HP ProBook 6540b vs. Windows 7 Pro - 32 bit

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Ady84
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2010 16:06

HP ProBook 6540b vs. Windows 7 Pro - 32 bit

Příspěvekod Ady84 » 16 kvě 2010 16:13

Uvažuji o HP ProBook 6540b, který má podle všech informací 4 GB RAM, ale dodávaný operační systém je Windows 7 Pro ve 32bitové verzi.

Máte někdo tento notebook? Jak je to s alokací operační paměti u 32 bitového OS? Pokud vím, tak 32 bitový OS dokáže alokovat max. něco kolem 3,5 GB. Jak je to ve skutečnosti?

Případně existuje možnost jak z HP dostat 64bit OS, aniž bych si musel kupovat nový OS?

Díky moc za odpověď.

AViP
občas něco napíše
Příspěvky: 44
Registrován: 03 srp 2006 20:58

Příspěvekod AViP » 16 kvě 2010 18:55

Ad 32 bit OS - je to zhruba tak (jistě to bude eventuálně schopen někdo upřesnit), obecně záleží na množství periferií v systému.

Tady je dobré vzít v potaz, že HP s tímhle míří na "byznys" uživatele, kteří spíš než kompletní využití paměti ocení možnost používat software pro Win16 bez nutnosti něco virtualizovat (ono se to nezdá, ale spousta softu má ještě Win16 instalátory a zejména různý specializovaný sw za poměrně vysoké sumy mívá ještě 16-ti bit komponenty).

AFAIK, MS nechává rozhodnutí stran dostupnosti OS na výrobci (zde tedy HP), takže s tímto dotazem bych směřoval na HP (pokud má někdo od HP jasnou odpověď, také by mne to zajímalo, to zas ne že ne).

Jde i o to, že jak tento stroj míří na komerční sféru, tak se předpokládá možnost využití nějaké "multilicence", kdy zjednodušeně řečeno stačí, aby byla zaplacená "MS tax" (t.j. OEM systém v ceně počítače) a následně lze na počítač instalovat prakticky cokoliv rozumného (záměrně zjednodušuji).

krakatoa

Příspěvekod krakatoa » 16 kvě 2010 19:13

Mam tento stroj. Ked som objednaval media na win7, ktore neboli sucastou dodavky notebooku tak som si mohol vybrat ci chcem 32 alebo 64 bitove win takze to zrejme nie je problem.

RS11
píše často
Příspěvky: 442
Registrován: 02 črc 2007 18:45
Bydliště: Brno

Příspěvekod RS11 » 18 čer 2010 17:51

Docela mně tento notebook zaujal.
Chci se zeptat jestli když zakoupím notebook třeba v alfacomp:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1000000WAB

Bude dodán pouze s 32bitovou verzí OS Win. 7? 64bit bych musel někde objednat?

Jaká je výdrž na baterii při běžné práci (wifi, office, net)?
Naposledy upravil(a) RS11 dne 20 čer 2010 10:45, celkem upraveno 1 x.

krakatoa

Příspěvekod krakatoa » 19 čer 2010 23:57

Vydrz zhruba nieco vyse 3 hodin.

Ady84
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2010 16:06

64 bit W7

Příspěvekod Ady84 » 20 čer 2010 21:44

Tak jsem si tento NB nakonec koupil (u CZC). Notebook mel predinstalovane W7P v 32 bit verzi a v dodavce byla Recovery media pouze k W XP SP3.

Volal jsem tedy na podporu HP, kde jsem rekl, ze bych chtel media k W7. Chteli po me pouze seriove cislo a adresu a ze pry neni problem. Kdyz jsem rekl, ze koupeny mam NB s W7P 32 bit a chci 64 bit, rekli mi, ze me radsi prepoji na technika, zda to vubec lze.

Celkem prijemny, slovensky mluvici, technik me poprosil o nejake udaje a ze se podiva do databaze, zda maji media k W7P 64 bit k dispozici. Po chvilce mi oznamil, ze bohuzel maji k dispozici pouze EN verzi.

Trochu nestastny jsem si postezoval, ze me pred cca. mesicem na teze lince pred koupi notebooku ujistili, ze vymena 32 bit na 64 bit nebude problem.

Nacez me technik pozadal o trpelivost, ze se podiva jeste do nejake "jine databaze". Po chvilce cekani me oznamil, ze se mu podarilo najit W7P 64 bit v CZ verzi a ze mi media hned posilaji a to zdarma.

Behem 4-5 dnu jsem mel ve schrance obalku odnekud z Belgie a v ni dve DVD s W7P 64 bit CZ.

Instaloval jsem to vcera a bez problemu. Vsechny ovladace jsou na CD od HP, takze na prvni tuk fungovalo vse, co fungovat melo.

Zatim spokojenost. ;)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů