Nekale obchodne praktiky niektorych predajcov VBI?

notebooky VBI a vše kolem nich
pool
občas něco napíše
Příspěvky: 84
Registrován: 13 úno 2007 11:58

Příspěvekod pool » 13 čer 2007 15:33

možná by to zajímalo více lidí.
(né všichni kupují NTB každých několik měsíců a chtějí vyhodit peníze za blbou koupi.)
Bohužel to u těchto NTB není tak jasné, jako např. u kompletních ASUS. Alespoň mě ne.


a děkuji za slušnou a jasnou odpověď :-)

Sangria
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 04 pro 2006 16:21

Příspěvekod Sangria » 13 čer 2007 15:36

Hehe, a teď se tu strhne vlna paranoidních zpráv typu "kámo ty jsi taky nastrčenej ne?" kdykoliv se někdo ozve, že je to tady a tam lepší, než někde jinde :wink:

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 13 čer 2007 15:45

Jak to tu tak pozoruju, tak mi z toho vychází jediný spolehlivý řešení - navrhuju úplný zákaz diskuze o cenách a obchodech v celé sekci "Notebooky - značky" (nebo možná by stačli jen pro "notebooky VBI" :roll:). Zde by se měly řešit hlavně zkušenosti a návody co a jak udělat, ceny se mění téměř každej den a zbytečně se to tu tím pádem zanáší informacema, který budou stejně za tejden na prd. Pro nerozhodné kupující je tady sekce "Výběr notebooku".
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 13 čer 2007 15:53

jsem jednoznačně pro!!!
Cenu si každý umí vyhledat sám ne? od čeho je net, tady řeště ostatní problémy apod.

krallik
občas něco napíše
Příspěvky: 39
Registrován: 28 kvě 2007 12:33
Bydliště: Heydukova 1061, Starý Plzenec 33202
Kontaktovat uživatele:

demence???

Příspěvekod krallik » 13 čer 2007 17:05

ja sem teda jednoznacne proti ;)) . . . je trestny se preptat jaky mate zkusenosti s tou a tou znackou, kolik vas to kde vyjde .. kde se na tom da usetrit a proste porovnani dealeru ,.. v zivote sem nevidel forum, kde by se nesmelo bavit o cenach . . nerikam . .na jinejch forech o asusech se o o tom treba nemluvi .. protoze asus koupite vsude .. ale v CR je jenom nekolik prodejcu .. takze si myslim, ze dizkuse ohledne dealeru je prinosna pro vsechny. .. a btw . . nejsem nastrcenej .. kdyby to nekoho napadlo, kvuli tomu, zese bavim o cenach .. proboha ;)))

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 14 čer 2007 11:21

trestny to neni, ale trestal bych to, že se na to někdo ptá furt dokola. Cenové vyhledávače Ti na netu najdou uplně všechno a pokud tu několik lidí napíše, ve víře pomoct, kde maji opravdu tu nej cenu, diky cenove garanci, tak je to k nicemu, protoze ostatni nobraini tu stejne dale furt rozebiraji, kde to videli levneji...paradox

Sangria
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 04 pro 2006 16:21

Příspěvekod Sangria » 14 čer 2007 12:28

Zakázat to je fakt hloupost. Když mi to pomůže v rozhodování, tak ta informace má nějakou cenu. Něco je levnější tam, něco zas jinde a myslím, že je to docela dobrý to vědět... :roll:

Lecram
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 15 čer 2007 13:43

Dotaz

Příspěvekod Lecram » 15 čer 2007 16:12

Docela by mě zajímalo proč tady můj příspěvek někdo smazal?
Cenzura?

leon

Příspěvekod leon » 15 čer 2007 16:27

a co si psal?

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvekod swarm » 15 čer 2007 19:21

Lecram píše:Docela by mě zajímalo proč tady můj příspěvek někdo smazal?
Cenzura?
Potlačování demokracie? Komunisti? Cenzura?
Ne. :roll:
Tohle je normální moderovaná diskuze. To znamená, že pokud tu někdo naprosto irelevantně přispívá do nějakého threadu pravděpodobně s cílem tady začínat nějaký flame, tak musí zasáhnout moderátoři. Zamysli se nad tím, co jsi tu psal, a pak přemýšlej, jakou to má souvislost s tématem tohoto threadu a jakou to mělo přínosnou hodnotu.

Ano, smazal jsem ti to já. Nemusel jsem to smazat. Mohl jsem to přesunout a udělat z toho samostatný thread (i když nevim, k čemu by to bylo). Seděl jsem ale zrovna v redakci a fotil nějaký notebook a poslední věc, na kterou jsem měl náladu, byla řešení podobných výpadů.

Rád bych tě upozornil, že všechny solidní diskuze jsou vždycky moderované. To, že má k internetu přístup každý, ještě neznamená, že si na něm každý může dělat, co chce. Omlouvám se, jestli se tě to nějak dotklo. Pokud bys mi chtěl něco vzkázat, udělej to přes soukromou zprávu. Tento thread tu má úplně jiný účel.

Věř mi, že kdyby tvůj post měl nějakou přínosnou hodnotu, tak jsem ho nesmazal.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 17 čer 2007 12:54

Takže zavedeme jedno takové pravidlo, které sice neni moc super, ale asi je to jediný způsob, jak vyřešit tuhle situaci. Jsou tu někteří lidé, kteří do toho moc nevidí, ale stejně píšou nějaký bludy různě do threadů. To pak může dávat prostor naprosto zbytečným debatám o věcech, které pak zbytečně zasírají thready. Abychom tedy zabránili mystifikaci dalších lidí, tak takové příspěvky budeme mazat nebo přesouvat na smetiště, čímž se doufám zlepší úroveň diskuzí v této sekci.

Abych dal příklad takového příspěvku, tak se stačí podívat sem (už je to splitlé z jiného threadu):

http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 2358#22358
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 čer 2007 13:02

Notebooky-vbi.cz NESPLNUJU PODMIENKY PODLA OBCIANSKEHO ZAKONNIKA (ceskeho), §53, ods 4, kde sa okrem ineho spomina, ze predajca musi poskytnut predovsetkym udaje ako

Obcansky zakonik píše:. obchodní firma nebo jména a příjmení a identifikační číslo dodavatele
. sídlo právnické osoby a bydliště v případě fyzické osoby
. údaj o zápisu v obchodním rejstříku nebo jiné obdobné evidenci, včetně spisové značky, pokud je přidělena
. kontaktní údaje, zejména poštovní adresu pro doručování, telefonní číslo, případně adresu pro doručování elektronické pošty


pricom k tymto informaciam musi zaistit predajca TRVALY VEREJNY PRISTUP. Pokial tuto povinnost (a niektore ine) nedodrzi, mate 3 MESIACE narok na odstupenie od zmluvy.

Takze ludia - davate peniaze ludom, ktori porusuju zakladne podmienky oznacovania svojej predajne, jednu z prvych podmienok predaja prostrednictvom internetu a pod... Zelam Vam silne nervy pri reklamaciach a ziadostiach o vratenie penazi...

Notebooky-vbi.cz pritom nemaju ziadnu spojitost s VBI.cz, co je specializovana stranka distributora Kvazar Micro a sluzi primarne ako B2B (pre dilerov) portal s informacnou B2C sekciou (pre spotrebitelov).

C

janzat
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 28 bře 2007 01:11

Příspěvekod janzat » 17 čer 2007 17:25

že bych se zase pustil do "odstoupeni od kupni smlouvy" :-) už podruhe za sebou? No, kdyby mi to vratili, zase bych si dneska za stejne penize poridil "lepsi" kousek :-)

Lecram
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 15 čer 2007 13:43

Příspěvekod Lecram » 17 čer 2007 18:11

Pokud se někdo domnívá, že napsat v diskusi o tom jestli zveřejňovat ceny či ne, cenu notebooku o 25procent nižší než jinde - je to jeho věc.
Já už ho doma mám....

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 čer 2007 18:20

janzat:
Ak ta na to upozornili dodatocne, tak zacina plynut 14 dni od upozornenia (viac v obcianskom zakonniku). Ak to tam vsak nebolo, tak mas 3 mesiace a kludne im to vrat - mas na to zo zakona narok ;) A kupis si nieco lepsieho a krajsieho + chalani budu mat prirucku do zivota...

C


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů