Pomoc !!! windows se zblaznil

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Rorry
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 úno 2009 21:38
Bydliště: Havířov

Pomoc !!! windows se zblaznil

Příspěvekod Rorry » 16 bře 2009 18:53

Uz je mi trapne tu zase psat ale co nadelam.

Koupil jsem si lenovo sl500 jsou tomu asi 4 dny. Vse uplne super, parada, spokojenost. Az na jednu vec, harddisk potreboval jsem ho rozlozit na 100 a 190 gb, pres vistu (sprava disku) mi to neslo (nevim proc), tak jsem se rozhodl zkusit nejakej programek k tomu urceny. Ale ponevadz jsem clovek opatrnej, rozhodl jsem si to predem vsecko pekne zalohovat. Vypl vecer pocitac a sel spat. Dneska prijdu domu (pripravenej rozdelovat), zapnu notebook - zacne to nabyhat a najednou to ohlasi chybu ve stylu ze chyby operacni system, nekolikrat restartuju, zkousim vsecko na co prijdu nic.

Tak se ptam co se mohlo stat, kdyz jeden den vse funguje jak ma a druhej den tam chybi operacni system, nejsem si vedom co jsem mohl udelat a vubec jak. Hlasi ze mam nainstalovat system ( nic jsem k notasu nedostal takze nemam jak )

Uz jsem smiren s tim ze to budu davat do servisu,
koupil jsem z alfacomp a tak se chci jeste zeptat, mam zajit tam nebo radsi do nejakeho lenovo servisu ?( snad v ostrave nejakej je )

Prosim, poradte jsem z toho v koncich a dost me to stve, co mam delat a jak se mam zachovat ?
DEkuju vsem kteri chcou pomoct :)

Rorry
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 úno 2009 21:38
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Rorry » 16 bře 2009 19:40

priznam se poprve to tam bylo rozepsane po restartovani to uz jen nabihalo do faze - missing operation system

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 16 bře 2009 21:43

Vidíš v BIOSu harddisk? Není možné, že by odešel? Když chybí operační systém, tak ho notebook nejspíš nemá z čeho nabootovat. Když s tím nepohneš, tak to dej na reklamaci.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

feech3ck
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 10 zář 2008 16:43

Příspěvekod feech3ck » 17 bře 2009 07:20

Nejdriv bych mrknul v biosu, jestli vidis ten disk a jestli je nastaveny bootovani z nej.
Pak bych stahnul vista recovery disc, treba tady a zkusil opravit MBR.
Kdyz ani to nepomuze, tak bych kouknul do manualu, jestli nekde na nejaky skryty partition neni tovarni zaloha systemu (nevim jak je to u Lenova) a zkusil bych obnovit z toho.
A kdyz by ani to nepomohlo, tak asi servis.

Medmen
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 07 led 2009 18:05
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc !!! windows se zblaznil

Příspěvekod Medmen » 17 bře 2009 11:09

Rorry píše: ... Ale ponevadz jsem clovek opatrnej, rozhodl jsem si to predem vsecko pekne zalohovat ...


Jak a kam sis udělal tu zálohu?
Lenovo TP R61 (C2D T8100 @ 2.1GHz, 4GB DDR2, Quadro NVS140m 128MB, 15.4" WSXGA+) + Win 7
HP Mini-Note 2140 (Atom 1,6GHz/ 10.1" WSVGA LED) + XP Home

Rorry
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 27 úno 2009 21:38
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Rorry » 17 bře 2009 11:48

takze dival jsem se do biosu a ten hardisk tam je i funguje podle me to bude neco z windowsem asi jsem neco spatne udelal (ale nevim co :D)

to zalohovani jsem prave chtel teprve udelat (takze ho nemam)

Ja to spis vidim na to ze musim udelat preinstal winu... ale nemam dvd visty....

radsi do toho uz nechci moc stourat, nemuze mi nekdo poradit, kde bych nasel servis v okoli ostravy ?

NNNTomas
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 23 zář 2008 08:44

Příspěvekod NNNTomas » 17 bře 2009 13:24

Bude špatnej "bootmgr", udělalo mi to to samý. Naštěstí jsme měl zálohu a recovery systém Thinkpad má...


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů