Pevnost plastů

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Pevnost plastů

Příspěvekod stastik_p » 16 kvě 2007 23:51

Ahoj, měl bych dotaz. Shanim novej notebook na vejsku, je to muj prvni notasek. Jde defakto jen o to ho prenest z domu ze stolu na stul v privatu. Pohybovat v terenu se asi nebude. Chtěl jsem jit do VBI, ale docela me odradilo, jak tu nekteri kritizovali ze se notebook "prohyba", kdyz ho chytnete za stranu, resp. spatnou kvalitu šasi plastů. Nerad bych, aby mi po roce odesel. Premyslel jsem nad VBI a nebo Toshibou, tak nevim co by se pro mě vyplatilo. HPčka se mi libej nejvic, jenze ta cena je moc vysoka. Chtěl bych neco s externi grafikou, nemusi to bejt na TOP hry, pak 2GB RAM a 100GB disk aspon a Core 2 Duo. Nejlip do 30k s DPH. Premyslim ze bych si bud tedka koupil a nebo pockal do zari ci rijna, nez se trosku slevnej Santa Rosy a novy grafiky od nVidie na okolo tech 30k s DPH. Jnak notasek by byl na hry spis onlinovky, filmy, net atp. klasika no.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 kvě 2007 00:04

toshiby jsou vpoho...myslim, ze jsou na tom lepe nez VBi...ale je to jen muj subkektivni nazor, pac VBI je na trhu pomerne kratce, aby se dalo diskutovat o kvalite...

jinak mame obdobne pozadavky, dedikovana grafika, C2D, akorat ja chcu jen 1GB RAM a 30k s dph... vybral jsem si Dell Inspirion 6400 Medium v promo nabidkach, o ten ntb nebudu mit strach co se tyce spolehlivosti, pac ma zaruku next business day...proste zavolas a oni dalsi den prijedou za tebou a spravi ti to na miste...kdyby nahodou nejaky problem..... :)

http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... d=&dfLang=

j, pokud bys nahodou chtel nakonec do toho dellu a chtel 2GB ram, stalo by za to pouvazovat obednat jen 512 a zbytek si dokoupit v normal obchode, pac v konfiguratoru das za 2GB 5000 a noramlne stoji 2,2k s dph, viz.diskuze "zaruka pri vymene RAM" v kategorii notebooky dell

jinak, jak uz jsem rikal, Toshiby jsou docela fajn, aspon teda userove si nestezujj :)

EDIT: k tomu kdy koupit ntb...t je zapeklita otazka..jedna vec je ze je ted mrtvy bod v prodejnosti...druha ze prijdou nove technologie...ale asi bych pockal do toho zari, mozna budes mit lepsi vyber nez ted
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 17 kvě 2007 00:12

Jojo koukam na to, ty Delly jsou docela zajimavy a ta zaruka me prijde jako dost v pohodě, až domu, to je servis :). Akorat me mozna odradej tim, ze nemuzu mit 2GB RAMek (resp. +5k se mi nechce davat), zrovna do tech bych rad investoval, jelikoz za chvili to bdue potreba, jak najede Vista naplno.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 kvě 2007 00:13

jakrikam, beru 512 a doma ji vytahnu a dam si tam 2x kingston za 2200..:)
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 17 kvě 2007 00:17

Jasny a co zaruka ? To muzes doma otvirat ? Ja vim ze u stolniho PC od firem to nejde, jelikoz je tam nejaka pojistka kterou prichazis o zaruku, kdyz je poskozena.

Docela se mi líbí tahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43955

corleone.vito
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 16 kvě 2007 18:18

Příspěvekod corleone.vito » 17 kvě 2007 00:20

Zrovna na tom tady s kolegou pracujeme, zítra chceme oba volat na Dell, takže dáme vědět...rozhodně by se to vyplatilo jak ďas... :twisted:

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 17 kvě 2007 00:21

corleone.vito píše:...rozhodně by se to vyplatilo jak ďas... :twisted:


A právě proto pochybuju že to půjde :P Tak kdyztak dej vedet potom.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 kvě 2007 00:23

Pamate fyzicky vymenit ist moze; problem vsak moze byt s kompatibilitou - nie vsetky pamate mozu ist do znackovych (predovsetkym americkych) notebookov...

Zarucene tam pojdu len pamate priamo od vyrobcu, resp. pamate od OEM vyrobcov (Kingston, Corsair...) zo serie "made for xyz"; ostatne pamate podla danej varky (ktoru nemate sancu zistit, kym si modul nekupite) mozu/nemusia fungovat.

C

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 17 kvě 2007 00:32

mno mi prave na technicke podpore dellu rikal chlapek, ze pokud si obednam s 512MB 533MHz a dam tam dalsi DDR2 512MB 533MHz se stejnym casovanim....tak ze bez problemu....a zaruka by prej mela platit dal, krome toho noveho modulu, ale pry si to mam este overit, ale ze nevidi duvod, pac tam nedavaji prej nejake spesl dell pameti...prej si to mam este oveit na peci o zakazniky...coz mame tady s kolegou zitra v planu, jak uz se corleone zminil :)

(se me ptal, jaky mam modul, sem mu rikal ze vpodstate stejny, 533MHz 512MB DDR2 ze stareho ntb... :D )

EDIT:Ceco: vsakpameti se dycky kupuji s notasem v obchode, esli jedou, ne? a pokud je prijme tak to bude jedno jake tam jsou, kdyz ten 512modul vytahnes a nahradis dvojici stejnych kingstonu
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 17 kvě 2007 00:48

stastik_p:

VBI se skladaji z sasi 3 ruznych vyrobcu - Compal, Asus a Quanta. Navic dotycny psal, mam dojem, o nejakych novych sasi. Kazdopadne mam 7 mesicu HEL80 (Compal) a zatim mu nic neni a ani nevypada, ze by mu neco v nejblizsi dobe melo byt. Jak uz jsem si na nej zvyknul, tak s nim zachazim stejne bezohledne jako se svym mobilem a z toho duvodu zacina mirne vrzat pri tlaku, ale to kazdopadne delaji vsechny plastove, ktere jsem si u sousedu na prednaskach omakal. O ostatnich sasi toho moc rict nemuzu a o novych, ktere prijdou, uz vubec nic.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 kvě 2007 01:06

S pevnostou by sa dalo zobrat asi takto (je to vseobecne):

kovove sasi > plastove sasi
business rady > entertainment rady
znackove notasy (Dell, HP, Lenovo, Toshiba, Sony...) > menej/ne-znackove notasy (VBI, Premio, Prestigio...)

Pricom business rady najdes v podstate len u velkych znaciek a kovove sasi len u business modeloch. To sa samozrejme odrazi na cene; virtualne maju teda business notasy vyssiu cenu pri rovnakych MB/GHz, ale cena je odrazena o.i. aj v pevnosti plastu.

C

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 17 kvě 2007 01:21

Crabik píše:Kazdopadne mam 7 mesicu HEL80 (Compal) a zatim mu nic neni a ani nevypada, ze by mu neco v nejblizsi dobe melo byt. Jak uz jsem si na nej zvyknul, tak s nim zachazim stejne bezohledne jako se svym mobilem a z toho duvodu zacina mirne vrzat pri tlaku, ale to kazdopadne delaji vsechny plastove, ktere jsem si u sousedu na prednaskach omakal. O ostatnich sasi toho moc rict nemuzu a o novych, ktere prijdou, uz vubec nic.


bezva diky moc :)

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 18 kvě 2007 11:28

Jake jsou dle vašeho názoru notebooky od Fujitsu-Siemens ? Projižděl jsem tady forum, ale většinou moc problemů nebylo. Tak se ptám, že bych o něm taky třeba uvažoval, ale ay to nebylo něco jak Acer :)

aaron

Příspěvekod aaron » 18 kvě 2007 12:08

ja mam mesic Fujitsu-Siemens V3545 a zatim zadny problem, zadne vrzani nebo neco podobneho (to bych ale ani po mesici necekal). Jen ma trochu tuzsi panty nez brachuv ASUS. Jinak v pevnosti plastu mi prijde na stejne urovni, ne-li pevnejsi..

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 18 kvě 2007 12:25

Fujitsu-siemens ntb jsou na tom pomerne dobre, nejsou to sice IBM, apod., ale urco lepsi nez Acer, Umax, rekl bych ze i Asus...
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů