PORADTE notas! HP vs. IBM

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
LjUK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2006 15:27

PORADTE notas! HP vs. IBM

Příspěvekod LjUK » 15 srp 2006 15:39

Váhám mezi temito dvemi.
http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=55347

http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=55018

To IBM zni lepe, ale chtel jsem notas s 15.4 obrazovkou, nebo aspon s vyssim rozlisenim. Nebude to malo jenom 1024x768? Poradte mi prosim do ktereho mam jit a napiste mi i trosku duvod. Asi jsem zatim vic nakloneny pro HP. A taky popripade jak mi na nich poslapou MS Vista (dokoupim jeste do 1GB RAMek).Jestli ten graficky chip neni u IBM horsi?.

Predem diky za odpoved.

Cau LjUK

cert
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2006 11:50

Příspěvekod cert » 16 srp 2006 10:13

Koukám, že jsi se taky čerstvě zaregistroval s tím, že potřebuje poradit...
Tady Ti asi nikdo neporadí, já jsem totiš udělal přesně to, co Ty a podívej se na výsledek mojí prosby o radu: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=380
Jinak podle toho, co jsem se poslední dobou dověděl, tak IBM jsou jedny z nejlepších (nebo snad vůbec nejlepší) noťasy. Na druhou stranu kamarád si koupil HP a je taky spokojený. Myslím, že ani s jedním neuděláš chybu. Jestli chceš 15,4" LCD, tak se mrkni do nabídky ASUSu.

LjUK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2006 15:27

Příspěvekod LjUK » 16 srp 2006 10:30

Diky za reakci, ale co se tyce notasu, tak budu konzervativnejsi a chci si vybrat mezi znackami IBM or HP. ASUSu notasum moc neverim (vim, ze za stejne prachy bych mel vice muziky, ale nevim nevim). Kdyby te nahodou polibila muza, nebo zkusenejsi kamarad co ma s nejakym z techto notebooku zkusenost, budu moc rad, kdyz mi sem napises echo.

Dik LjUK

mobil-man
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 10 čer 2006 14:22

Příspěvekod mobil-man » 16 srp 2006 10:42

ja teda nevim, co porovnavas...jeden je za 21, druhy za 26.
pritom konfiguracne stejny...pokud by ti nevadilo dat tech 26, tak bych vzal HP+dalsich 512MB RAM
impossible is nothing
HP Compaq nx9420
Core Duo T2400, 1GB RAM, ATI X1600 256MB

leon

Příspěvekod leon » 16 srp 2006 11:34

cert píše:Koukám, že jsi se taky čerstvě zaregistroval s tím, že potřebuje poradit...
Tady Ti asi nikdo neporadí, já jsem totiš udělal přesně to, co Ty a podívej se na výsledek mojí prosby o radu: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=380
Jinak podle toho, co jsem se poslední dobou dověděl, tak IBM jsou jedny z nejlepších (nebo snad vůbec nejlepší) noťasy. Na druhou stranu kamarád si koupil HP a je taky spokojený. Myslím, že ani s jedním neuděláš chybu. Jestli chceš 15,4" LCD, tak se mrkni do nabídky ASUSu.


ono je dost tezke radit, kdyz nevis co tazatel od notebooku ocekava ... je dulezite aby si predevsim tazatel zvazil 4 zakladni otazky

1. cena
2. vykon
3. mobilita
4. spolehlivost

podle priorit se pak muze rozhodovat ... pro spoustu lidi je dulezite i

5. zabezpeceni dat

LjUK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2006 15:27

Příspěvekod LjUK » 16 srp 2006 11:51

Zeptal jsem se spatne. Myslite, ze je velky rozdil mezi procesory Intel Duo vs. Solo? Radej bych bral to IBMko, ale chtel jsem mit velkou pracovni plochu coz s rozlisenim 1024x768 si myslim, ze je dost malo :( Jsem takovy uzivatel, co nehraje temer hry (jednou za cas WAR III a mozna nejaky auta). Jsem student na VS na pocitaci mam casto otevrene DC++, ze ode me lide hodne tahaji, hodne ja od nich (v ramci kolejni site, takze rychlost je okolo 7MB/s) a jednou za cas musim neco programovat v MATLABU a renderovat v 3DS max (oba programy hodne vytezuji procesor a pocitac mi pocita operace i nekolik hodin). Nevim v cem mam udelat kompromis, jestli vzit dvoujadrove PCU, ale s mensi pracovni plochou. NEBO! Jednojadrove PCU s velkou pracovni plochou. Vim, ze IBM je tak trosku Volvo mezi auty (odolne, bezbecne, vydrzi leta), ale obavam se ze to rozliseni male by mi vazne nestacilo.

Ted prosim piste co nejvic VASICH nazoru, budu rad za kazdy. Rad si necham poradit. Rozhodnu se podle vasich rad, protoze mi prijde, ze jste (nebo se aspon tvarite jako odbornici), takze rvete sve nazory do me!

Dik LjUK

cert
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2006 11:50

Příspěvekod cert » 16 srp 2006 11:55

leon píše:
cert píše:Koukám, že jsi se taky čerstvě zaregistroval s tím, že potřebuje poradit...
Tady Ti asi nikdo neporadí, já jsem totiš udělal přesně to, co Ty a podívej se na výsledek mojí prosby o radu: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=380
Jinak podle toho, co jsem se poslední dobou dověděl, tak IBM jsou jedny z nejlepších (nebo snad vůbec nejlepší) noťasy. Na druhou stranu kamarád si koupil HP a je taky spokojený. Myslím, že ani s jedním neuděláš chybu. Jestli chceš 15,4" LCD, tak se mrkni do nabídky ASUSu.


ono je dost tezke radit, kdyz nevis co tazatel od notebooku ocekava ... je dulezite aby si predevsim tazatel zvazil 4 zakladni otazky

1. cena
2. vykon
3. mobilita
4. spolehlivost

podle priorit se pak muze rozhodovat ... pro spoustu lidi je dulezite i

5. zabezpeceni dat


No, jde mi o to, porovnat konkrétně tyto dva notesy mezi sebou od zkušených uživatelů notebooků..
cena je v řádu stovek stejná a to ostatní snad taky. Tedy doufám. Zkrátka rád bych si koupil notebook, nevyznám se v nich a tak bych si nerad naběhl na něco mizernýho. Klidně koupím i jinou značku než Asus nebo HP (kromě Acera), hlavně, aby to bylo spolehlivý a vyýbavou podobný těm noťasůz z linků.

leon

Příspěvekod leon » 16 srp 2006 11:57

rozdil mezi Core Duo a Solo samozrejme je ... nejvic to poznas ve Win kdyz mas neco pustenyho a chces delat dalsi vec ... ovsem velke rozliseni je taky dobra vec ... to uz se musis rozmyslet samco je pro Tebe dulezitejsi ... nebo si najdi notebook s Core Duo a velkym rozlisenim :wink:

LjUK
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2006 15:27

Příspěvekod LjUK » 16 srp 2006 13:47

Jeste bych se chtel prosim zeptat, jaky je rozdil u znaceni Wi-Fi a/b/g

A pokud ma Wi-Fi je b/g znaci to, ze bude pomaleji prenaset signal?

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 16 srp 2006 14:06

802.11a,b,g jsou různé normy pro přenos wifi, je to velice pěkně popsáno na marigoldu
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 16 srp 2006 18:35

XGA nebo WXGA rozliseni na 15" je hruza. To se hodi tak na 12" displej. U 15" minimalne SXGA+ nebo WSXGA+.


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů