AHCI mod

notebooky Fujitsu Siemens (Amilo, Amilo Pro, Lifebook) a vše kolem nich
SkyLK
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 13 pro 2008 17:10

AHCI mod

Příspěvekod SkyLK » 09 srp 2009 21:06

Mám dotaz
Mám ntb Amilo Xi 2528 a potřeboval bych vědět jestli windows beží v ahci modu.
Jde mi o to že mi nejde rozběhat ReadyDrive na Intel turbo memory, podmínka je aby sata disk běžel v ahci

Při instalaci windows jsem instaloval ovladač pro raid - JRaid - jiný mi to nechtělo vzít.Ale co vím tak ovladač pro raid by měl ahci podporovat.

obrázek správce zařízení
http://skylk.sweb.cz/spravce.jpg

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 10 srp 2009 08:45

Najed od BIOSu a podivej se, jestli mas SATA mod nastaveny na kompatibilni(IDE) nebo nativni(AHCI) mod.
Predpokladam, ze se to snazis rozbehat na Vistach :)
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

SkyLK
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 13 pro 2008 17:10

Příspěvekod SkyLK » 10 srp 2009 16:40

Jde o to že v BIOSu není možnost si zvolit jestli IDE nebo AHCI.Ale když mi visty při instalaci nenašly HDD a musel jsem jim podstrčit ovladače,tak předpokládám že je automaticky BIOSem nastavený mód AHCI.Pač mám v ntb dva HDD, které se dají zapojit do RAIDu.(Ale já je tak zapnutý nemám.).Mám nainstalovaný Sedmičky,ale to je to samý jako visty.takže se můžeme bavit o vistách

ve správci zařízení je zmínka o AHCI kontroléru, ale zaráží mi i to,že se tam píše o ATA

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Příspěvekod kubino » 11 srp 2009 07:12

To IDE zařízení je možná od mechaniky.
Jinak je zvláštní, že Visty při instalaci nenašly disk, myslel jsem, že sata ovladač mají v sobě.
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]

SkyLK
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 13 pro 2008 17:10

Příspěvekod SkyLK » 11 srp 2009 16:45

Koukal jsem na to to IDE je mechanika a druhá je virtualní. :shock:
Když jsem měl acera tak tam mi visty sata hdd našly v pohodě,Tam jsem o nějakým AHCI nějak nepřemýšlel.Ale u tohohle FS mi ho nenašly je to asi tím,že jsou tam ty dva hdd který se můžou zapojit do RAID pole.
A jestli se nemýlím, tak RAID musí bejt v AHCI,ne?

Asi na tom AHCI jedu.šlo mi o to jestli na to je nějakej diagn. soft který mi napíše "...Váš disk je v AHCI modu.."

Hlavní důvod proč to řešim je, že mi nejde zapnout ten ReadyDrive a nevím proč.

viz obrázek
http://skylk.sweb.cz//readydrive.jpg


Zpět na „notebooky Fujitsu (dříve Fujitsu Siemens)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů