Notebook pro studenta do 10k

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Raiwen
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 10 lis 2009 15:26

Notebook pro studenta do 10k

Příspěvekod Raiwen » 10 lis 2009 16:05

Ahojte.

Jsem student na VŠ a pro zjednodušení života na ní jsem se rozhodl pro koupi notebooku. Akorát - jak už to u studentů bývá - jsem hodně omezen rozpočtem. Tisícovku dvě přes 10k ještě přežiju, ale rád bych se pohyboval v co možná nejlevnějším (a nejkvalitnějším) řešení. Chtěl bych Vás poprosit o nějaké rady ve výběru notebooku, pokud možno NEJLÉPE poblíž Zlína z kamenného obchodu (TS Bohemia, GigaComputers aj.), smířím se i s repasovaným, bude-li v nějaké záruční lhůtě.

K čemu bude sloužit:
- pro práci - v tom až takový problém nebude, stačí mi rozběhnout tabulkové/databázové SW, word apod.; k tomu se ale pojí i relativně snadná přenosnost (velikost, váha)
- chtěl bych na něm rozběhat "starší" online hry - W3 DotA, CS, Lineage 2 + jiné; pecky jako Crisis apod. hrát nepotřebuju
- filmy
- internet všeobecně

Výbava:
- OS - není nutné W7 ani Vista, vystačím si s XP
- 15''
- dostatečné místo na HD (160GB+)
- snadná přístupnost k USB portu
- web kamera výhodou

Srhnu-li hlavní požadavky, pak by to byla snadná přenosnost (budu s ním trajdat po škole), výdrž baterií, možnost krátit si volné chvíle hraním středně náročných her a sledováním filmů.

Díky za případné rady :)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 lis 2009 16:16

Tohle splňuje tak asi Compaq 610 (má i dobrou výdrž). Nic jiného mě nenapadá.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Raiwen
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 10 lis 2009 15:26

Příspěvekod Raiwen » 11 lis 2009 12:25

Je pravda, že na HP Compaq jsem se díval už předtím. O značkách Acer a ASUS jsem moc kladných vyjádření neslyšel, a HP mě celkem zaujalo.
Na TS Bohemia jsem omrkával spíše Compaq 615 kvůli (lepšímu?) grafickému základu. Akorát bych byl rád za nějaké echo ohledně celkové kvality - jak si v reálu stojí v herních testech, jak si stojí v samotné konstrukci (hlavně klouby, touchpad se scrollem, vykreslení obrazovky, klávesnice - kámoš má nepříjemnou skutečnost, kdy se mu jednotlivá písemka po nějakém čase používání začala "zasekávat"). Omlouvám, ale co do HW výbavy se v tom moc nevyznám.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů