SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 20 úno 2010 13:58

No pokud mas dobry dektop, na kterem si zahrajes hry a hrajes je rad, tak to ti Fko nenahradi. Ta grafarna neni nic extra dnes a bude dost k nicemu za rok, zatimco u desktopu bys jen vymenil grafarnu :) A to rikam jako nekdo, kdo ma Vaio rad :)

Pokud si chces zahrat i v posteli, zkusil bych pockat, jak dopadnou prvni recenze EB.

Pokud ti desktopove hrani vyhovuje, nebo nehrajes vubec, tak do postele je prijemnejsi nejaka mensi hracka :)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 úno 2010 18:17

o te posteli bych raději pomlčel, někdo si to přečte, vyzkouší a uvaří notebook :)
do postele na cokoliv náročného bez podložky ani ránu :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 20 úno 2010 18:27

Samozrejme podlozku vzdy a vsude...a nemyslim tim polstar :) Osobne jako podlozku pouzivam futral na muj nb a jsem zcela spokojen. Manzelce jsem dal pod notebook knizku :D
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 22 úno 2010 00:07

kusty píše:To Kamca: No jelikoz si zde nenapsal jaký model máš konkrétně tak předpokládám že tam budeš mít Core 2 duo T6600, 4 Gb DDR2 a Ati4650 512Mb.
1) Co se týče herního výkonu tak obě grafiky jsou skoro stejně výkonné, takže rozdíl bude opravdu minimální. Tvoje Ati má sice jen 512Mb videopaměti, ale na výkonu jí to moc neubere. Můžes se přesvědčit zde http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html Na full HD si nezahraješ na noťasu žádnou novější hru. Vždy to stáhneš na menší rozlišení. Full HD displej se tí hodí ke sledování filmů a na práci.
2) Samozřejmě že dražší sestava bude na hry o krapet lepší (lepší procák, dvojnásobná ramka) ale hraje hlavně grafika která je stejná. A navíc pro mě je tedy nepochopitelný proč je o 11tis dražší. Podle mýho názoru strašnej cenovej nepoměr.
3) K tomu displeji ti bude muset poradit někdo jiný. Já jsem se s ním nesetkal.



Snad ti to při výběru notebooku pomůže. Jinak kdyby v něm byla lepší grafika, šel bych do něj určitě taky.


Ja se tady jestě malinko k tomuto vrátím...nezapomen že F má výkonější CPU a ten výkon grafiky taky zvedá a podle testu tady na notebooky.cz to udělá pár znatelných bodíků navíc.Grafika sama o sobě by měla být srovnatelná,ale jestli se nepletu tak sony dávala ty Atiny s nižším taktem.Možná si to pletu už nevím kde jsem co četl.A zvýšení paměti bych na lehkou váhu taky nebral ta dost pomůže při vyšším rozlišení.A pokud bereš pouze výsledky z notebookcheck tak upozorňuju že 330M tam není ještě testovaná.Ona ta 5650 taky není o tolik výkonější a než bude pár titulů na DX11 budou trošku jiný nároky a tohle GPU už taky bude pokulhávat krom toho se bude pravděpodobně víc hřát.To jen pro ty co si chtějí hrát v posteli s NB místo s ženskou :)
Jinak za mě závěr asi stejný.Na co znovu měnit notebook zas tak se to nevyplatí.

pd_
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 08 zář 2008 15:41

Sony Vaio VPCF11S1E

Příspěvekod pd_ » 22 úno 2010 13:40

Ahoj, chtel bych koupil notebook VPCF11S1E, ktery vsak jako jediny v CR Sony nema v nabidce. Je vsak k dispozici napr. v Polsku. Muzete mi prosim nekdo doporucit nejaky kvalitni polsky obchod s pocitaci, kde bych mohl tento notebook koupit? Nebo je nejaka sance, ze bych ho sehnal tady v cesku? Diky.

modan
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2010 22:38

Příspěvekod modan » 23 úno 2010 00:12

Pokud to někomu pomůže, tak už i SONY vydalo návod k (zřejmě částečnému) vyřešení problému s pískáním: http://genesis.sony-europe.com/instrane ... PCF11M1E_H

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 25 úno 2010 13:39

modan píše:Pokud to někomu pomůže, tak už i SONY vydalo návod k (zřejmě částečnému) vyřešení problému s pískáním: http://genesis.sony-europe.com/instrane ... PCF11M1E_H


Problém je že někomu hvízdá HDD s tím toto nesouvisí,ale to není ani tak problem Sony jako spíš výrobce HDD.Podle mě spíš někoho mate informace o pískání,které uvádí Sony a potom slyší každou blbost která ani tak neruší a je to vlastnost daného HDD

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 28 úno 2010 17:27

jenom ještě sem doplněm výsledky 3D MArku

tady přikládám test VAIO VPCF11M1E/H od Aizeka

3D Mark 06 (1366x768, bez vyhlazování a anti. filtrování) - 6985 bodů

se zapnutým PhysX - 7050 bodů

tojotomi
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2010 10:33

dotaz

Příspěvekod tojotomi » 02 bře 2010 10:43

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli je velký rozdíl mezi notebookem, o kterém zde mluvíte a tímto notebookem - http://www.alza.cz/sony-vaio-eb1s1e-wi-d157458.htm
Na alze je rozdíl mezi těmito dvěma 5,5 tisíce. O velikost displeje mi nejde a více se mi líbí design bílé u levnější varianty.
Předem moc díky za odpověď.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 02 bře 2010 13:10

No pomerne dost srovnani se probralo v EB vlaknu.

Nejvetsi rozdil bude v tom displayi. Nejen ze F (F11M1/E) ma vetsi uhlopricku, ale hlavne ma o dost vyssi rozliseni nez to EB (EB1S1E/WI). Take kvalita displaye je u F s FullHD mnohem lepsi nez u toho low res EB. Je fakt, ze EB se take dela s FullHD, ale pak ta cena asi bude podobna F.

Pokud jde o grafiky, jde o to zda preferujes ATI ci Nvidia, vykonnosti jsou na tom plus minus stejne.

EB je diky mensi velikosti o pul kila lehci.

To jsou asi tak zakladni rozdily co mne napadaji :)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

tojotomi
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2010 10:33

Příspěvekod tojotomi » 02 bře 2010 13:43

Metsn píše:No pomerne dost srovnani se probralo v EB vlaknu.

Nejvetsi rozdil bude v tom displayi. Nejen ze F (F11M1/E) ma vetsi uhlopricku, ale hlavne ma o dost vyssi rozliseni nez to EB (EB1S1E/WI). Take kvalita displaye je u F s FullHD mnohem lepsi nez u toho low res EB. Je fakt, ze EB se take dela s FullHD, ale pak ta cena asi bude podobna F.

Pokud jde o grafiky, jde o to zda preferujes ATI ci Nvidia, vykonnosti jsou na tom plus minus stejne.

EB je diky mensi velikosti o pul kila lehci.

To jsou asi tak zakladni rozdily co mne napadaji :)



Možná je to jen můj selský rozum, když nad tím tak přemýšlím, ale nebude při takto vysokém rozlišení písmo příliš drobné? Tím myslím, jestli to v podstatě není zbytečné, pro běžného uživatele...

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 02 bře 2010 14:40

To zalezi na kazdem uzivateli. Ja preferuji co nejvyssi rozliseni, momentalne pouzivam 13" s 1600x900, takze FullHD na 16" mi urcite mnoho neprijde. Obecne si myslim, ze to pro cloveka, ktery ma zdrave oci, problem rozhodne neni. Navic Win7 ma dobre resene pripadne zvetseni DPI, ve FF si muzete nastavit vetsi pismo apod. Diky vetsimu rozliseni ziskate vice prostoru. 768 bodu na vysku je opravdu malo a pocitite to pri mnoha ukonech - napriklad pri editovani textu ve Wordu, uprave fotek v PS, ci jen prohlizeni internetu...

Nevyhodne vysoke rozliseni bude pak hlavne u her, kde mnohe narocnejsi posledni tituly nepujdou plyne na plnem rozliseni.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 02 bře 2010 17:28

tojotomi: Vse je presne tak jak pise Metsn, nebudu to opakovat, jen pridam jeste svoje postrehy at mas vice pohledu na vec a take proto, ze jsem mel stejne dilema ohledne prilis maleho pisma apod., takze tve obavy moc dobre chapu. U mne to probehlo asi tak, ze pokud jsem se na FHD poprve kouknul v obchode, prislo mi pismo na prvni pohled male, oproti vetsine ostatnich notebooku, ktere FHD obvykle nevedou, pak zcela urcite (koukal jsem tehdy na model FW s 16,4" FHD coz odpovida tomu Fku). Dost jsem vahal, jakmile jsem si jej vsak donesl domu, tak uz bych to za nizsi rozliseni pri takove uhlopricce nemenil. 16,4" je opravdu dostatecna plocha aby tam bez problemu bylo FHD rozliseni, jemnost displeje cloveka dostane, dostupna plocha neni omezujici pro praci. Je treba take vzit v uvahu, ze na displej notebooku se clovek obycejne kouka z mensi vzdalenosti nez je bezne u stolniho LCD, takze o to mene vyssi rozliseni vadi, prave naopak. Da se tedy rici, ze na prvni pohled te to muze odradit, jakmile na tom vsak zacnes pracovat, tak to velice rychle ocenis a zjistis, ze problem neni v tom, ze je vse male, ale v tom, ze na ostatnich noteboocich s nizsim rozlisenim je vse zbytecne velke.

1366x768 u toho 15,5" modelu mi osobne prijde hodne malo, vse je doslova obrovske, vsude je malo mista (hlavne na vysku je to pri 16:9 opravdu znat, tady neni o cem). Za notebook s takovymto rozlisenim bych osobne nebyl ochotny dat vice nez 15tis ... Ze bude u nas tento model v prodeji s FHD je ale zatim spise nepravdepodobne, pokud mi neco neuniklo ve vedlejsim vlaknu kde se EB rozebira ... a jedina moznost je tak v soucasnosti dovoz treba z UK, ale pak musis pocitat s anglickou klavesnici, coz muze byt pro nekoho neprijemnost a samozrejme dalsi starosti spojene s dovozem.

Jeste k tomu nizsimu vykonu ve hrach u FHD jak zminoval Metsn .. jen dodam, ze samozrejme i tam lze snizit rozliseni a tim ulevit grafice ale zase je pak treba pocitat s horsi ostrosti obrazu diky prepocitavani pixelu na nativni matici displeje .. ale pokud nemas notebook primarne na hrani, tak tohle jsou detaily.

//EDIT: Jeste dodatek ... pokud pracujes stylem, ze displej notebooku pouzivas jen na cestach na takove to cestovni "solichani" a doma notebook pak stejne pripojis k externimu monitoru, klavesnici a mysi a pouzivas to jako stolni PC, tak by se dalo to nizsi rozliseni snest ale pokud tohle moc casto nedelas a na displeji notebooku hodlas i dlouhodobe pracovat (coz je muj pripad), tak bych se s tak nizkym rozlisenim jako je 1366x768 osobne urcite nespokojil.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 02 bře 2010 18:43

Tatéž souhlasím stím co bylo napsáno,ale poud jsi běžný uživatel a nešťouráš se v detailech obrazu a víceméně neroznáváš rozdíly mezi ostatnímy tak radeji ušetři a rozhodně ti bude stačit nižší rozlišení EB

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Reálný pohled

Příspěvekod Da_Vinci » 03 bře 2010 22:22

Dnes po zhlédnutí tohoto levnějšího eFka jsem byl trošu zklamán a bohužel musím říct,že display je opravdu horší než u starší verze FW.
Barvy jsou v podstatě ve standartním podání jako najdete u ostatních NB.Čímž chci říct,že pro mě poněkud mdlé a nedostatečné.Ale nenechte se mýlit jsem dost velký šťoura na podání LCD,TV...obraz je líbivý vyrovnaný a v podstatě bych nerozeznal jestli jde o led nebo lampu.
Stoprocentně je obraz přeci jen o něco lepší než např. u nových Asusů které mají led.
Možná má o malino menší svítivost, ale to bych se hádal.Vedle jsem to srovnával se starší FW serií a to je prostě skok úplně jinam.Ačoliv verzi s premium LCD zrovna něměli prodavač říkal že pořadí je levné F,FW,F-premimuLCD kdy mezi FW a F-premium už není tak velký skok jao mezi lowF a FW.
O čemž jsem se ne-přesvědčil později v Alze.V podstatě mi přišlo premiumLCD jako LCD vzaté z FW s matným povrchem.Spíše mi přišlo u premium verze že je bílá plocha více do žluta(teplejší nádech),ale to není určitě lampamy jelikož lowF je má také a tam jak už jsem se zmínil je obraz prakticky totožný s LED.Mohlo to být i jiným okolním osvětlením nebo neskalibrováním s čímž to souvisí.Trochu jsem si s tím hrál a dalo by se.Barvy,kontrast prostě paráda.Subjektivně až na tu lesklost mi přišel nej LCD u FW verze.
Jinak co se týka designu převážně stříbrné verze tak je prostě pěknej a FW je vedle něj trošku jako z jinýho století těma ostrýma hranama podél repro.Černá verze(prý spíše dohněda což mi nepřišlo,zřejmě na jiném světle)má taktéž metalický nástřik tudíž hrozí ošoupávání. Jedou jim tam celej den hluk jsem žádný nezaznamenal(v domácím prostředí to ale stejně bude jiné) teploty na dotek velmipříjemné.Pohoda.
Víc jsem moc neřešil chtěl jsem hlavně vidět LCD a pro mě přijde v úvahu jedině FW nebo premium F.V Alze jsem koukal na všechno co tam bylo a těmhle displejům se prostě nic nevyrovnalo.Některé je trumfnou pouze o něco vyšší svítivostí.
Kdybych nebyl tak náročný na display a neměl tu potřebu jdu do lowF a kdyby se našla nějaká rozumná barva a nejlépe matná ušetřím a jdu do EB


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů