Nove ThinkPady oznameny ...

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 10 kvě 2007 14:52

Jenže ThinkPady si asi těžko kupují lidi na čučení na filmy ;) Na to stačí kdejaký Acer...

Pokud si tím poukazoval na fakt, že člověk vidí více "širokoúhle", takže je pro něj wide displej mnohem přirozenější než 4:3, tak máš zcela jistě pravdu. ALE nezapomeň na jednu věc...pokud pracuješ v nějakém programu, tak máš většinou v horní a spodní části displeje lišty s ovládacími prvky, takže ve výsledku se ti velikost pracovní plochy stejně zmenší na wide. Kdežto u wide displeje by ti při stejném rozložení lišt vznikla už jakási nudle... takže tam bude asi lepší dávat lišty spíše na stranu....ve výsledku jsme ovšem zase na tom samém..

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 10 kvě 2007 14:53

no ale rada T neni podle me zrovna urcena na multimedia ale spise treba pro nejaky manazery, ktery preferujou vetsi mobilitu :roll: ... takze se budu asi opakovat ale radu T meli nechat klasickou ..

leon

Příspěvekod leon » 10 kvě 2007 14:55

jimmyjames píše:Jenže ThinkPady si asi těžko kupují lidi na čučení na filmy ;) Na to stačí kdejaký Acer...

záleží na tom kolik kdo má peněz a odvahy :) ... u levného Aceru je větší šance na poruchu :)

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 10 kvě 2007 14:56

jimmyjames píše:Jenže ThinkPady si asi těžko kupují lidi na čučení na filmy ;)


byl jsi rychlejsi :)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 10 kvě 2007 14:59

nono dobře ono ale nejde jen o filmy, s plochou sme na tom asi stejně jako u 4:3 např. Solid Edge (3D modelar neco jako invertor) Pokud delame na wide tak listy mame po stranach a mame jich vic protoze je mensi displey do vysky ale vetsi do sirky. Ale daleko lepe se nam na to kouka protoze nase oci lepe zabiraji do sirky nez do vysky. Ono je to dost individualni a je to o zvyku jak rikam Widescreen bych uz asi nevymenil kouka se mi na nej lepe.
tento účet již není aktivní.

soulbringer

Příspěvekod soulbringer » 10 kvě 2007 15:05

Honza130 píše:no ale rada T neni podle me zrovna urcena na multimedia ale spise treba pro nejaky manazery, ktery preferujou vetsi mobilitu :roll: ... takze se budu asi opakovat ale radu T meli nechat klasickou ..


tak nejak... uvidime jak se to s Teckama hne... ja jsem se svym byl po pracovni strance max. spokojenej, mel jsem k tomu vybornou dokovaci stanici.

T60 mi vydrzela celou cestu mezi Prahou a Ostravou - pracovne, nebo zvladla i ten film, jedinou nevyhodou byla nemoznost hrat hry, ale to se od nej ani necekalo.

Ja jsem spise zvedavej jak ty novy rady budou skutecne obsazeny, jakou vydrz budou mit ... a taky uvidime kdy definitivne zmizi logo IBM...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 10 kvě 2007 15:06

Třeba při úpravě fotek, pokud mám fotku na výšku, tak kolikrát potřebuju displej spíše otočit o 90° (to lze u lepší stolních LCD...jmenuje se to fce Pivot), abych měl více místa ve vertikálním směru. Takže tady je wide displej dost nevhodný, jelikož ve vertikálním směru je menší...a samozřejmě otočit ho nemůžu.

Za další, třeba čtení webových stránek, psaní v textovém editoru. Většina webových stránek má stejně pevnou šířku max.1024px, takže tady je wide vyloženě k ničemu. Navíc, nevím jak ostatním, ale mě se lépe čte text v užších sloupcích, než širokých.

Co se týče CADů (Catia, Inventor...), tak tu sám nevím. Maxxz má pravdu s tím stromem, který je vždycky po straně, takže pracovní plochu zmenšuje v horizontálním směru.

Pořád tu ale zůstává fakt, že 15,4" noťasy jsou rozměrově větší. Já jsem se rozhodoval mezi ThinkPad R60 s 4:3 SXGA+ displejem a Z61m s 16:10 WSGA+ displejem. Ten wide je širší cca 35mm (přitom v druhé ose je jen nepatrně menší), asi o 300g těžší a má asi o hodinu nižší výdrž. Takže R60 mi připadá více mobilnější.

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 10 kvě 2007 15:06

tak ale porad jde o tu mobilitu 8)

delam v CATII a ze bych kvuli tomu potreboval wide... ?

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 10 kvě 2007 15:12

Právě kvůli Catii apod jsem uvažoval o wide.. Nakonec jsem kvůli výše uvedeným důvodům zůstal u klasiky. Měl jsem asi 2 dny půjčený ThinkPad řady Z61 s wide displejem a brutálním rozlišením WUXGA (to bych fakt nikdy nechtěl..na to abych si pořídil lupu), na kterém byla nainstalovaná Catia. Nějakého velkého rozdílu jsem si ani nevšiml, takže bych ten wide nepokládal za životně důležitý pro CADy. Pravda je, že zobrazení na něm vypadá opravdu přirozeněji, lépe. Hlavně, když jsem tam měl otevřený model jeřábu, který je ve všech směrech hodně do šířky. Zase třeba pro prohlížení webu by mi wide moc nevyhovoval...ale těžko říct.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 10 kvě 2007 15:13

už ej to dost OT :-P Někomu vyhovuje někomu ne :) K těm fotkám dodám ještě toliko, dost zalezí na rozlišení :)) pokud je to 1280x800 tak je to na úpravu fotek dost smešný :D a když je rozlišení větší pak je handicap ve velikosti fyzické myslím do výše v pohodě i u wide :) TAkže Wide jedině s vysokým rozlišením pro úpravu fotek a pak nemusíme řešit fyzickou zmenšenost do výše :)
tento účet již není aktivní.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 10 kvě 2007 15:17

Podlě mě jde hlavně o zvyk. Já jsem celý život zvyklý na 4:3, teď 5:4 (19" LCD Eizo), wide jsem viděl jen pár hodin. Kdybych používal wide pár týdnů, tak bych si zase určitě špatně zvykal na klasiku a díval se na to jako na nějaký čtveratý obraz.

To je to samé jako přechod z "kulatého" hnusného CRT na CRT s plochou obrazovkou nebo rovnou LCD. Jelikož člověk "oblboval mozek", že ta "koule" do které se dívá, je jakoby rovná, tak potom při prvním pohledu na plochou obrazovku, vypadala jako vydutá. člověk si za pár hodin zvykne a pak zas nechápe, jak se vůbec někdy mohl dívat do "kulatého" CRT.

Další příklad je třeba přechod z 50Hz televize na 100Hz. Když byly jen 50Hz, tak pokud jsem do televize prvně nepustil statický obraz z počítače (ten opravdu šíleně blikal), tak mi ani nepřišlo, že by obraz nějak brutálně blikal. Pak jsem si zvyknul na 100Hz a na 50Hz TV už se teď nemůžu skorem ani podívat. Natožpak ještě na kulatou...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 10 kvě 2007 15:29

maxxz píše:.... když je rozlišení větší pak je handicap ve velikosti fyzické myslím do výše v pohodě i u wide :) TAkže Wide jedině s vysokým rozlišením pro úpravu fotek a pak nemusíme řešit fyzickou zmenšenost do výše :)

Jenže 15,4" je fyzicky do výšky menší než 15" displej.. Samozřejmě nejde jen o rozlišení displeje bo srovnatelné rozlišení wide oproti klasice má menší velikost bodu. Nemám tak dobré oči, abych se mohl dívat do displeje o libovolně velkém rozlišení a větší rozlišení vnímal vždyky jako větší pracovní plochu..
Teď mám před sebou 19" LCD s rozlišením 1280x1024px. Předtím jsem měl 17" CRT (viditelná uhlopříčka 16"), kde jsem měl nastavené rozlišení 1280x960px. Takže v podstatě podle rozlišení srovnatelné... ale pracovní plochu na 19" vnímám rozhodně jako mnohem větší, než na té 17" s nastaveným srovnatelným rozlišení. Chci tím říct, že fyzické rozměry displeje jsou také velmi důležité, nejenom rozlišení...

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 10 kvě 2007 15:43


LOSER_
píše často
Příspěvky: 174
Registrován: 31 říj 2006 13:08

Příspěvekod LOSER_ » 10 kvě 2007 16:44

Honzo,pokud má být na fotkách T61,tak se s největší pravděpodobností jedná o fake,jelikož na oficiálně představených snímcích T61,jsou výstupy na audio zepředu,tzn. pod touch-padem.Na fotkách na něž tvůj link směřuje jsou výstupy zleva,jako na T60..

Co se týče 15,4 a widescreenu obecně,myslíte že jsou webové stránky povětšinou širší než delší ? NEJSOU. Takže wide nechávám notorickým pařanům,filmovým fanatikům a v neposlední řadě těm jimž tři kila váhy na zádech nevadí. :roll:

Honza130

Příspěvekod Honza130 » 10 kvě 2007 16:50

jj asi to nebude "prava" T61 :lol: ... prevzato z .. http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=42340


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 8 hostů