Jak zapnout Bluetooth? SL500

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
drak.p.d

Jak zapnout Bluetooth? SL500

Příspěvekod drak.p.d » 30 pro 2009 18:46

Zdravím chtěl bych se zeptat zda nevíte jak na SL500 jde zapnout bluetooth jinym způsobem než přes Fn + F5.
Instaloval jsem Win 7 a když si chci nainstalovat ovladač pro Bluetooth tak ho to chce zapnout jinak instalace neběží, jenže ho mam vyplej a když dam Fn + F5 tak mi to zobrazí jen WiFi. Děkuji

pepyn
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2007 23:51

Příspěvekod pepyn » 14 led 2010 00:51

Zdar,jsem v úplně stejném problému,po inst.7 mi nejde bluetooth,ovládaní hlasitost,čtečka karet,a podstatě všechny kláv.zkratky přes Fn, ve správci zařízení mě chybí 4 položky ovladačů,nejde to nijak přiřadit či aktualizovat,budu rád když někdo poradí co s tím,nebo kde stáhnout funkční ovladače,díky

xxsml
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 07 srp 2008 22:09

Příspěvekod xxsml » 16 led 2010 00:13

Nejdřív zkus System update, pokud ti to nenabídne ovladače, tak jedině musíš ručně stáhnout.
čtečka karet: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-69983

Bluetooth: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-70042

Kamera (to je tuším jedna z těch neznámých): http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-69973

ATK Hotkey Driver a Hotkey utility pro klávesnici: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-70478
http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-68000

Pokud jsi používal dřív EasyEject nebo Presentation Director: http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-44035
http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-67364 - neexistují ale ovladače pro Win7, ale tyto jdou nainstalovat a i když Win křičí, že není kompatibilní, tak je a funguje (vyzkoušeno)
Lenovo ThinkPad SL500, C2D P7370, 4GB, nVidia GeForce 9300M, 15,4'' WSXGA+, W7

pepyn
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2007 23:51

Příspěvekod pepyn » 16 led 2010 01:30

Paráda díky moc.V podstatě se to vyřešilo,jen hotkey nefungují všechny,což mi ani tolik nevdí,jak bluetooth je sice driver nainstal,ale nejde spustit,když dám Fn+F5, tak vyjede okno kde se může jakože ho zapnu,ale ve skutečnosti je zaplý jen jako(tedy v tom okně) nikoliv fyzicky,zatím jsem to vyřešil extením,ale budu ještě hledat a zkoušet jak to rozchodit.Díky za pomoc

xxsml
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 07 srp 2008 22:09

Příspěvekod xxsml » 16 led 2010 12:32

který hotkey konkrétně nefungují? a ve správci zařízení už nemáš žádné neznámé?
Lenovo ThinkPad SL500, C2D P7370, 4GB, nVidia GeForce 9300M, 15,4'' WSXGA+, W7

pepyn
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2007 23:51

Příspěvekod pepyn » 16 led 2010 20:39

Nefunguje taky ovládaní hlasitosti na levé straně notasu pod tlač.lenovo care.Ve správci mám jednu neznámou hned pod biometr.zařízení .Z kláv.zkratek nefungue Fn+F2, F3,F8,F9,+ jak píšu níže, ale to není až tak důležité , jak ten bluetooth, jinak ještě prolezu ty utilitky a pak uvidím jestli si to nějak ještě nesedne. Zatím dík

xxsml
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 07 srp 2008 22:09

Příspěvekod xxsml » 16 led 2010 23:39

koukni do instalovaných programů.

toto vše bys tam měl mít určitě:
Integrated Camera
Lenovo System Interface Driver
Lenovo ThinkVantage Toolbox
Lenovo_ATK_Package
NVIDIA Drivers NVIDIA Corporation
On Screen Display
Rescue and Recovery
RICOH R5C83x/84x Flash Media Controller Driver Ver.3.55.01
Software Intel(R) PROSet/Wireless WiFi
System Update
ThinkPad Bluetooth with Enhanced Data Rate Software
ThinkPad FullScreen Magnifier
ThinkPad Power Management Driver for SL Series
ThinkPad Power Manager
ThinkPad UltraNav Driver
ThinkPad UltraNav Utility
ThinkVantage Access Connections
ThinkVantage Active Protection System
ThinkVantage Fingerprint Software
Win7 RnR Sysprep Patch Lenovo Group Limited

tohle tam můžeš a nemusíš:
Client Security - Password Manager
Conexant HD Audio
HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP
Mobile Broadband Connect
Presentation Director
ThinkPad EasyEject Utility

Když jsem instaloval Win7, tak mi taky chyběly ve správci zařízení ovladače, konkrétně to byly tuším kamera, čtečka karet, Bluetooth a možná i čtčka otisků
Lenovo ThinkPad SL500, C2D P7370, 4GB, nVidia GeForce 9300M, 15,4'' WSXGA+, W7

pepyn
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2007 23:51

Příspěvekod pepyn » 17 led 2010 00:38

To vše jestli to dobře chápu stáhnu z té stránky jak jsi psal ty odkazy. No ted je pozdě zítra se asi na to podívám,je se trochu bojím jestli to nerozhasí systém W7,ty tam máš visty patrně,
Jinak velké dík za ochotu,jsem rád ,že můžu podiskutovat s někým kdo má stejný ntb.

zafon
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2007 12:47

nastavení jasu obrazovky

Příspěvekod zafon » 17 led 2010 09:34

pepyn píše:Nefunguje taky ovládaní hlasitosti na levé straně notasu pod tlač.lenovo care.Ve správci mám jednu neznámou hned pod biometr.zařízení .Z kláv.zkratek nefungue Fn+F2, F3,F8,F9,+ jak píšu níže, ale to není až tak důležité , jak ten bluetooth, jinak ještě prolezu ty utilitky a pak uvidím jestli si to nějak ještě nesedne. Zatím dík



ahoj kluci, neporadili byste mi prosím, co je potřeba nainstalovat, aby mi fungovalo nastavování jasu obrazovky pomocí Fn+Home a End u SL500 s Win 7?

Myslím, že mám nainstalované vše potřebné, ale někdy to funguje a někdy ne. Rozhodně mi to teda ale nezobrazuje ukazatel na obrazovce jako např. při měnění hlasitosti.

Za další, myslím, že mám nainstalované vše, ale ve Správci zařízení mi to hlásí, že na PCI 13 funkce 2 a 3 nemám nainstalované zařízení, nevíte o co jde? díky moc

pepyn
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2007 23:51

Příspěvekod pepyn » 17 led 2010 10:23

Jen tak předběžně než napíše někdo více znalých problémů,zrovna tato zkratka Fn+home,end mě funfovala hned po instal hotkey a zobrazuje se mi i to graficky na displeji.Jestli to chápu,tak položka 13 je počítač,před myši a jiná polohovací zařízení,po je položka procesory
Já mám zase problémy s bluetoothem-nejde zapnout,a ovládaní hlasitosti,které se mi nezobrazuje na displ.
Jinak se podívej taky na ty odkazy výše co mi napsal v příspěvku xxsml.
Zatím příjemnou neděli,snad vešer se ozvu jestli na něco příjdu čau

zafon
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 01 kvě 2007 12:47

Příspěvekod zafon » 17 led 2010 11:07

pepyn píše:Jen tak předběžně než napíše někdo více znalých problémů,zrovna tato zkratka Fn+home,end mě funfovala hned po instal hotkey a zobrazuje se mi i to graficky na displeji.Jestli to chápu,tak položka 13 je počítač,před myši a jiná polohovací zařízení,po je položka procesory
Já mám zase problémy s bluetoothem-nejde zapnout,a ovládaní hlasitosti,které se mi nezobrazuje na displ.
Jinak se podívej taky na ty odkazy výše co mi napsal v příspěvku xxsml.
Zatím příjemnou neděli,snad vešer se ozvu jestli na něco příjdu čau


Ahoj, tak ten problém s PCI 13 jsem už vyřešil byl to Ricoh Card reader. Divné bylo, že jsem ho měl nainstalovaný celou dobu, akorát prostě se tvářil, že není nainstalovaný. Musel jsem vlézt do program files, tam kliknout na setup a pak se znovu, už asi po 3 nainstaloval a najednou je vše OK.

Jas jsem už rozjel taky, nainistaloval jsem nový ovladač od NVidie pro grafiku a už to valí.

Ten tvůj bluetooth jsem rozjel tak, ze jsem stáhnul to, co tam doporučil xxsml. PAk jsem zapnul dole to mechanické tlačítko pro wifi a dal Fn+F5. VYjela mi nabídka jestli chci zapnout wifi, bluetooth nebo oboje. Dal jsem bluetooth, doinstaloval si sám ještě některé věci a už mi valí.

Ukazatel hlasitosti mi taky blbnul, ale pak začal ukazovat. Neukazuje pouze, pokud mám připojené bendičky do zdířky pro sluchátka.

xxsml
píše často
Příspěvky: 163
Registrován: 07 srp 2008 22:09

Příspěvekod xxsml » 17 led 2010 22:41

pepyn: mám Win7, ne Visty
screen správce zařízení:
http://img34.imageshack.us/img34/8594/screenef.jpg
Lenovo ThinkPad SL500, C2D P7370, 4GB, nVidia GeForce 9300M, 15,4'' WSXGA+, W7

pepyn
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 18 črc 2007 23:51

Příspěvekod pepyn » 19 led 2010 16:58

Díky za obrázek, máme to v podstatš stejné jen mě všude chybí ten bluetooth,ted jsem tam dál externí a nějak se budud snažit to tam instal.Zkoušel jsem ho soft. i hardwer zapínat a nic,
jem tak na okraj-ted nemám ve správci BT,ale ksyž zapojím ten externí BT,tak se mi ve správcizařízení objeví i ten interní v ntb,ale stejně to nijak nereaguje,jen ten externí
zatím dík

drak.p.d

Příspěvekod drak.p.d » 21 led 2010 18:04

pepyn píše:Díky za obrázek, máme to v podstatš stejné jen mě všude chybí ten bluetooth,ted jsem tam dál externí a nějak se budud snažit to tam instal.Zkoušel jsem ho soft. i hardwer zapínat a nic,
jem tak na okraj-ted nemám ve správci BT,ale ksyž zapojím ten externí BT,tak se mi ve správcizařízení objeví i ten interní v ntb,ale stejně to nijak nereaguje,jen ten externí
zatím dík


To máme uplně stejný problém.. a taky jsem začal používat externí BT a už to nějak neřešim... v březnu mi končí licence a budu muset shánět nějaký cracklý Win 7 tak to do tý doby vydržim.

ch4rli3
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2010 11:40

Příspěvekod ch4rli3 » 30 pro 2010 11:42

Noo patral jsem na foru primo u lenova a nasel sem ze se jeste musi zrestartovat BIOS do tovarniho nastaveni aby se zaplo BT...nicmene kdyz jsem nainstaloval access connections tak se mi tam BT nezobrazuje :(


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů