Ako kupit DELL na Slovensku

notebooky DELL (Precision, Latitude, Inspiron) a vše kolem nich
danooo
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 bře 2007 19:59

Ako kupit DELL na Slovensku

Příspěvekod danooo » 15 kvě 2007 10:12

Svoj prvy notebook vyberam uz velmi dlho a stale svoj vyber prehodnocujem.

Teraz som sa zameral na DELL Inspiron 6400. Za cenu zhruba 40 000 Sk a Dph sa da nakonfigurovat kus s Core Duo procesorom, WXGA+ displejom, grafikou Radeon X1400, 9-clankocou bateriou a batohom, co je podla mna pri kvalite tejto znacky vynikajuce.

Problem by mohol byt v tom, ze takto sa da notas kupit len z Ceskej republiky. Nepoznate niekto sposob, ako sa dopracovat k takemu notasu oficialnou cestou cez DELL Slovensko?
Dalej ma zaujima zaruka, plati na Slovensku sluzba "Next Business Day", pripadne aj na kusy kupene v CR?

Ak sa nahodou pytam zle alebo uplne odveci tak ma prosim opravte, alebo poradte, lebo system akym to v DELL funguje mi nie je velmi jasny.

Dakujem za akukolvek radu, nazor, postreh.

plachkac

Příspěvekod plachkac » 15 kvě 2007 10:38

Ja jsem si notas objednal normalne pres ceske netove stranky. Mam obdobnou konfiguraci jako ty jen s GeForce 7300. Pracuju ted v Blave a pri vyplnovani adresy behem objednavky jim tam napises misto na slovensku a oni uz si to poresi. Jinak NBD zaruka na slovensku plati, ikdyz jsem ji zatim nemel moznost vyzkouset na vlastnim notasu, jen v praci na desktopu a typek prijel vymenil ramku a odjel. Nejjednodusi je si tam zavolat a dolmuvit s nema. Ale muzes to v klidu objednat i pres net, ja to tak udelal a nemusel jsem tam ani volat, popr. jim napis maila. Takze si pres net vyplnis zavazanou objednavku, mailem ti prijde faktura, zaplatis a do cca 14 dnu od zaplaceni Ti prijde typek s krabicou. Jinak ja jsem s nim absolutne spokojeny taky je to muj prvni notas a nelituju. Takze asi tak.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 15 kvě 2007 12:02

objednavky na slovensko sa vybavuju cez cesku stranku tak ako sa pise vyssie. mas na nej aj odkazy pre slovenskych zakaznikov.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 15 kvě 2007 12:05

www.dell.cz a tam bud online obchod, alebo vlavo partneri Dell-u.

C

plachkac

Příspěvekod plachkac » 15 kvě 2007 12:15

Jo pokud si ho budes kupovat online lepsi ceny mas myslim pres promo akce http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... d=&dfLang=

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 15 kvě 2007 12:16

no ti partneri su asi taki, ze zero za vas spravi mozno objednavku a ostani dvaja (cdp a delicom) vas rovno prelinkuju na dell.cz.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 15 kvě 2007 12:19

plachkac píše:Jo pokud si ho budes kupovat online lepsi ceny mas myslim pres promo akce http://commerce.euro.dell.com/dellstore ... d=&dfLang=

inak tie "promo akcie" tam maju permanentne akurat ich raz za par tyzdnov jemne obmenia :) ale v podstate je to stale to iste.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 15 kvě 2007 12:30

btw neviete niekto ci v novej budove dell-u v bratislave neostalo miesto aj pre nejaku prezentacnu miestnost dell vyrobkov?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 15 kvě 2007 12:47

Ghost:
Nie, mam to od zamestnancov.

C

danooo
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 bře 2007 19:59

Příspěvekod danooo » 15 kvě 2007 14:02

Dakujem vam pani, uz som celkom slusne namotany a asi si jedneho Inspirona objednam.

Len ak by to niekoho zaujimalo, zatial som si vybral konfiguraciu Dell Inspiron 6400 Advanced:
-Core 2 Duo T7200
-15,4" 1440x900 TrueLife
-1024 MB RAM
-80 Gb HDD
-Radeon X1400
-bateria 9-clankova
-2 roky NBD servis

Tie promo akcie su vazne super, ak by som si tuto konfiguraciu objednaval obycajnou cestou, tak by sa to kvoli servisu riadne predrazilo, nehovoriac o tom, ze by som musel volit Core Duo a nie novsiu generaciu Core 2.
Cena je cca 41 000 Sk.

Prosim este vas, co sa vyznate o odpoved na jednu otazku: Po kupe notasu ostanem asi uplne svorc, teda aspon kym nepride leto a brigady. Tych 40 tisic je fakt uz strop. Pocital som to podla aktualneho kurzu, odhadujete, ze skutocna cena bude podobna, alebo sa bude lisit smerom hore alebo dole? Ak ano tak preco?

Dakujem vam este raz za tu smrst odpovedi, zda sa, ze tato znacka je celkom popularna, co ma tesi.

danooo
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 bře 2007 19:59

Příspěvekod danooo » 15 kvě 2007 14:15

Este jedna otazka, aby ich nebolo malo: :)

Myslite, ze sa oplati pockat na nastup platformy Santa Rosa a novych grafickych kariet s podporou directX 10, za ako dlho by sa mohli objavit aj v Inspironoch?

plachkac

Příspěvekod plachkac » 15 kvě 2007 14:47

No ja mel obdobnou konfiguraci:

Core2 T7200
15,4 1200x800 truelife
1024MB RAM 667MHz
120 GB HDD
GeForce 7300 ta stala tehdy 2400
Baterka 9-clanku
kryt modry
Batoh Dicota za 1900
3 NBD servis plus 1900 nebo tak nejak

no a celkem mi to vychazelo na nejakych 39500 Kc a fa.ktura mi prisla na 49083 Sk. No takze by ti to plusminus asi vyjit melo. No a na tu santa rosu se zkus zeptat primo v dellu. Ale to bys taky mohl cekat do zimy.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 15 kvě 2007 14:52

to zalezi na tobe, muj nazor je, ze se to nevyplati, jednak to jako novinka bude stat o dost vic, co se tyce tech grafik, myslim si, ze HW podpora DirectX10 bude u prvnich modelu zbytecna, vykon se sice zvedne u dx9,0 aplikaci, ale na dx10 hry budou dostacujici jen zpocatku.

btw.takhle by so mohl cekat donekonecna, pac uvedou santa rosu+dx10, pockas si az to trosku zlevni, mezi tim se zacne diskutovat o nove rade ramek, hdd... muzes zkusit pockat po prazdninach....na ty asi ntb potrebovat nebudes, mezitim se neco pomeni, u toho inspirionu v promo nabidkach ocekavam napr. zmeny hdd....
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 15 kvě 2007 15:03

danooo píše:Myslite, ze sa oplati pockat na nastup platformy Santa Rosa a novych grafickych kariet s podporou directX 10, za ako dlho by sa mohli objavit aj v Inspironoch?

nezmestis sa do rozpoctu potom uz asi. teda aspon co som pozeral latitude radu tak verzie so santa rosa su drahsie ako predchadzajuci model + este priplatok za novsiu a samozrejme teraz drahsiu grafiku.

danooo
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 19 bře 2007 19:59

Příspěvekod danooo » 15 kvě 2007 19:01

Ak dovolite tak sa este opytam na jednu vec:

-Uz spominana konfiguracia modelu Inspiron 6400 Advanced stoji zhruba 43 000.

-Rovnaku zostavu, len s trochu slabsim procesorom (podla mna aj tak stale zbytocne vykonnym) som bol schopnny nakonfigurovat s modelom Inspiron 6400 medium a jeho cena je v prepocte len 37 000.

Nie je v tom nejaky hacik, alebo v com je ten rozdiel, snad nie len v tom procesore?

A inak podla vas, v com je deviza Inspironu oproti znackam napriklad FSC Amilo, HP business trieda, VBI Compal HEL80 alebo Toshiba satellite A100 rovnakej cenovej kategorii? Vybral som si dell, lebo sa mi paci rozlisenie WXGA+, dobra vydrz s 9-clankovou bateriou, grafika s akym-takym vykonom, vierohodnost znacky. Ale nevedia mi niektore hore spominane modely ponuknut viac za podobnu cenu (cca 40 000) a pri podobne kvalitnom spracovani? Len dodam, ze "next business day" zaruka u mna az tak nezavazi, lebo doma by som v pripade nudze mal nahradny desktop.
V com je teda ta vyhoda Dell-u, v kvalite spracovania, v servise, zivotnosti stroja, kvalite displeja, pristupe kzakaznikovi?
Dufam, ze je to aspon trochu zrozumitelne


Zpět na „notebooky DELL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti