 13 -> XPS 15 -> MBPro 13

JakHam
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 25 zář 2008 18:48

Příspěvekod JakHam » 20 kvě 2011 00:33

Asi přestanu číst tento topic... Rozhoduju se mezi X220 a T420si a nakonec jeste zmenim nazor a pujdu do jiny znacky :)
Lenovo ThinkPad X230 IPS

Lenovo ThinkPad T500 - rip

ferdik
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2011 17:12

Příspěvekod ferdik » 20 kvě 2011 10:47

K tomu vykonu - zkousel jsem Mafiu II a jede v pohode. Samozrejme na nejake stredni az nizsi detaily ...

bender007
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 bře 2011 16:21

Příspěvekod bender007 » 20 kvě 2011 17:34

Jakoob píše:2Swarm: no určitě se stav, zajímal by mě další názor. Možná jsem moc přísnej, ale zkrátka tohle jsem opravdu nečekal.

ThinkPady T a X pro mě vždycky byly symbolem naprostý odolnosti, takže jim odmítám prominout jakékoliv prohýbání a vrzání :)


Musím s tebou souhlasit. Já už Lenovu nevěřím. Mám smůlu nebo nevím. 1. sem měl R500- zpracování super na 1* ale na beterku pískal. Vrátil sem ho. Pak sem pořídil L412- spracování hrůza. Teď mi dorazila domů T420 za 26tis. klávesnice se v pravé části šíleně prohýbá, touchpad na levé straně jde i při mírnějším zatlačení o 3mm dolů, když se mírně zatlačí na obrazovku ze zadu tak se tvoří fleky na obrazovce, no a poslední hřebíček do rakve- nefunguje levý zámek obrazovky. Takže je už zabalen a zítra je odeslán poštou. A to nemluvím o špatném povrchu, již není tak černý a hrubí jako na R500 ale je to hladký mat, takže sou na něm vidět otisky jako prasy které jdou i špatně rozleštit.


Tímto sem skončil se slavným lenovem a jdu koupit HP Elitebook

Tímto kon

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 20 kvě 2011 20:08

tak to teda čumím :shock: na 8440p se musí vyvinout docela nezdravá síla, aby to s víkem něco udělalo (pokud nepočítám odbytý, vrzající rámeček kolem displeje)

jinak ohledně upatlání ten hliníkový plech na elitebooku taky chytá mastnotu a bordel, ale otisky uplně rozeznatelný naštestí nejsou.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 21 kvě 2011 13:15

Takže jinými slovy, když si chci koupit kvalitní, malý, pevný notebook a peníze nehrají žádnou roli, tak stejně nemám z čeho vybírat?

Chtěl bych něco jako je moje R61 14", stejně pevné, ale výrazně lehčí (kdo se s tím má pořád táhat sakra)...
IBM/Lenovo ThinkPad R61 C2D T7100 1,8GHz, 4Gb RAM/667MHz, Hitachi 120GB/5400ot., Intel GMA X3100, 14,1 WXGA(matný), WIN 7, 3roky carry-in

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Re: re

Příspěvekod Puppy » 21 kvě 2011 20:02

Guf píše:Takže jinými slovy, když si chci koupit kvalitní, malý, pevný notebook a peníze nehrají žádnou roli, tak stejně nemám z čeho vybírat?
Panasonic, ale to se sem prakticky nevozi.

O X220 jsem uvazoval, kdyz to ma po mnoha letech opet konecne displej, ale jestli je to mechanicky provedeni opravdu tak hrozny, tak to asi vzdam. Cekam az to bude nekde vystaveny. Navic podle toho http://forum.notebookreview.com/lenovo- ... bleed.html to vypada, ze kvuli tomu priblbe modnimu LED podsviceni je ten displej typicky flekaty (proto se u slusnych monitoru pouzivaji stale vybojky) . Ach jo :(

ferdik
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 dub 2011 17:12

Příspěvekod ferdik » 22 kvě 2011 01:45

Ja bych to tak hrozne nevidel.

Co se tyce kvality provedeni, tak se mi zda velmi dobra. Jedina vec, o ktere jsem pochyboval, byl kryt displeje. Ptal jsem se na to ve forech notebookreview.com a tam mi rekli, ze urcita pruznost je ve skutecnosti pro ochranu displeje dobra, ze to dokaze lip vstrebat udery atp. (asi ve smyslu lepsi at se prohne nez zlomi ...) Sam tomu moc nerozumim, tak asi dam spis na ne ...

Na ono notebookreview.com se pohybuje docela dost majitelu a nikdo si tam nestezuje na odolnost X220, spis naopak.

Nevim, nakolik je to relevantni, ale X220 ma byt "mil-spec", coz znamena, ze byl testovany armadou na teplotu, vlhkost, narazy a kdovi co jeste. Pokud to dobre chapu, tak to znamena, ze se tento notebook muze pouzivat v americke armade.

Jinak ten backlight bleed tam skutecne je, ale ja sam jej vidim jen na maximalni podsviceni s cernym pozadim a to jej jeste musim hledat. Toto fakt neni zadny problem.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 kvě 2011 18:28

ferdik píše:Nevim, nakolik je to relevantni, ale X220 ma byt "mil-spec", coz znamena, ze byl testovany armadou na teplotu, vlhkost, narazy a kdovi co jeste. Pokud to dobre chapu, tak to znamena, ze se tento notebook muze pouzivat v americke armade.

nie. to znamena, ze bol Lenovom uspesne testovany v labaku na niektore vybrane casti normy MIL-STD-810G pre elektroniku. a ked Lenovo napise, ze "passed mechanical shock test" MIL-STD-810G tak je to onicom lebo ta norma obsahuje afaik rozne "mechanical shock" testy od vystavenia zrychleniu nasobkov g az po rozne pady od 30cm po 2m. jednym slovom marketing. rovnake testy na vlhkost, teplotu alebo nadmorsku vysku ti moze splnit aj acer za 10tisic.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů