Problem s Webkou

notebooky VBI a vše kolem nich
kaniball
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 30 říj 2008 21:17

Problem s Webkou

Příspěvekod kaniball » 17 kvě 2009 14:04

Zdravim vsechny majitele notebooku made by VBI :) musim rict ze svuj notebook VBI SunSpire mam od doby jeho uvedeni na trh a az donedavna zcela bez sebemensiho problemu a vykon je vice nez dostacujici. Pred nedavnem mi ale zniceho nic prestala fungovat webkamera. Pokud mam notebook otevreny v normalni pracovni pozici (neco pres 90 stupnu) webkamera jako by v notebooku ani nebyla. Neni ani ve zpravci, ani drivery nelze nainstalovat. Pokud ale notebook privru rekneme tak na 50-60 stupnu kamera se najednou objevi a drivery jdou nainstalovat normalne. Jenze i pak pri normalni poloze v zadnem programu, ani ve Skypu ani v nicem jinem ta webka stejne neni. Vsechny programu pisou chybovou hlasku Hardware nenalezen. Od servisniho strediska mi na muj dotaz prisla odpoved ze takhle nelze odhadnout cim to muze byt ze bych musel notebook zaslat na reklamaci. Jenze ja mam notebook jako nahradu stolniho PC a mam ho prakticky porad u sebe, predstava ze bych mel byt mesic bez nej je pro mne nerealna jak kvuli skoly tak kvuli praci. Nevite nekdo cim byl mohl byt muj problem zpusoben, pripadne jak jej odstanit? Windowsem to neni, prezkousel sem jak XP, tak Visty a i Windows 7 uz na nem byly. Predem diky za odpoved. S pozdravem Kaniball

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 kvě 2009 14:09

ja to tipuju na nejaky spatny kontakt neboposkozeny kabel (ono jak se notebook otevira a zavira, kabely jsou namahane)
muze to byt i necim jinym, ale tipuju to takhle.

pokud to nechces rozdelavat, rypat se v tom ahledat chybu, nikdo jiny nez servis ti nepomuze.
(no a pokud nemuzes bez notebooku mesic byt a nemas nic jineho - tak smula, priste si na takove ucely kup neco s NBD zarukou, ted je to nastesti webka, ale pri predstave, ze by se ti pokazilo neco, co by zpusobilo nepouzitelnost notebooku, jsi v haji - to neni vytka, jen rada na zamysleni do budoucna)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

kaniball
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 30 říj 2008 21:17

Příspěvekod kaniball » 17 kvě 2009 14:16

Ja vim, ale mel sem omezene financni zdroj a potreboval sem nejaky vykony stroj.. kdyby si mel koupit adekvatni reseni od Dellu treba, vyslo by mne tak na 40 000 nejmin, pokud Dell vubec dela tak vykonne sestavy. Takhle men ten NB vysel na 24 000 :) Hrabat do toho nebudu, zalohy dat delam tak co tri dny, takze kdyby to kikslo uplne tak mne to nezabije, ale nevim jak to vyresit. Skoda ze to neni jak s Autem, ze ti nezapujci nahradni po dobu opravy :)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 kvě 2009 14:45

pak uz leda nejaka pujcovna na notebooky.
ceny se pohybuji okolo nekolik tisic na mesic (+vratna zaloha)

zajimave je, ze cena pujcovneho na mesci je kolikrat cca stejna popr. vyssi, nez priplatek za 3roky NBD u vetsiny znacek (HP, lenovo, toshiba, acer, apple, atd...)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 17 kvě 2009 15:12

Njn, to je holt ono. Mel si s tim pocitat, ze se neco takoveho muze stat. Kazdopadne to bude podle vseho HW problem a resit to bude je n zasah v servisnim stredisku, nebo svepomoc - ale to je horsi, protoze nevis, co je poskozeno. Holt se budes muset obejit chvili bez notebooku a ten mesic to klidne muze byt.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

kaniball
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 30 říj 2008 21:17

Příspěvekod kaniball » 17 kvě 2009 20:26

No to jste mne tedy prilis nepotesili :) ale mate pravdu no. Nejspis to zatim vyresim nejakou externi webkou, coz mne vyjde na par stovek, ale zas sebou budu muset tahat dalsi kram :( budu hlidat zarucak a az mi nic nezbyde tak to poslu. Kazdopadne dekuji za odpovedi :)

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 17 kvě 2009 23:45

Radeji to ale nerozebirej sam, aby ti pak nezrusili zaruku. Az holt notas nebudes potrebovat, dej ho do servisu. Tim mesicem nechci vyhrozovat, ale je to krajni mez. Muzou to byt klidne 4dny... Jen radeji bud pripraveny na nejhorsi, protoze stat se to muze.
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů