zamrzání Windows 7 (proužky na displeji)

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
yanca
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 24 úno 2007 18:21

zamrzání Windows 7 (proužky na displeji)

Příspěvekod yanca » 04 kvě 2010 21:21

Bohužel se mi ve Windows 7 stává, že se najednou kurzor promění v jakýsi krátký svislý proužek a bohužel to obvykle předznamenává zamrznutí. Někdey nenastane, ale většinou jo. To se pak na obou zapojených displejích objeví vodorovné krátké blikající proužky a nepomůže nic, než restart.

Stávalo se mi to ve 32bit a nyní i ve 64 bit verzi. Nemohu vypozorovat žádné zákonitosti, které k tomu vedou. V každém případě bych se toho rád zbavil.

Mám Thinkpad T60, 4 GB RAM...

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 04 kvě 2010 22:17

Rozpadavajuca sa ATi grafika ?
Tie kratke vodorovne blikajuce pruzky su po celej ploche monitora tzn. na celom obraze alebo iba namiesto kurzora ?
Ak na celom monitore tak v tom pripade to bude HW problem a bud chyba GPU alebo pameti tzn. v kazdom pripade ked to nieje uz v zaruke tak to bude mrzute .
Stiahni si aplikaciu rthdribl http://www.daionet.gr.jp/~masa/rthdribl/ , spusti to a uvidis ci to vyvola tu chybu ak ano tak 100% grafika v pecku .
Vyvolanie chyby môze samozrejme trvat niekolko minut prip. desiatok minut takze to nechaj bezat na monitore aby si z toho obraz videl a sleduj ci sa neobjavia ciarky, artefakty alebo ine poruchy obrazu .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

pistek.jiri
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 30 pro 2009 06:11
Bydliště: Praha

Příspěvekod pistek.jiri » 06 kvě 2010 15:40

Taky bych si vsadil na VGA. Zkus s ním za chodu zatřást. Kdyby ses ho chtěl s tou vadou zbavit, dej vědět:-)
Institution of Black Magic

klk2
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 03 črc 2010 11:18

Příspěvekod klk2 » 03 črc 2010 11:21

Ahoj vsem,
jestli se nepletu tak se nejedna o chybu VGA ani desky ani pameti.....
Zkus jeden pametovy modul vyjmout, a pokud se pruhy neobjevi znova dej vedet, doresime

budula65
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2010 22:56

Re: zamrzání Windows 7 (proužky na displeji)

Příspěvekod budula65 » 03 črc 2010 23:06

Mně to zamrzá taky. Mám asi měsíc nový Fujitsu Lifebook E870,
zhruba 10 dní bylo bez problémů. Pak to začlo. Nejprve zhruba tak jednou za dva dny, teď už třikrát za den. Prostě všechno vytuhne tak, že napřed ani nepoznám, že je to tuhý, dokud nepohnu myší, nebo hci dát nějaký povel klávesou. Nejde vůbec nic, jen vypnout natvrdo notebook, anebo koukat na displej. Akorát zmizí kurzor myši, ten není vidět, jinak obraz je normální.
V mezičase mezi zámrzama všechno funguje normálně.
V seznamu událostí není vůbec nic, jen že počítač byl vypnout bez shutdownu.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů