SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 03 bře 2010 22:36

OT: Kdyz tak mluvis o te kvalite displaye, tak jsem si vzpomnel na tento trosku starsi vypis kvalitnich displayu na NBR...jen tak pro zajimavost :)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 03 bře 2010 23:06

mluvíme tu o běžném bílem LED podsvícení a CCFL které má naprostá většina NB za napsal jsem můj pohled na věc a opět srovnal to co se dá u nás běžně vidět abych pomohl některým tady s rozhodováním.Takže trošku nechápu proč sem vkládáš žebříček NB s RGBLED
Ale pokud je to pro mojí nenasytnost ta se na to určitě mrknu :)
Naposledy upravil(a) Da_Vinci dne 03 bře 2010 23:54, celkem upraveno 2 x.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 03 bře 2010 23:33

Chtěl bych poprosit majitele o vyjádření k hlučnosti a teplotám (horkost klávesnice, touchpadu a okolí, případně teploty procesoru, grafiky a HDD) při vyšším zatížení notebooku (hry, filmy, kodování videa apod.).
Děkuji.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 03 bře 2010 23:41

Hmm FW si tam vede jako lampa velice slušně takže jsem moc nekecal :) ale tohle je opravdu zase trochu jiný srovnání...prvně jsem nepochopil proč to sem dáváš, ale dík za to něco takovýho jsem dávno hledal.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 04 bře 2010 00:35

Prave proto jsem to sem dal, protoze jsem si rikal, ze by te to mohlo zajimat. Presne tak, je na tom videt, ze z kazdy technologie se da vytriskat mnoho...at uz z bilych ledek u Zka, RGBLED u AW ci CCFL u FW. FW melo opravdu excelentni display, proto jsem od zacatku mluvil tak zklamane o low res F, jelikoz to neni zrovna naslednovnik hoden sveho postu (z pohledu kvality displeje).
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 04 bře 2010 02:44

V Sony Centru něco naznačovali že prý následovník je to dražší eFko což jsem nepochopil protože u FW to měla i ta levnější varianta

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 04 bře 2010 09:24

Vzhledem k mnozstvi chyb v tiskovych zpravach Sony CZ bych moc na nazor otirace prachu v Sony Centru nedal ;) Ja myslim, ze si na to nazor muzes udelat sam...Sony zacalo setrit, jelikoz muselo jit kvuli konkurenci s cenama dolu a deje se tak i v ramci jedne rady (at uz F ci EB)...
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 04 bře 2010 18:07

Priznam se panove, ze to pro mne zacina byt poradne dilema. Opravdu diky Da_Vincimu za postrehy, cetl jsem to 3x i vedle ve vlaknu k EB. Pisu sem, protoze nejvic jsem byl zatim naklonen prave tomuto lowF (pujcim si termin :wink: ), avsak pokud je displej opravdu o tridu jinde nez u FW nebo premium F a spise se blizi ostatni konfekci na trhu, tak rovnez nevim jestli to zkousnu (F jsem zatim na vlastni oci nevidel ale budu urcite stejne haklivy jako Da_Vinci). Zde vyvstava prvni otazka, zda kalibraci displeje lowF se pujde skutecne priblizit podani FW/premium F jak tady v minulosti zaznelo, ci nikoli a je to jen zbozne prani. Priznam se ze bych to neresil a klidne sel do premium F, ale abych byl ochotny dat za multimedialni notebook pres 37 tycek, tak by musel odpovidat ve vsech ohledech mym predstavam, coz bohuzel premium F nesplnuje. Ano, narazim zase na tu zravou i7, at si kdo chce co chce rika ale 45W vs. 25W u i5 (po odecteni nepouzivaneho grafickeho jadra) bude znat. V obchode samozrejme Da_Vinci asi nic realne nemohl poznat ohledne hluku ani teploty (sam to zminuje, ze se to posoudit neda a s tim souhlasim), nehlede na to, ze tam ty notebooky jen cely den melou prazdnou slamu, takze to ani nema smysl posuzovat, je jasny ze v klidu je to relativne „v klidu“. Kdyby melo premium F treba tu novou i7, skocim po nem asi vsemi deseti. Abych se posunul dale ... zavrhnul jsem EB, ktere jsem taky okrajove zvazoval, zejmena kvuli u nas nedostupnemu FHD a „bile“ barve (ale uz opravdu nevim, co tady Sony CR tedy prodava, kdyz Da_Vinci pise, ze je to leskla bila se stribrnym vikem a na webu Sony CR je „matna bila“ .. cili uz asi neplati ani to slovo matna). No ale EB nechme ted lezet, to me spise zaujal vetsi bratricek EC, ktery odkazuje Metsn vedle v jeho vlaknu o novinkach a ktery ma jako drobny bonus LED podsviceni. Treba u polaku jej maji na webu v cerne verzi, coz mi dodava nadeji, protoze jina nez cerna mi u 17,3“ padla ani neprichazi v uvahu. Tady mi vyvstava dalsi otazka... co se da cekat od toho displeje, ma to LED ale bude to podanim ve vysledku neco jako lowF nebo spise FW/premium F ci neco mezi ... co si o tomhle myslite? Vim, ze jsou to dohady ale da se asi alespon castecne usuzovat podle FHD verze EB, kterou se tady Metsn nedavno snazil diky fotce porovnavat se Zkem ... zajimaji mne vase nazory. Negativum EC asi bohuzel je, ze u nas beztak nebude v matne cerne ale v leskle (usuzuji dle polaku). .... jinak jsem si dovolil zvyraznit dve veci ohledne displeju, ktere nechci aby se ztratily v textu a ktere bych chtel dale rozebrat .. takze jestli nekdo zareaguje, budu jen rad.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 04 bře 2010 20:47

Myslim si, ze kalibrace nepriblizi displej k Premium F ani FW, ale ze vyrazne pomuze to je fakt. Myslim ze je to je jasne videt z tech obrazku, ktere jsem poslal drive.

edit: Ohledne displeje EC jsem se mylil. Vychazel jsem z UK stranek Sonystyle, ktere obsahuji chybu, ze kdyz se klikne na kustomizaci EC, tak vybehne EB. O EC si tedy nic nedukovat netroufnu ;)
Naposledy upravil(a) Metsn dne 04 bře 2010 22:30, celkem upraveno 1 x.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 04 bře 2010 21:25

Diky za nazor k Fku, skoda, ze na tech fotkach neni pro porovnani na stejne fotografii jeste FWcko.... Jinak zminoval jsi, ze Sony chce pravdepodobne setrit a proto jim asi nevonelo prodavat i za cenu pod 30k ten displej co je v FWcku ... logiku to ma ale pokud se nepletu, tak v US treba nemaji premium displej vubec, coz je opravdu zvlastni, ale u Sony se nicemu nedivim.

Ohledne EC mas pravdu ... napisu do toho topicu vedle. .. ale neni to zadny spam, to jsou uzitecne informace co tady podavas :lol:

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 04 bře 2010 22:33

Ja verim, ze to prijde s dalsim refreshem. Nesnaz se chapat logiku Sony :) Celkovy balik vetsinou muzes dostat jen v JP. Napriklad v HK jako jedine zemi krom JP nabizi u EB i7 procesor, ale zase nenabizi 5650 grafiku. To si nevyberes ;) Ono se to obvykle postupne jejich refreshy vyrovna...
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

BazzyQ1
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 04 bře 2010 21:34

No, a tak jsem se toho dočkal.

Příspěvekod BazzyQ1 » 04 bře 2010 22:50

Předem všem díky za plno informací o "F"ku a SONY obecně, toto vlákno spolu s EB, pro mne jsou jakousi každodenní RSS zprávou, ale už mne to několika měsíční tlachání nebaví :-) ..
Jak více z vás, tak i já uvažuji nad "F"kem, (ten nižším model). Neboť vyšel vítězně ze všech dostupných notebooku v této cenové hladině.
A jelikož už bych ho tak nějak potřeboval a neustále každý den číst odpovědi téměř o tom samém mě nebaví, rozhodl jsem se objednat si ho a jak dojde tak uvidím, popřípadě ho na zákonnou 14denní lhůtu vrátím. Jak zítra dojde, tak sem během víkendu hodím nějaké ty poznatky.
Teď ale otázka nejspíše na Metsna, který se tu asi nejvíce zmínil o kalibraci displeje. Jsem, řekl bych pokročilý uživatel PC, ale s tímto zkušenost nemám (a hlavně celý život mám desktop). Tedy mám pár otázek:
1. Zdali to nemůže nějak zlobit se zárukou (jeli to vratná změna, popřípadě neškodná)?
2. Jestli se někde dočtu jestli má to "F"ko 8bitovou barevnou hloubku, nebo jen 6bitovou - (ten nižší model!)?
3. Jestli neví, zdali kalibraci někdo nedělá třeba na zakázku?
4. Jestli považuje koupi "F"ka za dobrou z toho hlediska toho, zdali neví, že se má objevit nějaká podobná řada od Sony jako je řada F?
5.-99. Jestli by mi nezkalibroval to "F"ko :-D ..řečnická otázka-myšlená vážně.

Zatím moc díky.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 05 bře 2010 06:01

Whill: eFko běželo v Scentru neustále s puštěným videem takže vytíženo nějakým způsobem bylo.

Nevěřte tomu že ten displey zkalibruješ tak že by se byť jen přiblížil.Ten rozdíl je fat dramatický.Kdyby nebyl tak velký tak to taky zkousnu.Řeknu to takhle...koukala na to i moje žena,která vždycky kroutí hlavou co tam vidím a když jsme oukali současně na ty displeje tak řekla že by teda to lowF nechtěla :) Přitom když ho srovnáš s ostatními na trhu budeš poměrně spokojen hlavně tím rozlišením.
To EB matné je ale jen na víku :)

Já tedy zatím uvažuji o F z Anglie konfigurace vyjde na cca 30k

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Re: No, a tak jsem se toho dočkal.

Příspěvekod Metsn » 05 bře 2010 08:07

BazzyQ1 píše:1. Zdali to nemůže nějak zlobit se zárukou (jeli to vratná změna, popřípadě neškodná)?
2. Jestli se někde dočtu jestli má to "F"ko 8bitovou barevnou hloubku, nebo jen 6bitovou - (ten nižší model!)?
3. Jestli neví, zdali kalibraci někdo nedělá třeba na zakázku?
4. Jestli považuje koupi "F"ka za dobrou z toho hlediska toho, zdali neví, že se má objevit nějaká podobná řada od Sony jako je řada F?
5.-99. Jestli by mi nezkalibroval to "F"ko :-D ..řečnická otázka-myšlená vážně.

Zatím moc díky.


1) Nemuze, jde pouze o nahrani barevneho profilu, ktery muzes vzdy zmenit. Nakladnejsi kalibracni sondy nabizi i rozdilnou kalibraci pro ruzne svetelne podminky. Jde o bezne nastaveni Windows, jako kdyz nastavujes barevny profil u tiskarny.

2) Odpoved neznam, ale pocitam, ze je to klasika 6bit. AW mel myslim 8bit.

3) Nevim.

4) "Nejpodobnejsi" rady k Fku jsou EC (resi se ve spam vlaknu) a EB. Kazde ma sve pro a proti, a bez toho abychom znali kvalitu displeje u EC je zatim tezke hodnotit. Notebook je to jinak kvalitni a pokud cloveku nevadi kvalita displeje, tak je to koupe dobra :)

5) Promin, to ne, jsem pomerne hodne na cestach ;) Ale pokud nechces kupovat sondu, prohledej, ci se zeptej v klubu vlastniku F na foru NBR. Staci aby ti poslali profil. Uz tam jednou v tom vlaknu (part 1) nekde skryty je, pokud se ti chce hledat :) Neni to samozrejme na "pro" uziti, jelikoz grafici si kalibruji displeje opakovane....ale na "pro" uziti neni ani ten displej ;)

Preji dobry kup! :)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 05 bře 2010 10:26

Da_Vinci: To s manzelkou je teda silny argument .. kdyz to pozna i zena :lol: .. Co si do te konfigurace z UK chces naskladat, pokud se muzu zeptat? (//EDIT: uz zbytecna otazka, protoze ted jsem zjistil, ze to nejak extra konfigurovatelne neni a zase stejne nejdou zvolit kombinace, ktere bych chtel) ... Popravde mne by nedelalo problem si to taky nechat pritahnout z Anglie, nebyt me zle zkusenosti s 3 kusy FW, kdy kazdy mel vadny bod .. a pokud jsi detailista stejne jako ja, tak ti to bude vadit - pokud by tam nedej boze neco bylo. Reklamace ti to bohuzel nevezme, protoze Sony ma na FHD toleranci uzasnych 10 bodu a zaroven asi nebudes mit moznost to vratit do urcite lhuty bez udani duvodu, coz si muzes pri nakupu v CR pres e-shop v pohode dovolit. Takze z techto duvodu me tato cesta prilis nelaka, nechci se spalit .. nevim jaky pohled na tohle mas ty a take jake vidis eventualni moznosti realizace nakupu.


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů