Sony nebo MSI?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 31 srp 2009 13:16

pokud má člověk náhradní stroj/alespoň starý desktop/, doporučil bych spíš to MSI, než reklamu na klavírní lak
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 srp 2009 15:32

TommyGun píše:A nemáte někdo odkaz na nějakej web nebo forum, kde se něco dozvim o taktování? CPU i grafiky? Nevim o tom totiž lautr nic...

A nejsem ještě 100% rozhodnutej, koukam ještě na net, ale asi si koupim to MSI
www.pctuning.cz
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

kvakunek
guru
Příspěvky: 566
Registrován: 25 pro 2008 17:40

Příspěvekod kvakunek » 31 srp 2009 15:36

Gogo píše:pokud má člověk náhradní stroj/alespoň starý desktop/, doporučil bych spíš to MSI, než reklamu na klavírní lak


nemá náhradní pc a klavírní lak? :lol: :lol:
ACER Aspire 6920G-582G32MN

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 srp 2009 15:39

Michal27 píše:Je to boj s vetrnymi mlyny... Proste maji svoji pravdu a to, ze MSI stoji za vylizprd..l si nepriznaji. Bohuzel dokud bude diktovat trhu nesmyslnost grafickeho vykonu na hrani v notebooku, budou se tyto stoty prodavat. Kdyz uz tu nekdo rika, ze rada GT je neco jineho, tak musim priznat, ze z dilenskeho zpracovani mi bylo pekelne blivno. A to jsem zkouknul je na moment. A ano, LCD muze mit od Samsungu, DVD od SONY, ale stale je to propojene srotem v jeden celek... Nemuzu si pomoct, ale clovek znaly IT si proste vyrobek od MSI nekoupi.... :roll:
Ale,ale...Myslíš si že základní desky od MSI jsou šrot? A evidentně jsi viděl řadu GT jen na moment -je to vidět. Samozřejmě SONY je kvalitní výrobek,ale za poněkud nepřiměřenou cenu.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 srp 2009 15:43

MaTToS píše:Este si zivo pametam na rozhovor zo servisom MSI ktory som mal cez telefon pred 1,5 rokom a ked som technikovy povedal ze ani po ich tretej oprave mi notebook nefungoval dlhsie ako mesiac a znovu zamrza a restartuje sa a huci vetrak a prehrieva sa to tak technik len povedal ze to nema zmysel riesit nech chcem peniaze od predajcu a idem do inej znacky ...
V ten den po praci som siel do NAY kde som notebook kupil a akonahle videli 3 protoly z penty kde sa menili dosky a ventilatory a este disk ... tak bez slov sa ma spytali ci chcem peniaze alebo novy notebook, dnes ked dojdem do NAY tak z 30 vystavenych notebookov ziadne MSI, to iste ked dojdem do SHARKu MSIcko ziadne, ked sa spytam predajcu tak mi povedal ze taku znacku sa neoplati predavat nakolko vracanim penazi zakaznikom dochadzaju o zisk a este musia platit naklady spojene s reklamaciou ked to posielali do servisu kurierom atd., :roll:
Preco mi uz aj vo velkych obchodnych retazcoch skorej predaju ACER ako MSI ?
Proste preco taketo staznosti niesu aj na ine znacky ?Uz dokonca aj ACER je nad MSIckom tak neviem co si otom mam mysliet potom ...
Ano ,ale copak to bylo za výrobní řady? Jinak já měl tyto problémy se značkami Asus,Acer a dalšími.Prostě zmetci už z výroby.Nedá se takto odsoudit jedna značka paušálně.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 31 srp 2009 15:55

Michal27 píše:Gragagrogog: A co si zahrajes na MSI. Vykon chaboucky, takze nove hry sice spustis, ale pozitek nulovy. Takze asi tak. Chapu, ze lidi na notasech hrajou, ale jako duvod koupe srotu MSI, je to nedostacujici fakt.
Navic takovy ThinkPad,nebo Elite bude v 90% rychlejsi,nez MSI. Nejen diky ergonomii, utilitkam atd. Ale kdyz nekdo dobrovolne kupuje parodii na herni stroj, doprejme mu to. :wink:
No nevím zda mám nulový požitek,ale na MSIčku hraji s gamepadem z Xboxu 360 a bavím se dobře.Skoro všechny hry na high(vyjímky na medium) v rozlišení 1680x1050.Asi tak.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 31 srp 2009 18:53

Gragagrogog píše:MaTToS: Nechci ti do toho kecat, ale čekáš, že ti rukama projde 500 bezchybných msiček v msi servisu ? Nepochybuju o tom, že časem projde pod rukama servisnímu technikovi sony 500 sony noťasů s podobnými závadami jako u msi.

Michal27: Jak odmítáš pochopit, existujou lidi, co na notebooku hrajou hry. A kdybych si místo msi koupil thinkpad za tu samou cenu tak na tom zapařim leda tak piškvorky.

Ale s tp muzes delat kotrmelce a hazet jej o zed,pak das miny a jedes na poradu vlady :lol:
To michal:nebyl jsi v holandsku?maji tam vyborne syry a krasne mlyny..ptz boj s vetr.mlyny je ty a hrani na notesech...to si mame na hry kupovat w700ds nebo co?jen proto abychom si za 2roky koupili novej protoze nebude stihat ani msi ani w700,nechapu o co ti jde.....jsi naprosty a dokonaly ma. ma. ma. Tecka
To Mattos:je fakt divny ze servisakovy projdou rukama porouchane booky..fakt to nechapu....
Edit:porovnani msi gt735 a asus x61,v zatezi soubezne spusteny na msi l2,na asusu sims3 (podotknu ze l2 na 1680x1050 a na max) na asusu sims3 na low a jeho shit rozliseni-msi temer neslysne a asus vysavac hadr,zpracovani-msi dle me ok,asus plastova hracka prohybajici se jen pod polozenou rukou,cena asusu 22k,staci?(pokud se najde nejaky "mlyn co neveri"rad predvedu a pobavim se)
Naposledy upravil(a) Tziky dne 31 srp 2009 19:28, celkem upraveno 1 x.
MSI GT735

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 31 srp 2009 19:20

Jen prosím ať se diskuse nesvrhne do nekonečného flamu o noteboocích a hrách. Jinak já bych si na ty hry koupil nejlépe konzoli...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Gragagrogog
píše často
Příspěvky: 144
Registrován: 17 čer 2009 14:40
Bydliště: Praha-Brno

Příspěvekod Gragagrogog » 31 srp 2009 19:29

Jj, kup si Xbox 360 a udělej z toho TOHLE :twisted:

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 31 srp 2009 19:45

sirius1983 píše:Jen prosím ať se diskuse nesvrhne do nekonečného flamu o noteboocích a hrách. Jinak já bych si na ty hry koupil nejlépe konzoli...

Kdyz se nad tim zamyslis tak pozadavky byly jasne a bylo to v poho nez dojde michal a servisman,ano rekli nazory,pekny az bych rekl zaujaty,jeden rekne ze booky nejsou na hry a druhej ze jich 500opravil(kolik jich asi opravi acer? Jako nejprodavanejsi znacka)no a ve finale jsou uzivatele s msi lamy a it analfabeti,tak se pak neni cemu divit,pozadavek byl na hry a vyber dvou booku,dovali se bratri zpatecnici a delaji z majitelu msi blbce (sry za ten vyraz uz me to se..)by me zajimalo co ma michal za mobil ptz ty jsou prece jen na volani a nic jineho a chranbuh na hry
MSI GT735

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony nebo MSI?

Příspěvekod swarm » 31 srp 2009 19:54

TommyGun píše:Zdravim, vybírám kvalitní a výkonný notebook na práci, náročný software, nové hry a filmy. Vybírám mezi Sony Vaio FW41E a MSI Gx623X...u Sony mě odrazuje starší procesor P6400 a horší grafika...o MSI se ale zase říká že je poruchové a má problémy s teplem. Mohli by jste mi poradit který z nich vybrat, popřípadě doporučit jiný? Díky
Za sebe říkám Sony. VAIO FW je velmi dobrý notebook. Jeden z těch multimediálů, které bych si klidně koupil. Procesor jako problém nevidim. Grafika je slabší, ale všechno ostatní má VAIO lepší, nemluvě o kvalitě zpracování, která je taky jinde (kdo tvrdí něco jiného, tak buď lže, nebo ty notebooky naživo nikdy neviděl).

Říkáš, že hledáš "kvalitní a výkonný notebook". MSI bude výkonnější a Sony kvalitnější. Stačí si tedy jen vybrat, zda je pro tebe důležitější z tebou zmiňovaných činností práce (pak radši VAIO), nebo ty hry (pak třeba MSI).

Ad to, co tu povídal MaTTos: Podobné echo mám od více lidí, kteří s MSI přichází do kontaktu jinak než jako spotřebitelé, takže nemám důvod nevěřit tomu, co říká.

roman2277: Jestliže nějaká firma dělá převážně zmetky, pak se nelze paušálnímu odsouzení divit.

EDIT: Výkon grafiky v Sony je přibližně o ~18% slabší než u toho MSI.
Naposledy upravil(a) swarm dne 31 srp 2009 19:56, celkem upraveno 1 x.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 31 srp 2009 19:55

Jestli je někdo lama nebo ne nemá smysl hodnotit. Já to beru tak, že pokud má člověk určitou sumu peněz, rozhodne se, že chce hrát a že chce notebook, tak mu to nehodlám rozmlouvat a prostě respektuji jeho požadavky a po upozornění na případné rizika mu klidně nějaký MSI nebo jiný multimediál doporučím...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Tziky
guru
Příspěvky: 1694
Registrován: 04 zář 2007 21:23

Příspěvekod Tziky » 31 srp 2009 20:10

To Swarm:nikdo netvrdil opak ze sony ma lepsi zpracovani,s tim souhlasim, ale je fakt ze prislusenstvi maji ultradrahe
To sirius 1983:konecne nekdo s normalnim nazorem ze strany zastancu bus.modelu,nezbyva nez souhlasit
MSI GT735

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: Sony nebo MSI?

Příspěvekod roman2277 » 31 srp 2009 20:26

swarm píše:
TommyGun píše:Zdravim, vybírám kvalitní a výkonný notebook na práci, náročný software, nové hry a filmy. Vybírám mezi Sony Vaio FW41E a MSI Gx623X...u Sony mě odrazuje starší procesor P6400 a horší grafika...o MSI se ale zase říká že je poruchové a má problémy s teplem. Mohli by jste mi poradit který z nich vybrat, popřípadě doporučit jiný? Díky
Za sebe říkám Sony. VAIO FW je velmi dobrý notebook. Jeden z těch multimediálů, které bych si klidně koupil. Procesor jako problém nevidim. Grafika je slabší, ale všechno ostatní má VAIO lepší, nemluvě o kvalitě zpracování, která je taky jinde (kdo tvrdí něco jiného, tak buď lže, nebo ty notebooky naživo nikdy neviděl).

Říkáš, že hledáš "kvalitní a výkonný notebook". MSI bude výkonnější a Sony kvalitnější. Stačí si tedy jen vybrat, zda je pro tebe důležitější z tebou zmiňovaných činností práce (pak radši VAIO), nebo ty hry (pak třeba MSI).

Ad to, co tu povídal MaTTos: Podobné echo mám od více lidí, kteří s MSI přichází do kontaktu jinak než jako spotřebitelé, takže nemám důvod nevěřit tomu, co říká.

roman2277: Jestliže nějaká firma dělá převážně zmetky, pak se nelze paušálnímu odsouzení divit.

EDIT: Výkon grafiky v Sony je přibližně o ~18% slabší než u toho MSI.
Ano taky bych třeba koupil to Vaio,ale za cenu o 5k nižší. A když už jsme u těch zmetků z výroby,tak Vám řeknu,že skoro všechny firmy co vyrábí notebooky mají požehnaně kostlivců ve skříni.Zdaleka ne jen MSI.Asi tak.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Peha
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 25 čer 2009 21:40

Příspěvekod Peha » 31 srp 2009 21:07

Jestli se můžu vložit do debaty tak já se rozhoduju mezi Vaiem a A500-132.. Oba jsem dneska videl a parametrama a i kvalitou mi příjdou sor podobné. Osobně u té Toshiby se mi moc nelibil způsob uchycení displaye, aleuý to není tak hrozně lesklý plasťák jak ty staré. Jaký na to máte názor?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů