SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 03 lis 2010 14:07

Tak drzim palce, dej vedet jak jsi dopadl. Muzes prosim jen pro zajimavost jeste napsat, kde jsi to koupil?

Kdyby melo dojit na dalsi reklamaci, tak pokud si to jeste nevidel, podivej se na tento oficialni kalkulator Sony k vadnym pixelum. Jde mi ted o to, ze jsi psal, ze treba ten bily pixel se ti zda, ze jich je vlastne vice pohromade, proto i kdyby ses vesel do te udesne tolerance, ktera je pro Full HD 10 vadnych bodu, tak je tam jeste veta "Please contact VAIO Link in case: You have faulty pixels clustered in a small area." a timhle by se tedy dalo take argumentovat, pokud mas vice bodu hned vedle sebe nebo aspon pobliz.

Pokud by ale chteli za vlastnost prohlasit to podsviceni co ti zdrbali dodatecne a piskajici vetrak (klidne bych si dal praci jim pustit tu mou nahravku, pokud to neslysi primo na NB nebo si nahrej vlastni), tak to je tak na to prestat byt slusny a omlatit jim to o hlavu. Nevim, ale neni to NB za 15 tisic a clovek si to kupuje s ocekavanim nejake slusne kvality a ne aby ho to pri kazdodennim pouzivani jen vecne sralo.

Evok
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 23 kvě 2008 11:40

Příspěvekod Evok » 21 lis 2010 01:01

Ahoj všem, první co musím napsat je uffff dočetl jsem celé vlákno 31 stran a nevím co si o tomhle myslet :? ale i přesto se zeptám mám v merku tento notebook: http://www.alza.cz/sony-vaio-vpcf13m1e- ... 187907.htm a rád byc hse zeptál jestli jej zde někdo má doma a zda-li trpí všemi neduhami o kterých se tady píše.Moc se mi líbí i jeho konfigurace je pro mě zajímavá a tak bych jej rád pořídil ale bojím se těchto problémů.Zajímá mě hlavně hlučnost při prohlížení webu a kancelářské práci.

Díky za odpovědi pokud nějaké budou:)

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 21 lis 2010 23:04

Kdyz jsi to cetl fakt cele (mas muj obdiv), tak vis, ze jsem mel to same co ted chces ty, akorat F11. Odpoved mam pro tebe jedinou, u teto levnejsi sede F13 nebudes mit ten hruzostrasny problem s mnozstvim vadnych bodu, jako tady popisoval Cid, protoze je tam jiny displej (takovy celkem obycejny, akorat je FHD, podsviceni jedna jedina CCFL trubice, neurazi, nenadchne). Takze tady jsi v pohode, pokud nemas nejake specialni naroky na kvalitu obrazu. Budes mit ale problem s chlazenim, ktere ma kolisave otacky (nejen podle zateze, ale podle mne tak trochu i podle vetru nebo pocasi ci ceho, holt Sony setrilo na spatnem miste) a navic pri zmene otacek vetrak piska. Tu mou nahravku jsi slysel ne? :wink: ... Jak na tebe pusobi? Podle mne to tedy balzam na usi neni. Ja myslim, ze u aktualni levne F13 se od te doby nic nezmenilo, stejne jako zjevne ani u te drazsi dle Cida s jeho F13. Tento problem se netyka jen vysoke zateze, je patrny i pri bezne kancl praci a prohlizeni webu, otacky se neustale meni, vetrak pohvizduje. Ja bych jej take moc chtel, ale bohuzel, me uz presla chut, F13 podle vseho lepsi nez F11 nebude.

//EDIT: Jeste takto, kdyz jej sam moc chces, tak jej zkus, ale s moznosti bezproblemoveho vraceni (tj. eshop), at pak nezaplaces. Ja ti jej s cistym svedomim doporucit za sebe ale bohuzel nemohu, treba to nekdo vidi jinak, ja to vidim takto a uz se nenechavam ukolebat kdejakou recenzi, kde zejmena ty ceske leccos uplne opomijeji. Vim, je to perfektni stroj, ale hlavne diky tomu chlazeni jen na obrazku. Jeste je moznost cekat na F14, ale troufam si po dosavadnich zkusenostech rict skoro na 100%, ze tam zmena zadna nebude (mmch. mel jsem v rukach i EC3 rovnez s plynulou regulaci otacek vetraku a opet spise zklamani, i kdyz v zatezi to aspon neni takove letadlo jako F a vetrak nepiska, jen ma pro zmenu takovy trochu vtiravy zvuk aka "meluzina").
Naposledy upravil(a) Whill dne 21 lis 2010 23:25, celkem upraveno 1 x.

Evok
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 23 kvě 2008 11:40

Příspěvekod Evok » 21 lis 2010 23:21

Díky za odpověď Whille,víš jen bych chtěl říct že tyhle situace u takto drahý hraček jsou opravdu smutné a vůbec bych tohle nečekal od značky jako je SONY.Neřekl bych ani vítr kdyby se tohle stalo u jedné modelové řady ale tohle je již třetí řada a oni stále nebyly chopni problém odstranit to je fakt k pláči.Tímto na mně klade firma SONY dojem že je to jen jedna z dalších institucí co má nás lidi za obyčejné blbce od který potřebují jen jedno a to koupit ten jejich drahý krám a víc je nezajímá.Jediné štěstí v našich končinách je to že zboží lze v zákonné 14-ti denní lhůtě vrátit.

Momentálně mám HP Pavilion dv7 a ted opravdu nevím čím jej nahradit.Tento SONY se mi opravdu moc líbí, ale nevím jestli se stát také jedním s dalších pokusných králíků :?: :?:

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 21 lis 2010 23:30

Neni za co, jeste jsem to doplnil nahore o EDIT, netusil jsem, ze tak rychle zareagujes :wink:

... jak rikam, je to na tobe, de facto za tu zkousku z eshopu nic nedas, "jen" svuj cas, ja mel F11 (zkusenost s 2 kusy) a za tu mohu jedine mluvit. Podle toho co pise Cid u sve vybavenejsi verze F13. to vsak jine asi nebude ani u stavajici revize te levnejsi.

Ano, smutne to je, ale co se da delat.

malejborec

Příspěvekod malejborec » 24 lis 2010 22:04

zdravim vás tak dnes mi přišel tenhle kousek http://aukro.cz/item1323431730_sony_vaio_eb1s1e_wi.html
a jsem velice spokojen...
Jelikož jsem hráč, tak jsem okamžitě nainstaloval Call of Duty 4 hodil svuj cfg ze stolního pc kde mam Grafiku at 3850, amd 6000+ 2x 3ghz, ram 4gb,
zapl jsem Multiplayer a cumim na to a ono 160-180fps, ten muj stolni dava 100-140, tak jsem zkusil co ta grafika umí hodil jsem tam vše na max od rozlišení až po vyhlazování atd... a to mě dostalo ještě víc.. úplně stálých 60fps ani víc ani míň, takže hra krásně běží i na full detaily...
Musím ale přiznat, že grafika fakt pěkně topí, když jsem měl zaplou hru.. jinak jsem velice spokojen :)

marian22
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 bře 2010 20:36

Příspěvekod marian22 » 27 lis 2010 09:05

Jsem spokojen...hra beží i na full detaily-píše malyborec,ale zapomína,že obrazovka má jenom 1368x768 px o full HD to teda není.A na pekné fotky taky ne.Duležita je ale spokojenost.

twister93
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 lis 2010 16:03

Příspěvekod twister93 » 11 pro 2010 21:49

chcem sa spytat ake mate skusenosti s tymto notebookom este piska?ma dobre chladenie lebo ho budem casto zatazovat??

Evok
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 23 kvě 2008 11:40

Příspěvekod Evok » 14 pro 2010 18:44

Tak noťas mám uz doma, ale nechavam ho až pod stromek :-)Ani jsem jej nevybaloval :)

twister93
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 lis 2010 16:03

Příspěvekod twister93 » 16 pro 2010 19:10

tak nakoniec som si vybral F13 tento notebook a nelutujem je kvalitny design na 1 odolnost sasi tiez mimoriadne odolny obraz perfektny mozno bude vadit pri velkej zatazi hlucnejsi ventilator ale kto robi s desktopom tak si zvykne inak newem najst dolby3 zvuk ako sa to nastavuje a kde je karta rozsirene?

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 18 led 2011 15:41

Kdy to tak může dojít do prodeje?
http://www.sony.cz/hub/produkty-pro-rok-2011

marian22
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 20 bře 2010 20:36

Piskot PC vyriešila vymena hardisku

Příspěvekod marian22 » 04 úno 2011 15:39


Lenka-99

Příspěvekod Lenka-99 » 20 úno 2011 22:49

mame tu dalšiu verziu F13 a to F13L8E/H :) ...zatial ho u nás nepredávaju,ale bude to podla mna čoskoro,lebo tuto info sm našla na sony.sk ...tak dufam,že hlavne ten spominaný piskot už konečne vyriešili,aj ked tak trochu o tom pochybujem....som teda zvedavá,lebo tento noťas chcem ale kupim si ho asi až na jeseň-ktovie čo dovtedy ešte bude...

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 15 črc 2011 10:11

Už se prodává a právě mě došla z Alzy nabídka, že je ve slevě za 25tis., tak přemýšlím jestli se to hodí. Máte někdo s ním už zkušenosti?
http://www.alza.cz/sony-vaio-vpcf13l8e- ... 228233.htm

Lenka-99

F13LEH

Příspěvekod Lenka-99 » 16 črc 2011 20:54

Ja som si ho teda kúpila teraz čo bol piatok 15. a som spokojná zatial.Vyzerá veľmi dobre aj šlape ako má...predsa len sa to nedá porovnať s mojim starým 5ročným Vaiom :) Najviac som sa obávala toho povestného piskotu čo sa tu toľko spomínalo,no a obavy sa naplnili,aj ked vobec to neni také strašné ako niektorí spominali,aj ked podla mna za tie peniaze by sa to vobec nemalo stať.V poslednej dobe je strašne veľa noťasov čo piskaju a neviem čo.Ja tomu hovorím,že si spieva :wink: ...nerobí to vždy len niekedy..cez deň to neni ani počuť vobec,večer sa to dá zaregistrovať,ale je to nepatrné,ked sa človek na to vyslovne nesustredi,inak ako vravim dá sa to.S klávesnicou sa mi veľmi dobre piše,aj ked ešte si zvykám na ten rozostup,na starom som to nemala tak.Milujem tlačitko display off :D hdmi je super už som to skušala.Vaio gate trochu sklamal,čakala som viac,rocket dock je lepši podla mna.No ešte ho len spoznávam.....


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů